CarePoint, sağlık teknolojisini Afrika’ya yaymak için 10 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Teknoloji odaklı bir sağlık kuruluşu olan CarePoint, sağlık hizmetlerini kitleler için erişilebilir hale getirmeyi amaçlarken, Afrika genelinde büyümesini hızlandırmak için 10 milyon dolarlık köprü turu topladı.

Girişim kısa süre önce Kenya, Nijerya ve Gana’dan sonra Afrika’daki dördüncü pazarı olan Mısır’a girdi. Şirket, birleşme ve satın almalar tarafından yönlendirilen büyümesini sürdürmek için şimdi Kuzey ve Doğu Afrika’ya bakıyor.

Girişimin kurucusu ve CEO’su, Dr. Sangu Delle, Teknolojik Haberler’a tesislerinde teletıp merkezleri kurma ve kitleleri hedefleyen “mikro teknoloji özellikli klinikler” inşa etme sürecinde olduklarını söyledi. Bu büyüyecek CarePoint‘s, eskiden Africa Health Holdings olarak bilinen portföyü, yüz yüze ziyaretlerin ötesinde.

“Mikro kliniklerde bir hemşire de dahil olmak üzere en fazla 12 çalışanı olacak. Hastalar doktorlarla sanal olarak görüşecekler. Bu rotayı izliyoruz çünkü Afrika’daki mobil aboneliğin ne kadar harika ve büyüyor olsa da, internet penetrasyonu açısından bakarsanız, pek çok insanın mobil veriye parası yetmediği için hala kilitli olduğunu fark ettik,” dedi Delle. .

“Bu klinikler, erişimi demokratikleştirmenin ve kaliteli sağlık hizmetlerini insanlara daha yakın hale getirmenin ve aynı zamanda onlar için de uygun maliyetli hale getirmenin bir yolu” dedi.

Hastalar aynı zamanda CarePoint’in, onları telekonferans yoluyla, doktorlarıyla istişareler, test sonuçları ve 24 saat acil müdahale de dahil olmak üzere çeşitli hizmetlere bağlayan MyCareMobile uygulaması aracılığıyla sanal olarak bakıma erişebilir.

Başlangıç beş marka tarafından desteklenenMısır’da Sahe, Kenya’da Meridian Sağlık Grubu, Gana’da Rabito Clinic ve Nijerya’nın Care Point ve Lilys Hastaneleri dahil olmak üzere toplam 65 tesisi işletiyor.

Delle, CarePoint’i, yatırımcı ve CEO olarak uzun bir kariyerin ardından, Afrika’daki erken aşamadaki fırsatlarla ilgilenen bir girişim şirketi olan Golden Palm Investments’ta CEO olarak kurduktan sonra, halen başkan olarak görev yapmaktadır.

“Golden Palm’da çok aktif bir risk sermayesi uygulaması oluşturduk ve Flutterwave ve mPharma dahil olmak üzere bugünün önde gelen teknoloji girişimlerinin çoğuna yatırım yaptık. Dünya Ekonomik Forumu Genç Küresel Lideri ve Harvard ve Oxford mezunu Delle, “CarePoint ile ilgili her şey, işletmeleri de kuluçkaya yatırdığı için Golden Palm’da başladı” dedi.

“Sağlığa ilk olarak bakmaya başladık çünkü herhangi bir sosyo-ekonomik dönüşüm yaşamamız için sağlıkla ilgili sorunları da çözmemiz gerektiğini fark ettik. Ve bunu bir bağlama oturtmak gerekirse, biz (Afrika) küresel nüfusun yaklaşık %16’sına, küresel hastalık yükünün %26’sına, ancak küresel sağlık çalışanlarının yalnızca %3’üne ve küresel sağlık kaynaklarının %1’ine sahibiz. Boşluğu acilen kapatmamız gerekiyor, yoksa başımız gerçekten belaya girecek” dedi.

Delle, özellikle kıta nüfusunun önümüzdeki otuz yılda neredeyse iki katına çıkmasının beklendiği göz önüne alındığında, sağlık sektöründe acil eylem ve yatırım çağrısında bulundu.

Delle, “Tezimiz ve pilot uygulamamızdan yola çıkarak, erişimi demokratikleştirmek ve bakım kalitesini artırmak için teknolojiyi önemli bir rekabet farklılaştırıcısı olarak kullanabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Delle, CarePoint’in yeni ürünleri tanıtmanın yanı sıra teknolojik kaynaklarını güçlendirmek için veri bilimi ve yapay zeka ekipleri oluşturmak için finansmanın bir kısmını kullanacağını söyledi.

En son finansman turu TRB Danışmanları tarafından yönetildi ve CarePoint tarafından sağlanan toplam finansmanı 30 milyon dolara çıkardı. Geçen yıl Kasım ayı ortasında açıklanan 18 milyon dolarlık bir A serisi turunu takip ediyor.

Köprü turunda yer alan yeni ve mevcut yatırımcılar arasında Delle, Breyer Capital, Beyond Capital Ventures (BVC), M3, Inc, Asia Pacific Land/ Natural World Limited ve Sixth Street Partners’ın CEO’su Alan Waxman yer alıyor.

BVC’nin genel ortağı Eva Yazhari, “CarePoint, ölçeklendirilmiş bir sağlık tesisleri ağı, güçlü bir teknoloji omurgası ve ilk Afrika odaklı ilk tarafından vurgulanan hasta merkezli bakım olmak üzere üç temel direği aracılığıyla çözümler yaratmanın ön saflarında yer alıyor. sağlık veri deposu.”

BVC ayrıca yakın zamanda Doğu Afrika’daki bir Femtech perakendecisi olan Kasha Global’e ve Doğu ve Orta Afrika’daki tıbbi tedarik zincirini düzene sokan bir sağlık teknolojisi şirketi olan Viebeg’e yatırım yaptı.

“Beyond Capital Ventures, CarePoint’in B Serisi köprü turuna katılmaktan heyecan duyuyor ve Afrika’da gelişmekte olan teknoloji odaklı bir sağlık sistemini ölçeklendirmek için Dr. Sangu Delle ile birlikte çalışacak… CarePoint, Afrika’yı sağlık ve sağlık sonuçlarını dönüştürün” dedi Yazhari.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/carepoint-raises-10m-to-spread-healthcare-tech-across-africa/

Yorum yapın