Çekiliş yoluyla L-1B’mi H-1B’ye nasıl değiştirebilirim? • Teknolojik Haberler


İşte başka bir baskı teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sevgili Sophie”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden gitmesine olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, bir Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda veya Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, sorularını cevapla bir sonraki köşemde.”

Teknolojik Haberler+ üyeleri haftalık “Sevgili Sophie” sütunlarına erişim elde eder; %50 indirimli bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

L-1B vizesiyle Şili’den taşındıktan sonra şu anda Seattle’da çalışıyorum.

L-1B vizemi farklı bir şirketle H-1B olarak değiştirebilir miyim? Anladığım kadarıyla L vizeleri sadece veren şirketle çalışmakla sınırlı.

— Büyüleyici Şili

Sevgili Büyüleyici,

Yeni fırsatlar aramak için ilk adımı attığınız için tebrikler ve yolculuğunuza beni de dahil ettiğiniz için teşekkürler!

Evet, haklısınız: Şirket içi transferler için L vizeleri çalışmanıza olanak sağlar bir tek vize için size sponsor olan şirket için.

L-1B dahil olmak üzere tüm göçmen olmayan çalışma vizeleri, bir iş teklifinizin ve bir işveren sponsorunuzun olmasını gerektirir ve vizeniz o işverendeki işinize bağlıdır. Sorunuzun kısa cevabı şudur: evet, H-1B uzmanlık meslek vizesi veya diğer çalışma vizeleri için size sponsor olmaya istekli farklı bir şirkette yeni bir işe girebilirsiniz.

Teknolojik Haberler logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Görsel Kaynakları: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

H-1B ve diğer çalışma vizeleri için başvuru ücretleri yakında önemli ölçüde artacağından, bu değişikliği şimdi yapmak istemeniz harika. ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetlerini (USCIS) denetleyen ABD İç Güvenlik Bakanlığı, L-1, H-1B ve diğer birçok göçmen olmayan vize ve yeşil kart ücretlerinin yanı sıra primin artırılmasını önerdi. 15 takvim gününden 15 iş gününe kadar işlem süresi.

Teklife göre, H-1B piyangosu için kayıt ücreti 10 dolardan 215 dolara ve H-1B dosyalama ücreti 460 dolardan 780 dolara çıkacak. Bu artışların işlem sürelerini azaltmak ve birikmiş işleri ortadan kaldırmak için gerekli olduğunu iddia eden DHS, kamuya açık yorumları kabul edecektir. önerilen kural 6 Mart 2023’e kadar ve bu değişikliklerin iş değiştirme yeteneğinizi nasıl etkileyebileceğini DHS’ye bildirmenizi rica ediyorum.

Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/dear-sophie-how-do-i-change-my-l-1b-to-an-h-1b-through-the-lottery/

Yorum yapın