Buluta geçiş yavaşlıyor olabilir


Bunu destekleyecek verilerim yok, bu yüzden bu en iyi ihtimalle eğitimli bir iddia. Buluta geçişin geçici bir yavaşlamadan geçmesi için üç neden görüyorum. Ayrıca, bunu doğrulayan bazı son veri noktaları gördüm ve pazar olgunlaşmasının neresinde olduğumuza bağlı olarak mantıklı geliyor.

Birincisi, pandemi tarafından yönlendirilen buluta çılgın atılıma devam edemeyiz. İşletmelere getirilen kısıtlamalar sırasında bulutun benimsenmesinin yavaşlayacağını düşünenler tam tersini buldu. Gerçekten de, genel bulutlar, karantinalar ve karantinalar sırasında erişilemeyen fiziksel veri merkezlerine kıyasla büyük ölçüde pandemiye karşı dayanıklıdır. Bu, uzaktan çalışma programlarının patlamasıyla bağlantılı olarak, birçok hükümet ve Global 2000 şirketini buluta koşturdu.

[ Also on InfoWorld: The best software development, cloud computing, data analytics, and machine learning products of 2022 ]

Bu hıza sonsuza kadar ayak uyduramayız ve bu nedenle, salgın öncesi hızlara geri dönmek için göç projelerinde bir gerileme görüyoruz. Planlama ve sağduyulu en iyi uygulamaların genellikle hız için bir ödünleşim olarak atıldığı düşünüldüğünde bu iyi bir şeydir.

Örneğin, birçok şirket, kaldırdıkları ve hızla değiştirdikleri uygulamaların çoğunu yeniden yapmak zorunda kalacak. Uygulamalar, yeni genel bulut platformu için optimize edilmedi, olması gerekenden çok daha pahalıya mal oluyor ve daha az güvenilir.

İkincisi, bulunacak bulut becerileri yoktur. Beceri eksikliği, kariyerimde gördüğüm hiçbir şeye benzemiyor. Bulabilecekleri vasıflı insan sayısına karşı ne kadar göç yapmak istediklerini düşündükleri için çoğu şirketi ve hükümeti sınırlandırıyor.

Çalışmadan sonra çalışma gerçeğe işaret ediyor Buluta geçiş hızının büyük ölçüde organizasyonların bulabileceği yetenekli insan sayısı tarafından belirlendiği. Talep hala arzı geride bırakıyor ve bunun, henüz olmadıysa, göçü yavaşlatacağından şüpheleniyorum.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.infoworld.com/article/3664109/migration-to-the-cloud-may-be-slowing-down.html#tk.rss_all

Yorum yapın