California Kendi Düşük Maliyetli İnsülinini Üretmeye Hazırlanıyor


Bu site, bu sayfadaki bağlantılardan bağlı kuruluş komisyonları kazanabilir. Kullanım Şartları.

(Fotoğraf: David Moruzzi/Unsplash)
California Valisi Gavin Newsom, devleti uzun vadeli kendi düşük maliyetli insülinini üretme hedefine yaklaştıracak 308 milyar dolarlık bir bütçe imzaladı.

Bütçe, kamuoyuna Perşembe, uygun fiyatlı insülinin araştırılması ve üretimi için 100 milyon dolar ayırıyor. Bunun yarısı, Kaliforniya merkezli yeni bir üretim tesisinin inşasını finanse edecek. Diğer 50 milyon dolar, hayati ilacın daha ucuz formlarını geliştirmeye gidecek.

Cepten insülin maliyeti dalgalı 2014 ile 2019 arasında yüzde 54 artışla yıllar içinde. Pandemi ile ilgili daha yeni tasarruf önlemleri fiyatları biraz yumuşatırken, bu sadece yüzde beş civarındaydı. Bu, bireyleri ve aileleri, 20 dolardan (makul uçta) ayda 1.000 dolardan fazlaya kadar olan ilaçları almak için çabalıyor.

“Basit. Newsom Perşembe günü tweet attı.

Newsom, yolunu kaçınılmaz olarak biberleyecek olan düzenleyici engelleri ölçeklendirmeyi başarırsa, California kendi ilaçlarını üreten ilk eyalet olacaktır. Bazıları, özellikle COVID-19 pandemisi olarak, yıllarca yerli, devlet tarafından düzenlenen ilaç üretimi lehine tartıştı. vurgulanmış uluslararası dış kaynaklı üretimin dezavantajları. Bu yaklaşımın savunucuları, ortak arz endişelerini gidereceğini, istihdam yaratacağını ve tüketicilerin cüzdanlarındaki yükü hafifleteceğini savunuyor. Ancak bunu söylemek yapmaktan daha kolay, özellikle de özel ilaç şirketleri iç pazara hükmediyorsa.

Newsom uzun zamandır reçeteli ilaçları ve diğer tıbbi harcamaları Kaliforniyalılar için daha uygun hale getirmeye yemin etti. O daha önce Keşfedilen Kaliforniya’da temel ilaçların jenerik formlarını üretmek için Utah merkezli kar amacı gütmeyen ilaç üreticisi Civica Rx ile ortaklık kurma fikri. Civica Rx, kendisi için jenerik ilaç ürettiği sigortacı Blue Shield of California ile yaptığı ortaklık sayesinde şimdiden kapıya dayanmış durumda. Üretici, geçen yıl insülinin “geliştirilmesi daha karmaşık ve pahalı bir ilaç” olacağını, ancak “kesinlikle mümkün” olacağını söyledi. Ancak şu anda Civica Rx’in California’nın uzun vadeli planında önemli bir paydaş olup olmadığı bilinmiyor. Eğer öyleyse, üretici insülin maliyetlerini aşağıdakilere düşürmeye yardımcı olabilir. şişe başına 30 dolar– özel şirketleri rekabet etmeye potansiyel olarak zorlayabilecek fiyatta ciddi bir düşüş.

Şimdi Oku:

Kaynak : https://www.extremetech.com/extreme/337825-california-prepares-to-produce-its-own-low-cost-insulin

Yorum yapın