BUHARLA DOLU VE YOK EDEN YERLİ DİLLERLE DOLU Giyilebilir SkoBot’lar


[Danielle Boyer] Ojibwe: Sault Ste Marie Kabilesi ve yok olan yerli dilleri koruma konusunda tutkulu. Omzuna takılan konuşan bir refakatçi icat etti, SkoBot olarak adlandırılanyerli dil dersleriyle programlanmış robotlar yaparak çocuklara STEAM öğretmek ve onları dağıtmak için STEAM Connection’ı kurmak.

onun aracılığıyla Her Çocuk Bir Robot Alır programı kapsamında öğrencilere 8.000’den fazla ESP32 tabanlı kit dağıtılmıştır. Toplam maliyeti 20 USD’den az olan 3D baskılı robotlar, robot teknolojisine erişimi demokratikleştirmeye yardımcı oluyor. Birçok kırsal alan yüksek hızlı internet erişimine sahip olmadığından, öğrencinin telefonuyla yerel olarak kontrol edilecek şekilde tasarlanmıştır.

sırasında Boston’da WBUR ile ilgili röportaj, [Danielle] öğrencilerinden birinin bir keresinde robot biliminde gördükleri ilk Yerli insan olduğunu söylediğini ve onlara bu alana girmeleri için ilham verdiğini hatırladı. “Bu beni gerçekten duygulandırdı ve kendimiz olmanın ve kendimize, topluluğumuza karşı özgün olmanın gücünü görmek için ilham verdi, bence bu çok güzel bir şey.”

Etkileyici ve eğlenceli çalışma hakkında daha fazla bilgi edinin [Danielle] yapıyor BUHAR Bağlantısı onu Beyaz Saray’a davet eden, aradan sonra GMA videosunda bir ön izlemeyi izleyin ve bitki bazlı ürününü izleyin. BioBotz bu yıl sonra geliyor.

Robotların sınıfı işgal ettiğini ilk kez görmüyoruz: öğrencilerin oluşturduğu “Savaş Robotları”ndan modüler 3D baskılı SimpleSumo projesine kadar, bu eğitim girişimleri elektronik ve yazılım geliştirmenin temellerini daha ilgi çekici bir şekilde öğretmeye yardımcı olabilir. teoriyi bir ders kitabından okumaktan daha fazlasıdır.
Kaynak : https://hackaday.com/2023/01/03/wearable-skobots-full-of-steam-and-vanishing-indigenous-languages/

Yorum yapın