Call of Duty yayıncısı That Friendly Guy pasifist olarak oynayarak seviye atlıyorYorum

Activision’ın hasılat rekorları kıran askeri oyunu “Call of Duty: Modern Warfare II”de oyunun adı silahlardır. Oyuncular, gerçek bir sanal cephanelikten seçilen ateşli silahlarla ve her bir silahı benzersiz kılmak için namlular, dürbünler ve kozmetikler gibi düzinelerce modifikasyonla birbirleriyle yoğun çatışmalara girerler. En iyi Call of Duty oyuncuları, muhteşem nişanlarıyla yüksek vücut sayılarına ulaşan harika şutörlerdir.

Ancak saldırı tüfeği ateşi ve el bombası patlamaları korosunun ortasında, bir oyuncu kimseyi öldürmeden defalarca puan tablosunda zirveye ulaştı. Henüz tek bir kurşun sıkmadı; aslında oyun ayarlarından “ateş” işlevini kapattı.

Geçen oyuncu “O Dost Adam” çevrimiçi, “Modern Warfare II”nin çok oyunculu modunda sadece alışılmadık bir şekilde değil, aynı zamanda nispeten hızlı bir şekilde maksimum 55 seviyesine ulaştı. Gizlilik nedenleriyle gerçek adını paylaşmayı reddeden Friendly Guy, The Washington Post’a gönderdiği bir e-postada, “Tam olarak 23 saat 25 dakika sürdü,” dedi. “Aslında oldukça çılgınca.”

Birleşik Krallık merkezli Friendly Guy, kendi kendine empoze ettiği bu başarıyı hız, gizlilik ve destek için özel olarak hazırlanmış bir teçhizat oluşturarak başardı. Hareket hızını olabildiğince hızlı tutmak için SMG’ler gibi hafif silahları seçti, ekibi için düşmanları etiketlemek üzere taktik öğesi olarak Gözcü Dürbünü’nü donattı ve yüksek trafikli yerlerde düşmanları şaşırtmak için saha yükseltmesi olarak Suppression Mine’ı seçti. Avantajlara gelince, şiddet içermeyen bir ninjanın ihtiyaç duyacağı her yeteneği içeren Phantom ön ayarını tercih etti: Taktik el bombalarını savuşturmak için Sert Savaş, daha uzun deparlar için Double Time ve onu mini haritada görünmez kılmak için Ghost ile eşleştirilmiş Cold-Blooded. .

Sonuç, seviye atlamanın alışılmadık ama şaşırtıcı derecede hızlı bir yoluydu., özellikle Hardpoint gibi daha nesnel tabanlı oyun modlarında. Arkadaş canlısı Adam, rakiplerini işaretlerken ve onları şaşırtırken sürekli bir deneyim puanı akışının tadını çıkardı. takım arkadaşları onları biçerken onları bastırma mayınlarıyla doldurdu.

Nintendo, Tom Nook’un ‘iyi bir adam’ olduğunu söylüyor. Haklılar ve düşündüğünüz sebeplerden dolayı değil.

Bu aynı zamanda bazı ciddi etkileyici oyunlara da yol açtı. Gösterilen bir turda Dost Guy’ın YouTube videosu, bir mahkum kurtarma maçında ekibinin hayatta kalan son üyesiydi ve beş rakibe karşı karşıya geldi. Bu modda, bir maçta 500 puana ulaşan ilk takım kazanır. Saldıran ekip olarak haritadaki NPC rehinelerinden birini güvenli bir yere taşımak size 100 puan kazandırır, ancak hareket hızınızı da önemli ölçüde azaltır. Tur sırasında, Dost Guy, düşmanlarını başarılı bir şekilde alt etmek ve bir rehineyi güvenli bir yere kaçırmak için zekice saklanma noktaları ve biraz becerikli oyun kullandı ve ekibine zafere doğru büyük bir ilerleme sağladı.

Tek bir kişiyi bile öldürmeden maksimum seviyeye ulaşma mücadelesi devam ederken ve Friendly Guy yeni yükseltmeler kazandıkça kendini nazik bir tanka dönüştürdü. Riot Shield’ı kullanarak hedef noktalarına odaklandı ve takım arkadaşları düşmanı farklı açılardan kuşatırken ateş açtı. Doğrudan kimseyi öldürmeden deneyim kazanmak için İHA, Karşı İHA ve Acil Durum Hava Atışı gibi tamamen destek odaklı öldürme serilerini seçti.

