Bulutlu Çince kelime işlemci satıcısı belgeleri silmeyi reddediyor • Kayıt


Çinli üretkenlik yazılımı satıcısı Kingsoft, Pekin’i memnun etmeyebilecek içerik içeren belgeleri sildiğini yalanladı.

Çin, sosyal medyayı hükümet politikasına muhalefeti temsil eden veya protestoyla ilgili hashtag’ler içeren herhangi bir yorumdan düzenli olarak temizliyor. Son haftalarda, bu gönderiler Şanghay’ın uzun süreli COVID-19 karantinaları sırasındaki koşullardan şikayet etti hakkındaki gönderiler gibi gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. büyük veri sızıntısı Şanghay Polisinden.

Çin yazılımıyla oluşturulan ve bulutta saklanan belgelerin incelenmesi ve silinmesi, yeni bir gözetim ve sansür düzeyini temsil edecektir.

Henüz bir İleti Çin’in Twitter analogu Sina Weibo, Çince kelime işlemci WPS ile oluşturulan belgelerin buluttan kaybolduğunu iddia etti. Gönderi, Çin’in yaratıcı topluluğunun eserlerinin hedef alındığını hissettiğini ve el yazmalarının keyfi olarak silinme riski altında olduğunu öne sürdü.

Çin teknolojisi

Çin, teknoloji şirketlerinin ‘sağlıklı’ gelişimi için yasalar planlıyor

DEVAMINI OKU

WPS geliştiricisi Kingsoft, Weibo’ya gitti. iddiayı çürütmek.

Gönderinin makine çevirisi, WPS’nin belgeleri silmeyi reddettiğini, ancak hizmet şartlarını ihlal ettiğinden şüphelenilen kullanıcılar tarafından oluşturulan belgelere yönelik bağlantıları devre dışı bıraktığını kabul ettiğini gösteriyor.

Bu açıklama, söz konusu belgelerin Pekin’deki sansürcüleri kızdırdığı ihtimalini dışlamaktan çok uzak. Kingsoft’un söz konusu belgelere erişimi nasıl engellemeye karar verdiğini de açıklamıyor.

Kingsoft’un gönderisi, şirketin “her zaman kullanıcı deneyimini ve kullanıcı gizliliği korumasını ilk sıraya koyduğunu” belirtiyor. Gönderi, şirketin bu durumda yasal işlem hakkını saklı tuttuğunu ekliyor.

Pekin, “niangpao” tasvirleri de dahil olmak üzere pek çok içeriğe sahip bir sığır eti var – erkek klişelerine uymayan moda kıyafetler giyen bir erkek grubunda bulacağınız türden bir adam – müstehcen karaoke, çok ateşli olan hayran kulüplerive bilgisayar oyunları olan manevi afyon.

İçerik oluşturucular, bir kez kaydedildikten sonra çalışmalarının gözetlendiğini hissederse, caydırıcı etki önemli olacaktır.

Sonuç olarak, daha fazla edebiyat ve filme alınmış dramanın vatanseverlik tanımına uyması Pekin’in umurunda olmayabilir.

Ancak Çin vatandaşları, özellikle son haftalarda, uzun çalışma saatlerindeki umutsuzluklarını ve bir daha yerleşmeyi göze alamayacaklarını ve hayat pahalılığının yüksek olduğunu ifade etmek için “son nesil” terimini kullanmaya başlayan yirmili yaşlardakilerin umrunda. Bir aile kurmak.

Çin’in devlet kontrolündeki basınının farklı bir yaklaşımı var: ısrar gençlerin Çin’e taptığını ve artık Batı’nın cazibelerini arzu edilir veya uygun görmediklerini. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/07/12/kingsoft_wps_denies_document_deletions/

Yorum yapın