Byju 600’den fazla işi kesiyor, 1 milyar dolarlık satın alma ödemelerini geri çekiyor – Teknolojik Haberler


Hindistan’ın en değerli girişimi olan Byju’s, son günlerde 600’den fazla işi ortadan kaldırdı ve geçen yıl açıkladığı 1 milyar dolarlık satın alma için ödemeleri geri çekti.

Yaklaşık 22 milyar dolar değerindeki Bengaluru merkezli girişim, geçen yıl 150 milyon dolara satın aldığı bir çevrimiçi öğrenme girişimi olan Toppr’da 300’den fazla işi ve iki yıl boyunca edindiği çocuk odaklı bir kodlama platformu olan WhiteHat Jr’da 300 kişiyi daha işten çıkardı. önce 300 milyon dolara.

Konuya aşina bir kişiye göre, Byju’nun 34 yıllık bir fiziksel koçluk merkezleri zinciri olan Aakash’ın yaklaşık 1 milyar dolarlık satın alınması için ödemelerin bir kısmını yapmak için son tarihi uzatması, bir yıl önce bu gelişmeyi takip ediyor. Sabah Bağlamı ilk rapor edilen Ödeme gecikmesi hakkında.

Byju’nun bir sözcüsü yaptığı açıklamada, girişimin Ağustos ayında “üzerinde anlaşmaya varılan” tarihe kadar ödemeleri yapma yolunda olduğunu söyledi.

Sözcü, “Tüm grup şirketlerimizle birlikte, erken öğrenmeden sınava hazırlık ve kariyer başarısına kadar tüm öğrenme segmentlerinde kaliteli eğitime erişim sağlamaya mükemmel bir şekilde hazır olmaya devam ediyoruz” dedi.

Edtech devi, Toppr’daki işten çıkarma için gelişmeyi doğruladı ve “Toppr’ın entegrasyonunu tamamladığını ve yetenekli işgücünün neredeyse %80’ini Byju’nun ekosistemine emdiğini” ekledi.

Sözcü, “Bir sonraki adım olarak, iş önceliklerini yeniden ayarlamak ve uzun vadeli büyümemizi hızlandırmak için ekipleri optimize ediyoruz” dedi.

Şirket ayrıca WhiteHat Jr’daki işten çıkarmayı doğruladı, ancak satın aldığı girişimlerden herhangi birinde kaç çalışanın etkilendiğini açıklamayı reddetti. Entracker ilk rapor edilen Toppr’deki işten çıkarma hakkında.

Son bir buçuk yılda yaklaşık bir düzine girişimi satın almak için 2,5 milyar dolar harcayan Byju’s, daha fazla işten çıkarmanın olup olmadığını veya yakın gelecekte planlanıp planlanmadığını söylemeyi reddetti.

Çarşamba günü yaşanan gelişme, Hintli girişimler arasında büyüyen bir dizi işten çıkarmanın en sonuncusunu işaret ediyor.

Eskiden Grofers olarak bilinen, zorlu bir çevrimiçi bakkal, çevrimiçi öğrenme platformları Unacademy, Eruditus ve Vedantu, otomobil pazarı Cars24, e-ticaret pazarı Udaan, fintech Rupeek, sosyal ticaret Meesho ve çevrimiçi eczane PharmEasy, çalışanlarını serbest bırakan girişimler arasında yer alıyor. son haftalar.

Tahminlere göre, Hindistan’da yaklaşık 11.000 çalışanın işleri, piyasa düzeltmesi nedeniyle bu yıl ortadan kaldırıldı (ya da en popüler bahane oldu).
Hindistan’daki yatırımcılar, başka yerlerde olduğu gibi, teknoloji stoklarının küresel olarak son yıllarda görülmeyen bir seviyeye düşmesiyle yatırımlarının hızını önemli ölçüde yavaşlattı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/29/byjus-cuts-over-600-jobs-pushes-back-payments-for-1-billion-acquisition/

Yorum yapın