Build, diğer inşaat robotları firması Roin’i satın aldı • Teknolojik Haberler


İnşaat robotlarıyla ilgili en dikkat çekici şeylerden biri, potansiyel olarak otomatikleştirilebilecek çok çeşitli görevlerdir. Daha önce de belirttiğim gibi, otomasyonun tüm büyük D’lerini – donuk, kirli ve (oldukça sık) tehlikeli – doldurduğu göz önüne alındığında, kategorinin tamamı robotik girişimler için birincil hedeftir. Aynı zamanda, pandemi sonrasında, inşaat çalışmaları hızla geri gelmeye başlasa bile, personel alımının giderek zorlaştığı alanlardan biridir.

Dolayısıyla, inşaat robotları yapan oldukça başarılı bir şirketi yönetiyorsam, kesinlikle çeşitlendirmeyi düşünüyorum. Hızlı bir başlangıç ​​yapmanın en hızlı yolu, elbette, daha küçük başka bir girişim satın almaktır. Erken aşamadaki firmalar, geniş ölçüde durgunlaşan bir VC pazarında ayakta kalmak için fon bulmakta zorlandıkça, artan bir düzenlilikle göreceğimizden şüphelendiğim bir şey.

İnşa RobotikŞu anda en çok toprak kazısı yapan özerk ağır makinesi Exosystem ile tanınan Exosystem, bugün Roin Technologies’i satın aldığını duyurdu (bu bağış toplamanın bir kısmını iyi bir şekilde kullanmak için). Daha küçük olan firma YC destekli ve en çok malzemeyi mala ile vuran (püskürtme beton) beton robotlarıyla tanınır. Aslında, Roin’in URL zaten ana şirketine yönlendiriyor.

Built Robotics’in kurucusu ve CEO’su Noah Ready-Campbell yaptığı açıklamada, “Kuruluşlarından bu yana Roin’in ekibi, sektörümüzde benzersiz bir uzmanlık yaratan inşaat özerkliğinin sınırlarını zorladı” dedi. “Roin’in Built’e katılmasıyla, birleşik ekipler yeni otonom inşaat uygulamaları geliştirmeye devam edecek ve müşteriler, hafriyatın ötesine geçen robotik uygulamaları görmeyi bekleyebilirler.”

Roin CEO’su Jim Delaney, mühendislik ekibinin bir parçası olarak Built’e katılacak. “Build’e katılmayı Roin’in hikayesinde bir sonraki adım olarak görüyoruz. Built’in piyasaya sürdüğü ürünleri ve yeni teknolojileri benimseme konusunda inşaat sektörünü nasıl ileriye taşıdıklarını her zaman takdir etmişimdir ve ekiplerine katılma fırsatına sahip olduğum için heyecanlıyım.”

Bu, bire bir teknoloji edinimi durumlarından biri değil. Rakip olmak yerine, iki inşaat sisteminin potansiyel olarak tamamlayıcı olabileceği ve daha geniş inşaat yapbozunun iki ayrı parçasını temsil ettiği görülüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/built-buys-fellow-construction-robotics-firm-roin/

Yorum yapın