Burger Lezzetini Mıknatısla Çekmek


Eğer vejeteryansanız veya sığır eti yemiyorsanız, muhtemelen Impossible’ı zaten biliyorsunuzdur. İmkansız et, dana eti gibi tadı ve dana eti gibi pişirirken bitki bazlıdır. Bunu önemli Ar-Ge ve birkaç özel patent ile başardılar. Ama İmkansız bedeller ödemek istemiyorsanız, [Sauce Stash] oldu İmkansız’ın kullandığı bazı hileleri yeniden yaratmaya çalışmak. (Video, aşağıda gömülü.)

[Sauce Stash] içerik listesiyle başlar ve uygun ikamelerin ne olacağını düşünmeye çalışır. Bununla birlikte, içerik listesini takip etsek bile, demir eklemek, vejeteryan bifteğinizi gerçek sığır eti tadına çok daha yakın hale getiren önemli bir numaradır. İmkansız, kırmızı etin tadıyla ilişkilendirdiğimiz demir molekülü leghemoglobin (veya heme) oluşturmak için özel bir patent sürecine sahiptir. Etin pişerken kanıyormuş gibi görünmesini sağlar ve lezzetini önemli ölçüde değiştirir. Endüstriyel ölçekte heme elde etmek için bileşiği üretmek için genetik olarak tasarlanmış imkansız maya. Ancak web sitelerinde, molekülün soya da dahil olmak üzere birçok bitkide bulunabileceğini belirtiyorlar. Elinde bir mıknatıs ve soya ile bir gecede ütüyü çıkarmaya çalıştı ama kayda değer bir şey alamadı. Ne yazık ki, heme soya bitkisinin kökündedir, sütte değil, bu yüzden çizim tahtasına geri döndü.

Birkaç başka kaynak daha var: kahvaltılık gevrekler, siyah zeytinler (genellikle demir glukonatla işlenmiş) ve diğer baklagillerin kökleri. Yine de, [Sauce Stash] daha yavaş bir yol aldı ve soya bazlı bir demir tableti ezdi. Ancak ek olarak burgerinde istemediği başka malzemeler de vardı. Bu yüzden, dahil edilecek demiri çıkarmak için mıknatısı kullandı. Ondan sonra yelken açmak kolaydı ve yarattığı vegan burgeriyle çok gurur duyuyordu.

Tadı ve hissi başka bir şey olan bir şey yaratmak karmaşık ve zor bir iştir ve bunun gibi hileleri düşünmek her zaman ilginçtir. Bir böcek burgerinin üzerine dokulu bezelye proteini alırdık, ama belki de bu, üstesinden gelmemiz gereken bir şeydir. Aradan sonra video.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/07/03/pulling-out-burger-flavor-with-a-magnet/

Yorum yapın