Büyük teknoloji platformları, AB Komisyonu’nun Dezenformasyonla ilgili yeni Uygulama Kurallarına kaydoldu


Avrupa Komisyonu gücünü güçlendirdi. Dezenformasyon Uygulama KurallarıTakip etmek kılavuz yayınlandı 2021’de COVID-19 salgını ve Rusya’nın Ukrayna ile savaşı gibi olayları dikkate alacak şekilde güncellenmesi gerektiğini söyledi.

En son sürüm, daha önce yapılmış olan orijinal uygulama kodunun üzerine inşa edilmiştir. 2018 yılında kurulduçevrimiçi dezenformasyonla daha iyi mücadele etmek için hem teknoloji platformları hem de daha geniş sektör tarafından bir dizi yeni taahhütte bulundu.

Dezenformasyon dağıtımının parasallaştırılması; siyasi reklamların şeffaflığının sağlanması; teyitçilerle işbirliğini en üst düzeye çıkarmak; ve araştırmacılara verilere daha iyi erişim sağlamak, imzacıların taahhüt ettiği taahhütler arasındadır.

Değerler ve Şeffaflıktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Věra Jourová, “Komisyon, çevrimiçi dezenformasyonun etkisini azaltmak için çok önemli taahhütlere ve bunların AB genelinde tüm ülkelerde ve tüm dillerde nasıl uygulandığını ölçmek için çok daha güçlü araçlara sahip” dedi. Avrupa Komisyonu, bir parçası olarak söyledi basın bülteni yeni uygulama kurallarının duyurulması.

Kod başlangıçta 34 parti tarafından imzalandı, Meta, Twitter ve TikTok gibi büyük sosyal medya platformları ve Adobe, Google ve Microsoft gibi teknoloji devleri dahil. Amazon kayda değer bir devamsızlıktı.

Kod, Avrupalı ​​kullanıcıları çevrimiçi dezenformasyondan ve yasa dışı içerik, mal ve hizmetlerden daha iyi korumak için Nisan 2022’de onaylanan bir AB mevzuatı parçası olan Dijital Hizmetler Yasası aracılığıyla uygulanacaktır.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3664135/big-tech-platforms-sign-up-to-the-eu-commission-s-new-code-of-practice-on-disinformation.html#tk.rss_all

Yorum yapın