Büyük uzay şirketleri, çeşitliliği artırmayı ve kesin rakamları kamuoyuyla paylaşmayı taahhüt ediyor – Teknolojik Haberler


Havacılık dünyası, bir zamanlar erkek kulübünden çok yol kat etti, ancak daha gidilecek çok yol var. Bugün, ULA, SpaceX, JPL ve Rocket Lab gibi eski ve yeni büyük şirketler de dahil olmak üzere 24 şirket çeşitliliği ve kapsayıcılığı geliştirmeyi taahhüt ettibirbirinizi dürüst tutmak için düzenli check-in’lerle.

Space Workforce 2030 taahhüdü tam da bu, bir taahhüt ve bir dizi ortak somut eylem değil, birkaç düzine büyük uzay şirketinin atılması gereken kesin adımlar üzerinde anlaşmaya varması yıllar alacaktı. Dolayısıyla şirketler, “kolektif teknik işgücümüzde yeterince temsil edilmeyen gruplardan kadın ve çalışanların sayısını önemli ölçüde artırma” konusunda ve üst düzey liderlik pozisyonlarında; havacılık mühendisliği programlarının çeşitliliğini geliştirmek için üniversitelerle birlikte çalışmak; ve yılda en az 5 milyon çocuğa ulaşan K-12 programlarına sponsor olmak.

Bunların hepsinin boş laftan ibaret olma ihtimalini azaltmak için, her şirket kendi rakamlarını istihdam hedeflerinde toplayacak ve bunları her yıl Uzay Sempozyumu konferansında sunacaktır. Aynı zamanda en iyi uygulamaları paylaşmak için bir araya gelecekler ve başkalarını bu taahhüde dahil etmeye çalışacaklar.

İkinci taahhüdün iş başında olduğuna zaten tanık oldum; Bu duyuru yayılırken ilginç uzay endüstrisi insanlarından oluşan bir paneli yönetiyordum, bu yüzden onlara taahhüt ve DEI dünyasında neyin gerekli olduğu konusundaki düşüncelerini sordum. İşte onların (hafifçe düzenlenmiş) yorumları:

Slingshot Aerospace CEO’su Melanie Stricklan (imza sahibi):

Daha iyi ekipler oluşturmamıza, daha iyi ürünler oluşturmamıza, daha iyi bir endüstri kurmamıza yardımcı oluyor ve bu endüstrinin daha fazla çeşitliliğe ihtiyacı var. kötü. Slingshot’a başladığımızda hedefim %50/50, %50 erkek ve %50 kadın olmaktı ve bu hedefe ulaştık. Lider tarafından yönetilir, bu şirkette lider olan işe aldığımız her kişinin DEI’yi satın aldığından emin olmalıyız. Yani sadece bir CEO’nun bunu istiyoruz demesi değil – düzenli olarak geliştirilmelidir.

Rocket Lab CEO’su Peter Beck (imza sahibi):

Bu taahhüdü imzalamakta tereddüt ettim çünkü gerçek işin ne olduğunu görmek istedim, çünkü bu şeylerin çoğunda çok fazla erdem sinyali var. 8 yaşında bir kız babasıyım ve klişelerin kelimenin tam anlamıyla gözlerimin önünde geliştiğini görüyorum. Bu yüzden yıllar önce Rocket Lab’de ‘Doğru, tüm stajyerlerimizin yüzde 50’sinin kadın olmasını zorunlu kılacağız’ dedik. Ve bu harika, bir şeyi zorunlu kılabilirsiniz, ancak işi yapmazsanız bu tam bir zaman kaybıdır. Böylece ekip dışarı çıktı ve biz ziyaret ettik, sanırım 200 okul gibi bir şey… çok erken girmelisiniz, boru hattını inşa etmelisiniz. Aslında değişimi yaratın, sadece değişime imza atmak değil.

Soldan sağa, Peter Beck, Melanie Stricklan, Jessica Robinson ve Meagan Crawford, moderatörlüğünü Devin Coldewey'in yaptığı bir panelde.

Soldan sağa, Peter Beck, Melanie Stricklan, Jessica Robinson ve Meagan Crawford, moderatörlüğünü Devin Coldewey’in yaptığı bir panelde.

