Bu, ülkenizde en çok istediğiniz telefon markasıdır.


Google Pixel 7 Pro Snow geri döndü

Rita El Khoury / Android Otoritesi

Kar

Dışarıda bir sürü akıllı telefon markası var, ancak talihsiz gerçek şu ki, bazı markalar ormanda bulunmuyor. Örneğin, Google’ın Pixel telefonları Latin Amerika’da, birçok Asya pazarında veya Afrika’da mevcut değildir. Bu arada ABD, Xiaomi, Oppo ve Realme gibi birçok Çinli markayı kaçırıyor.

Bu eşitsizliği göz önünde bulundurarak, ülkenizde gerçekten hangi telefon markasını istediğinizi bilmek istedik. Bu haftanın başlarında bir anket yayınladık ve işte bize söyledikleriniz.

Ülkenizde en çok hangi telefon markasını istiyorsunuz?

Sonuçlar

Bu ankette neredeyse 1.400 oy kullanıldı ve bir kazanan olduğu ortaya çıktı. Ankete katılanların neredeyse %41’i Google’ın ülkelerinde en çok istedikleri telefon markası olduğunu söyledi. Pixel telefonlar, Pixel 7’nin genişletilmiş lansmanına rağmen pek çok ülkede mevcut olmadığı için bu anlaşılabilir bir sonuçtur.

Sony, oyların% 17.61’ini alarak uzak bir ikinci sırada yer aldı. Şirket, altı veya yedi yıl önce geniş bir ayak izine sahipti, ancak yeniden düzenlenmiş bir mobil stratejinin parçası olarak büyük ölçüde küçüldü. Daha spesifik olarak, Xperia markası Afrika, Avustralya, Kanada, Hindistan, Latin Amerika, Orta Doğu ve Güney Doğu Asya’dan çekildi.

Xiaomi, oyların %11,38’ini alarak son podyumda yer aldı. Şirketin aslında geniş bir varlığı var, ancak Kuzey Amerika’da büyük bir bölge eksik.

Ayrıca, yanıt verenlerin %6,73’ünün “diğer” seçeneği için oy kullandığını gördük. Okur yorumlarına bakılırsa, bu konuda faturaya uyan markalar arasında Nothing ve Asus yer alıyor.

Yorumlar

  • Sakallıgöçebe: ABD’de Xiaomi ve/veya RealMe harika olurdu. Sadece gerçek telefonları için değil, ABD bütçe/orta seviye pazarını ne kadar dönüştüreceği açısından. Pixel 6a ve Galaxy A53, ABD’deki en iyi iki orta sınıf telefon, bu iki markanın sunduklarına kıyasla ikisi de saçmalık. Google’ın bu kadar az pazarda satış yapmasının bir nedeni var.
  • Xeritaes: Buradaki Amerikalı, Nothing’in ABD’ye geldiğini görmek isterim. Rüzgara dikkat (ve potansiyel olarak para) atmayı ve yine de Nothing Phone 1’i satın almayı düşünüyordum. Estetiğin hastasıyım.
  • ikinci görüş: Daha fazla rekabet her zaman müşterilere fayda sağlar. Bir Amerikalı olarak, Apple ve Samsung’un ABD’de baskın oyuncular olmasından o kadar bıktım ve yoruldum ki Google, Sony, Nokia, OnePlus ve Motorola’nın niş bir pazar oluşturduğu doğru. Ancak Xiaomi, Honor, Huawei, Oppo ve Realme gibi daha ağır vuruculara ihtiyacımız var. Mükemmel özelliklere sahip bütçe dostu telefonlar sunarlar.
  • Haşim: Asus ve özellikle ROG serisi
  • Bu GaripArabaNerd: ABD’de Nothing Phone 1 istiyorum. Üst-orta sınıf segmentinde yeni bir tasarım görmek güzel olurdu.
  • NN: Nijerya’da OnePlus. Ultra bütçe teklifleriyle Transsion ailesinden (Tecno, Infinix ve Itel) bıktık. Öte yandan Samsung ve Apple, piyasayı OnePlus’ın girmesi için açık bırakarak bir böbreğe mal oldu. İyi ki onların da bütçe teklifleri var.
  • Joe Siyah: Google ve Vivo’nun ülkemde berbat bir tedarik zinciri var – Google telefonları için resmi dağıtım yok ve Vivo’nun yalnızca alt uçları. IMHO Google iyi ürünler yaptığı ve Vivo muhtemelen en iyi kameralı telefon çözümü olduğu için bu ikisi iyi olurdu.
  • Fabiano Forte: Sony’nin Brezilya’ya geri dönmesini istiyorum…Kaynak : https://www.androidauthority.com/phone-brand-want-most-your-country-poll-results-3241244/

Yorum yapın