Bu yeni uygulama Z kuşağının arabalara, yiyeceklere, video oyunlarına ve diğer ‘temalara’ yatırım yapmasına yardımcı oluyor • Teknolojik Haberler


Michael Haddix Jr. üniversiteyi bitirdikten sonra yatırım yapmayı keşfedene kadar tıp öncesi eğitim görmüş eski bir kolej basketbol oyuncusu.

Maruz kaldıktan sonra, haddix yatırım konusunda “gerçekten heyecanlandığını” ve bu alanda çalışabilmek için Columbia Business School’dan MBA derecesi aldığını söylüyor. Lisansüstü eğitimini tamamladıktan sonra Goldman Sachs’ta yatırım bankacısı olarak çalışmaya başladı ve ardından NBA yıldızları Chris Paul ve Stephen Curry’nin yanı sıra Olimpik yüzücü Michael Phelps ve Olimpik jimnastikçi Aly Raisman’ın profesyonel sporcularına finansal danışman olarak çalıştı.

Bu noktada Haddix, sporcu yetiştirme tutkusu olduğunu fark etti. Böylece bu tutkuyu adı geçen bir şirkete dönüştürdü. Güçlendir3d.

Haddix, “Kendime ‘Kolejlere ve profesyonel spor takımlarına gideceğim ve 101’e finans ve yatırım öğreteceğim’ dedim” diye hatırlıyor. “Bunu yaparken, ‘Şimdi nereden başlayacağım? Bunu nasıl yaparım?’ ”

Ve böylece fikir izci – farklı türde bir yatırım uygulaması – doğdu.

Haddix On Deck’e bir arkadaş olarak katıldı ve orada kurucu ortak ve CTO ile tanıştı. Cindy Zeng. İkili 2020’de Scout’u kurmak için bir araya geldi – Haddix’in “hiç rehberlik sunmayan” perakende yatırım uygulamaları veya “kur ve unut” zihniyetine sahip eski tarz büyük kurumlar olarak tanımladığı şeye bir alternatif.

Haddix, Teknolojik Haberler’a “Rehberlik isteyen ve elini tutan biri için daha iyi bir şey olması gerektiğini biliyorduk” dedi. “Orada çok fazla bilgi var ve bazı insanlar neyin iyi neyin kötü olduğunu nasıl çözeceklerini ya da nasıl uygulanacağını bilmiyorlar.”

Fintech startup Scout, Gen Zers'a 'memlere değil temalara yatırım yapma' yolunu vermeyi amaçlıyor

Resim Kredisi: Soldan sağa: Michael Haddix Jr. (kurucu ortak ve CEO), Cindy Zeng (kurucu ortak ve CTO) ve Connor Gordon (ürün direktörü) / Scout

Özetle, Scout’un arkasındaki amaç, yatırımı daha eğlenceli, daha az korkutucu ve eğitici hale getirmektir. Uzun vadede, şirketin hedefi, insanların – çoğunlukla Z kuşağının – sorumlu ve tekrarlayan yatırım alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olmaktır. hakkında.”

Peki, bu tam olarak ne anlama geliyor?

Scout, kullanıcılarına ilgi alanlarına göre kovalara yatırım yapmaları için bir yol sunar. Birisi platformuna kaydolduğunda, kişisel yatırım hedeflerini ve risk toleransını paylaşmaları istenir. Daha sonra kişiselleştirilmiş bir portföy oluşturmak için “İzci Temaları”nı veya ilgi alanlarına göre fonları seçebilirler. Bu strateji, şirketin “Memlere değil temalara yatırım yapın” sloganına yol açtı. Şirket daha sonra bu temaları “İzci Başlangıç ​​Paketi” olarak adlandırılan diğer çeşitlendirilmiş ABD Hisse Senetleri ve ABD Belediye tahvilleriyle harmanlıyor.

Haddix, şirketin düzenli olarak daha fazlasını eklemeye devam etmeyi planladığını söylese de, Scout’un temaları/fonları şu anda 15 farklı seçenek içeriyor. Mevcut temalar arasında, örneğin fast food ve alkole odaklanan ABD yiyecek ve içecek sektöründen şirketleri içeren “I Love College” yer alıyor. Diğer bir tema, video oyunları geliştiren veya yayınlayan, oyun/espor içeriğinin akışını veya indirilmesini kolaylaştıran veya video oyunları ve e-sporlarda kullanılan donanımları üreten şirketleri içeren “Oyunun Aşkı”dır. Diğer temalar arasında giyim, lüks mallar ve çanta, ayakkabı ve mücevher gibi diğer perakende tüketici ürünleri satan şirketleri içeren So Glamorous ve kendi kendine giden arabaların, elektrikli otomobillerin geliştirilmesinde yer alan – tahmin ettiğiniz gibi – The Open Road yer alıyor. araçlar ve bunların bileşenleri ve malzemeleri.

Ardından, kullanıcılarına, İzci ekibinin neden her bir fonu lanse ettiğine dair içgörüler sağlayan “İzci Raporu”nu sunar.

Başlangıç, Z kuşağı yatırımcılarının piyasalara her zamankinden daha yüksek oranlarda katıldıkları inancına dayanıyor.