Assembly Ventures’ın kurucu ortağı Jessica Robinson:

Özellikle kadınlar için, eğer görebiliyorsan, o olabilirsin. Ama bu panelde üç kadın olmamızın ne kadar garip olduğunu bu grubun gerçekten takdir ettiğinden emin değilim… Kadın yatırımcılar olarak panellerde birlikte oturma şansımız pek olmuyor. Fonumuzda, cüzdanın gücüyle bizim için gerçekten kritik olan şey, dünyayı ve nasıl hareket ettiğimizi değiştirecek en iyi şirketleri bulduğumuzdan emin olmaktır. Ve daha önce bakılmamış harika yerlerde büyük kurucular aramazsak aptal mıyız! Bu yüzden LGBTQ kurucularını destekleyen bir programda mentorluk yapıyoruz. çok güzelsin kadın kurucuları ve yatırımcıları desteklemek için çalışmak ve memleketim Detroit’te genç öğrencilerle, renkli öğrencilerle STEM’e maruz kalmalarını sağlamak için birçok çalışma yapıyoruz.

Spacefund’un yönetici ortağı Meagan Crawford:

Başlangıç ​​​​yöneticisi olarak erken kariyerimde, ister uzay toplantısı ister finans dünyası olsun, genellikle odadaki tek kadındım, bu yüzden her iki dünyanın da bu konuda biraz sorunu var. Bu sektöre katılmadan önce hepsinin roket bilimcileri ve mühendisleri olduğu konusunda bir yanılgıya kapılmıştım, kusura bakmayın. Gerçek şu ki, bu endüstride çok daha fazlası var, diğer endüstriler gibi bir endüstri – muhasebecilere ihtiyacımız var, pazarlamacılara ihtiyacımız var, öğretmenlere ihtiyacımız var, her şeye ihtiyacımız var. Bu yüzden, bu farklı geçmişlere sahip, bu farklı kariyer seçimlerine sahip endüstrinin her yerinden kadınlarla röportaj yapmayı seviyorum. En sevdiğim hikayelerden biri, Aquarian Space’in CEO’su Kelly Larson; yoga eğitmeni olarak başladı, şimdi bir uzay girişiminin CEO’su. Bu harika bir yolculuk! Ve dünyanın her yerindeki kadınların, kariyerleri, eğitim durumları ne olursa olsun, bu sektörde onlar için bir yer olduğunu bilmelerini istiyorum.

Panele bu ve diğer konulardaki katkıları ve içgörüleri için teşekkür ederiz.

İşte bu yazı itibariyle imzacıların tam listesi:

 • Roy Azevedo, Başkan Raytheon İstihbarat ve Uzay
 • Payam Banazadeh, Capella Space CEO’su
 • Rocket Lab CEO’su Peter Beck
 • John Elbon, United Launch Alliance COO’su
 • Jim Chilton, Boeing’de Uzay ve Fırlatma Kıdemli Başkan Yardımcısı
 • AeroJet Rocketdyne CEO’su ve Başkanı Eileen Drake
 • Virgin Galactic CEO’su Michael Colglazier
 • Relativity Space CEO’su Tim Ellis
 • Astranis Space Technologies CEO’su John Gedmark
 • The Aerospace Corporation CEO’su Steve Isakowitz
 • Larry James, NASA Jet Propulsion Laboratuvarı Müdür Vekili
 • Maxar Technologies CEO’su Daniel Jablonsky
 • Robert Lightfoot, Lockheed Martin Space’in Başkan Yardımcısı
 • Dave Kaufman, Ball Aerospace Başkanı
 • Astra CEO’su Chris Kemp
 • Will Marshall, Planet’in CEO’su
 • ABL Space Systems Başkanı Dan Piemont
 • Spire Global CEO’su Peter Platzer
 • Gwynne Shotwell, SpaceX Başkanı ve Operasyon Direktörü
 • Slingshot Aerospace CEO’su Melanie Stricklan
 • HawkEye 360 ​​CEO’su John Serafini
 • Dylan Taylor, Voyager Space’in CEO’su
 • Nanoracks CEO’su Amela Wilson
 • Tom Wilson, Northrop Grumman Uzay Sistemleri Başkanı
 • Blue Origin CEO’su Bob SmithKaynak : https://techcrunch.com/2022/04/11/major-space-companies-pledge-to-boost-diversity-and-publicly-share-hard-numbers/

Yorum yapın