C2 Ventures, “donuk, kirli ve tehlikeli” yatırım için yeni fon topladı – Teknolojik Haberler


C2 Girişimleri kripto, Web 3 veya tüketici şirketlerine yatırım yapmaz ve Silikon Vadisi girişimlerinden uzak durur. Bunun yerine, New York City merkezli girişim şirketi, eski endüstrilerdeki bozulmaya odaklanıyor. Örneğin, portföy şirketlerinden biri, ticari banyoları temizleyen bir robotik girişimidir.

Firma bugün, toplam 20 milyon dolarlık ikinci erken aşama fonunu ve daha erken, tohum öncesi aşama eski ekonomi SaaS ve robotik üretkenlik araçlarına yatırım yapacak 2,5 milyon dolarlık ayrı bir Haraç Fonunu kapattığını duyurdu.

Fon 2’nin LP’leri, Connecticut Ventures aracılığıyla Connecticut Eyaleti de dahil olmak üzere 125’in üzerinde yatırımcıyı içermektedir.

Bu, C2V’nin yönetim altındaki toplam varlıklarını 30 milyon doların üzerine çıkarıyor. Firmanın, Amadeus tarafından satın alınan bir havayolu gelir yönetimi SaaS sağlayıcısı olan Kambr da dahil olmak üzere üçü ayrılan 30’dan fazla portföy şirketi var.

C2V’nin genel ortakları Chris Cunningham ve Matt Olivo’dur. C2V’nin yatırım felsefesini anlatan Cunningham, “Bir numara, biz San Francisco karşıtı bir firma değiliz, ancak Körfez Bölgesi’ne yatırım yapmıyoruz. Genelde aşırı doymuş olduğu için oraya yatırım yapmıyoruz. Fiyat noktaları çılgınca. ”

Bunun yerine C2V, üst geçiş eyaletlerine odaklanıyor ve Cleveland, Chicago ve Charlotte gibi şehirlerde yatırımlar yaptı.

Cunningham ayrıca firmanın kripto, NFT’ler, Web 3 ve tüketici şirketlerinden “kirli, sıkıcı ve tehlikeli” şeylere “mümkün olduğunca hızlı çalıştığını” söyledi.

Cunningham, “Bunlar eski ekonomi, bozulmaya hazır eski endüstriler” dedi. “Durgun bir üretkenlik yaşadılar. Örnekler, reklam teknolojisi, destek teknolojisi, sigorta teknolojisi ve ticari kamyon taşımacılığı endüstrileri için temel verilerdir.

C2V’nin portföy şirketlerinin diğer bazı örnekleri, araba yıkama, çamaşırhane ve kuru temizleme için inşaat ve yazılım şirketleri için bir robotik girişimi içerir.

“Bu sektörleri seviyoruz çünkü milyarlarca dolarlık TAM ve yüz milyonlarca gelir üzerinde oturuyorlar. Cunningham, tartışmaya açık bir şekilde durgunluğa dayanıklılar, ancak o kadar çekici değiller, bu yüzden gözden kaçıyorlar, ”dedi Cunningham.

Şimdiye kadar, bu yaklaşım firma için çalışıyor. 2019’un sonunda kapanan C2V’nin Fund 1’inin mevcut IRR’si %50’den fazla ve iki çıkışa sahip. İki yıldan kısa bir süre içinde, 19 portföy şirketinden 15’i, büyük bir devam fonu ya heyecanlandırdı ya da artırdı.

Fund 2’nin LP’lerinden bazıları arasında oyun kurucu Baker Mayfield ve kardeşi Matt ve NFL Network muhabiri ile Brian Adams, Jennifer Prince, Shiven Ramji, Sean Cohen, David Kidder, Ari Paparo, Haroon Mokhtarzada ve Mike Murphy gibi kurucular ve teknoloji yöneticileri yer alıyor. hepsi teknik durum tespitine yardımcı olan ve ardından C2V’nin portföyüne katıldıktan sonra yeni başlayanları destekleyen bir “operatör masası” dır.

Cunningham, Fund 2’nin LP’lerinin %30’unun özel şahıslar ve aile ofisleri olduğunu, ancak %70’inin bir teknoloji şirketi işletme deneyimine sahip olduğunu söyledi.

Hazırlanan bir açıklamada, Connecticut Ventures’ın CEO’su Matt McCooe, “C2V, Connecticut’ta eyaletimizin başlangıç ​​ekosistemini desteklemeye ve büyütmeye kararlı en iyi yükselen yöneticileri belirleme stratejimize tam olarak uyuyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/c2-ventures-raises-new-fund-to-invest-in-the-dull-dirty-and-dangerous/

Yorum yapın