Haddix, “Finansal danışmanların sıkıcı katılığı karşısında ya bunalmış durumdalar ve kafaları karışıyor ve nihayetinde yatırım yolculuğuna genç yaşta başlayıp devam etme konusundaki ilgilerini kaybediyorlar” dedi. “Ya da düşük yönlendirmeli, tek hisseli ‘kumarhane/günlük ticaret’ komisyoncularının parlak ışıkları ve heyecanı karşısında şaşkına döndüler ve potansiyel olarak önemli miktarda para kaybedebilirler… piyasalara olan ilgilerini kaybetmeden önce.”

Scout’un uygulaması, Ağustos ayında özel beta programından çıktı ve şimdi Apple App Store’da mevcut. Beta süresince şirket, 17’den fazla üniversite kampüsünde binlerce öğrenciyi işe aldı. Hareket, kampüsteki etkili insanlardan elçiler yapma beklentisiyle sporcular ve sporcu olmayanlar da dahil olmak üzere üniversite öğrencilerini hedef alan ilk pazara açılma stratejisiyle uyumluydu. (Maddix’in kendi babası eski bir NFL’dir.)

İlginç ve dikkat çekici bir şekilde, Scout işlem ücreti alarak para kazanmıyor. Bunun yerine, yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 1.000 ABD Dolarının altında olan kullanıcılardan bir abonelik için ayda 1 ABD Doları ücret alır. Daha büyük hesaplar için – 1.000 dolardan büyük – başlangıç, AUM’nin %1’ini alır.

Düşük giriş engeli kasıtlıdır. Şirket, düşük müşteri edinme maliyetlerine sahip devasa bir adreslenebilir pazar olarak gördüğü şeyin peşinden gidiyor.

Haddix, Teknolojik Haberler’a “İnsanları kapıdan içeri sokmak ve rahat ettirmek istiyoruz” dedi.

Umut ve beklenti, zamanla daha fazla para yatıracaklarıdır.

Kullanıcıların rahat etmesine yardımcı olmanın bir parçası olarak, Scout günlük izleme sağlar ve hesapları aylık olarak yeniden dengeler. Kullanıcılarının etraflarındaki değişen makroekonomik ortamla karıştırılmasını istemiyor.

“Piyasa değiştikçe, işler değiştikçe, Fed yükseldikçe veya – umarım gelecekte – faiz oranını artırmaya başlarken veya yaşam durumları değişse bile, insanların hala piyasada olduğundan emin olmak için portföyleri izlediğimizden emin olacağız. aynı risk kovası ve tahsislerinin hala olmasını istedikleri yerde olduğunu, ”dedi Haddix.

Kullanıcı tabanını büyütmeye devam etmek, şirket aynı zamanda BDMI, On Deck, One Team, Reach Capital, Gaingels, Hustle Fund, Alive VC ve Broadhaven Ventures’ın katılımıyla Chingona Ventures liderliğindeki 2,6 milyon dolarlık bir tohum zammı ile bugün gizliden çıkıyor. 12 kez NBA All-Star seçilen Chris Paul, Super Bowl Şampiyonu Vernon Davis, erken aşamadaki yatırımcılar Tim Fong, VSC’den Jay Kapoor ve sporcular Jimmer Fredette ve Kyle Hines dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli melek yatırımcı da tura para koydu.

Chingona Ventures’ın kurucu ortağı Samara Mejia Hernandez, firmasının geleneksel olmayan geçmişe sahip, “kendilerine rekabet avantajı sağlayacak bir müşteri tabanına benzersiz bakış açıları getiren” kuruculara yatırım yapmaya öncelik verdiğini söyledi.

Şirketin, sporcular gibi kampüs etkileyicilerinden yararlanırken, Z kuşağını kolejlerde hedefleme stratejisinin zorlayıcı ve benzersiz olduğuna inanıyor.

Hernandez e-posta yoluyla, “Michael bu topluluktan geliyor ve profesyonel kariyerinin çoğunu bu gruba mali konularda danışmanlık yaparak geçirmişti” dedi. “Şimdi bunu teknolojiyle ölçeklendirmek istiyor.”

“Z Kuşağı topluluğu zaten yatırım yapmakla ilgileniyor, onlara ne yaptıkları konusunda eğitim verirken ve yatırımlarını arkadaşlarıyla paylaşmalarına yardımcı olurken onlara bunu yapmalarına izin veren bir platform vermeniz gerekiyor.”

NBA oyuncusu Paul yaptığı yazılı açıklamada, finansal eğitimin ve gençleri buna öncelik vermeye teşvik etmenin kendisi için “her zaman önemli” olduğunu söyledi.

“Hayat değiştiren mesajı herkese iletmek için platformumu kullanmak için eşsiz bir fırsat ve sorumluluğum var” diye ekledi.

Kullanıcıların bildiği ve beğendiği elçilere sahip olmanın değerini bilen Scout, yatırım uygulamasını sosyal medyada tanıtmak için Travis Kelce, Ali Krieger, Elena Delle Donne ve CJ McCollum gibi bir dizi profesyonel sporcuyla da ortaklık kurdu.

Haftalık fintech bültenim The Interchange 1 Mayıs’ta yayınlandı! Üye olmak burada gelen kutunuza almak için.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/28/fintech-startup-scout-is-a-new-app-that-aims-to-give-gen-zers-a-way-to-invest-in-themes-not-memes/

Yorum yapın