Bu Yenilikçi SMD Bant Dilimleyici ile Parça Takımını Otomatikleştirin


Hiç kimse tekrarlayan stres yaralanmasına eğilimli sıkıcı bir manuel işi sevmez ve bu tür görevler haklı olarak otomatik bir çözüme ilham verir. Bu otomatik SMD bant kesici daha fazla geliştirme için bolca alan bırakırken, böyle bir işi otomatikleştirmenin iyi bir örneğidir.

Bu tür taktik otomasyon projelerini aşağıdakilerden görmeye alışkınız: [Mr Innovative], her biri garip bir şekilde belirli bir göreve odaklanır. Bu durumda, görev, belki de parça kitlerini birleştirmek için bir makaradan belirli sayıda SMD direnci içeren bir şeridi kesmeyi içerir. Mekanizma basittir: bandı sürmek için kauçuk sürtünme tekerleğine sahip bir step motor ve bandı kesmek için kötü görünümlü bir giyotin. Kesici, SMD bandına dik olarak monte edilmiş bir tıraş bıçağı için bir tutucuyu taşımak için kısa bir lineer yatak uzunluğu kullandığından özellikle ilginçtir. Tutucu, bir krank aracılığıyla küçük bir motora monte edilir ve uygun sayıda parça beslendiğinde, motor bir tur dönerek açılı bıçağı hızlı bir şekilde aşağı ve sonra geri hareket ettirir. Bu, bu otomatik tel kesicide görülen kırpma eylemi yerine bir kesme kesimi ile sonuçlanır. [Mr Innovative].

Tuhaf bir şekilde, kaç direncin dağıtıldığını gerçekten ölçmek için hiçbir geri besleme mekanizması yok gibi görünüyor. Varsayıyoruz [Mr Innovative] sadece adımları sayıyor, ancak banttaki sürücü dişlisi deliklerinin sayısını saymak için bir fotosensör entegre etmek yeterince kolay görünüyor. Ayrıca, birkaç basit değişiklik, bu makinenin farklı boyutlardaki SMD bantları barındırmasına olanak tanıyacak ve bu da onu SMD kiti oluşturma için genellikle yararlı hale getirecek gibi görünüyor. Yine de taktik bir proje olarak oldukça havalı ve gelecekteki iyileştirmelere ilham veren harika bir iş çıkarıyor.Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/07/automate-parts-kitting-with-this-innovative-smd-tape-slicer/

Yorum yapın