Cathay Innovation, üçüncü çok aşamalı başlangıç ​​fonunu 1 milyar dolardan başlattı – Teknolojik Haberler


Küresel risk sermayesi şirketi Cathay İnovasyonu dünya çapında geniş bir şirket ve teknoloji yelpazesinde 1 milyar Euro’yu (1.05 milyar $) hedefleyen üçüncü fonunu duyurdu.

Fon III ile Cathay Innovation, A, B serisi ve diğer sonraki aşama girişimleri kapsayan, Avrupa’dan çıkacak en büyük çok aşamalı VC fonlarından biri olacak olanı piyasaya sürüyor. Şirket, 5 milyon ila 80 milyon dolar arasında değişen yatırımlarla lider veya ortak yatırımcı olarak hizmet vermeyi planladığını söyledi.

Yeni fon, bundan önceki açılış fonu gibi aynı zamanda çok aşamalı bir fon olan 2020’deki 550 milyon dolarlık ikinci fonunu takip ediyor. Tandem olarak bilinen daha geniş özel sermaye takımının bir parçası olan Cathay Innovation, Cathay Başkenti, geçen ay kripto sektörüne yönelik 110 milyon dolarlık yeni bir fon başlatarak dikey sektörlere de giriyor. Ondan önceki ay, Cathay Capital’in kendisi 500 milyon dolarlık bir sağlık fonu başlattı.

Ekonomik gerilemeler, startup durgunlukları ve VC pazarındaki korkunun arka planına karşı, Cathay Towers’ta bir yerlerde birisinin notu kaçırmış olabileceği görülüyor.

Cathay Innovation CEO’su ve kurucu ortağı Denis Barrier, “Mevcut piyasa koşullarına ve belirsizliğe rağmen, dijital devrimin yalnızca hızlanmaya devam edeceğine ve önde gelen teknoloji şirketlerinin son derece iyi iş çıkararak güçlü büyüme ve fiyatlandırma gücü göstereceğine güçlü bir şekilde inanıyoruz” dedi. Teknolojik Haberler. “Modern dijital altyapı ürünleri, müşteri ihtiyaçlarını ve daha geniş değer zincirini daha iyi birbirine bağladıkça, önümüzdeki on yıl içinde tüm endüstriler büyük bir değişimle karşı karşıya kalacak. Sonuç olarak, günümüz pazarları yeniden tanımlanacak ve dijital dönüşümle iyi başa çıkan şirketler, eskisinden çok daha büyük pazarlara liderlik etme fırsatına sahip olacak.”

Cathay Innovation’ın kurucu ortağı ve CEO’su Denis Barrier

Cathay Innovation’ın odak noktası, fintech ve mobiliteden perakende ve enerjiye kadar endüstriyel yelpazenin hemen her köşesini kapsayan, olabildiğince geniştir. Ancak ilk bakışta bir yatırım etiği gibi görünen şeyin arkasında, derin bir strateji var. İşletmeler genellikle, örneğin tedarik zinciri ortakları veya hatta ödeme yapan müşteriler gibi diğer sektörlerden tamamlayıcı şirketlerle ilişkiler kurmak zorundadır, bu nedenle, bu kadar geniş bir işletme yelpazesine yatırım yaparak Cathay, sektörler arasında köprüler kurmaya yardımcı olabilir.

“Fonlarımızı, yalnızca LP’ler (sınırlı ortaklar) olarak değil, aynı zamanda yatırım tezimizi sağlık, finans, tüketici, enerji, mobilite ve lojistik,” diye açıkladı Bariyer. “Bunun, paha biçilmez endüstri uzmanlığına erişim sağladığı ve endüstriler arası gübrelemeye izin verdiği için çeşitli faydaları var; başlangıçları, ölçeklendirmelerine yardımcı olabilecek potansiyel ortaklara veya önemli müşterilere bağlar; ve gerçek dünyadaki endüstrilerde inovasyonu hayata geçirirken kurumsal ortaklarımızın dijital dönüşüm çabalarını artırmaya yardımcı oluyor.”

Yeni fonun temel odak noktası A ve B serisi turlar olacak, ancak şirket daha sonraki büyüme turları için yeterli rezerv tutmayı planladığını ve BM’nin kapsamına giren şirketlerdeki yatırımları hedefleyeceğini söyledi. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, iyi sağlık ve esenliği bir araya getiren; insana yakışır iş ve ekonomik büyüme; sanayi, yenilik ve altyapı; ve iklim.

Küresel normlama

Cathay Innovation hiçbir şekilde lokasyona özgü bir fon olmasa da, kökleri Avrupa’da, ilk olarak 2015’te Paris’te, şimdi Barrier’in merkezinin bulunduğu yerde mağazasını kurmuş durumda. Cathay Innovation’ın küresel ekibinin yarısından fazlası – yaklaşık 30 kişiden oluşuyor – aynı zamanda Avrupa’da bulunuyor ve üçte birinden fazlası da Avrupa’da bulunuyor. portföy şirketleri Avrupa’dan da selamlar.

Tüm bunlar, yedi yıl önceki başlangıcından bu yana Cathay Innovation’ın Kuzey Amerika, Asya ve Afrika’da yeni ofisler ve ekiplerle genişledi.

Barrier, “Öncelikle Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’yı kapsayan seçim çerçevesi fonlarımızla küresel olarak yatırım yaparken, yerel ekip, LP’ler ve portföy şirketleri açısından her zaman güçlü bir Avrupa varlığını sürdürdük” dedi. “Avrupa’nın önde gelen birçok startup’ına yatırım yaptık.”

Cathay Innovation’ın Paris merkezli ekibi

Bu girişimlerin birçoğu, İspanyol elektrikli araç şarj girişimi Wallbox da dahil olmak üzere kayda değer çıkışlar elde etmeye devam etti. şimdi New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görüyorve yakın zamanda Delivery Hero tarafından satın alınan teslimat şirketi Glovo. Daha geniş anlamda, Cathay Innovation, süreçte iki halka arz, 5 satın alma ve 19 tek boynuzlu at sunarak 120 şirkete yatırım yaptı.

Barrier, “Fon III ile devam edecek olan en iyi yeniliklerin dünyanın her köşesinden geldiği inancıyla ve kilit endüstrileri dönüştüren gelişmekte olan girişimleri desteklemek için Cathay Innovation’ı başlattık” diye ekledi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/cathay-innovation-launches-third-multi-stage-startup-fund-at-1b/

Yorum yapın