Düşmanların dikkatini daha fazla dağıtmak için Şişirilebilir Tuzak alan yükseltmesini kullandı ve tuzak bombaları attı. Gerçekte ateşlediği tek silah, düşman İHA’larını yok etmek için kullandığı PILA roketatardı. Bir İHA’yı yok etmek kesinlikle şiddet içeren bir eylem olsa da, İHA’lar insansız hava araçları olduğu için, Friendly Guy yine de öldürmeden özgür olduğunu iddia edebilir.

Yeni ‘Warzone 2.0’ savaş bileti paraya değer mi?

Çok oyunculu bir oyunda pasifist bir oyun stilini benimsemek, Friendly Guy için çok eğlenceliydi, ancak tamamen insanları öldürmekle ilgili bir oyunda, güvercin bir oyuncuyu ölü ağırlık olarak görebilecek takım arkadaşları için de sinir bozucu olabilir. Ama Dost Adam bundan hiç hoşlanmadığını söyledi.

Friendly Guy, “Bir kez bile değil, çünkü objektif olarak takımım için tek başıma çok sık maç kazandım,” diye yazdı. “‘Call of Duty’de bu şekilde oynamanın, oyunu oynayan ortalama bir joe’dan daha hızlı seviye atlama ve ilerleme olduğunu söylediğimde bunu gerçekten kastediyorum. Artık sürekli olarak skorların ilk yarısındayım, genellikle ilk 3’te.”

Friendly Guy, açıkça dövüş etrafında tasarlanmış oyunlarda şiddet içermeyen bir kişi olma etrafında bir akış kariyeri inşa etti. Başlangıçta acımasız bir hayatta kalma nişancı oyunu olan “Escape from Tarkov”da pasifist oyunlar oynamaya başladı. “Tarkov”daki oyuncular nadiren birbirleriyle arkadaş olurlar, ancak bir gün Dost Adam tüm oyun içi eşyalarını satmaya ve geliri karşılaştığı diğer oyunculara dağıtmaya karar verdi. Tarafından belirtildiği gibi, “Escape from Tarkov” da sıfır öldürme ile 710 saatten fazla süresi var. bilgisayar oyuncusu.

‘Modern Warfare 2’ silahlarının seviyesini mi yükseltiyorsunuz? XP’yi artırmak için 6 ipucumuz var.

O Dost Adam, bir barışçı olarak oynamanın onu daha iyi bir oyuncu yaptığını söyledi. Oyun anlayışını geliştirmesine yardımcı oldu ve oyunlara farklı bir açıdan bakmasına neden oldu.

That Friendly Guy, “‘Tarkov’da yayınlarımda tavsiye isteyen insanlara, herkesin benim yaptığım şeyi denemesi gerektiğini, hatta sadece kesinlikle zorunda olduğunuzda silah kullanması gerektiğini söyledim,” diye yazdı. “Ve durumlar hakkındaki tüm düşünce sürecinizi değiştirecek ve bazen hayatınızı kurtaracak çünkü daha az agresif yöntemi seçtiniz.”

Dost Adam en çok ticari markası olan boonie şapkası ve havacı güneş gözlükleriyle tanınırken, ayda bir kez siyah bir kapüşonlu giyer ve karşılaştığı herkesi acımasızca öldüren çok “Dostça Olmayan Adam” olan kötü ikizi Steve olarak yayın yapar. Barışçıl oyun tarzını etik bir duruş olarak görmektense bundan keyif alıyor çünkü bu sadece kendisini diğer yaratıcılardan ayıran bir tuhaflık değil, aynı zamanda çok komik değeri de var.

Friendly Guy, “Bu meydan okumaları yapmanın ve akışımın tüm amacı, insanların yüzlerini güldürmek,” diye yazdı. “Klavyenin arkasındaki insanların kimin ve ne kötü günler veya hayatlar yaşadığını asla bilemezsiniz. Bir video oyununda küçük bir iyilik bazen birinin gününü değiştirmek için yeterlidir!”Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/11/23/call-of-duty-no-kills/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın