Bu ‘sessiz şirket’ halka arz penceresini açabilir mi? – Teknolojik Haberler


Bu aydan daha erken, The Exchange, 2021 risk sermayesi zirvesi öncesinde, sırasında ve sonrasında istikrarlı bir şekilde büyüyen daha sessiz şirketleri inceledi. Geçen yıl 50x veya 100x ARR’de yükselmeyen girişimler ve tek boynuzlu atlar, gelecekte bir noktada halka arz penceresini açmaya en hazır şirketler olabilir.

Birçoğunuz daha az gösterişli özel teknoloji şirketlerinin kapsamına hayran kaldınız, bu yüzden bu sabah bu başlangıç ​​grubuna bir kez daha göz atıyoruz.


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Sohbetimizi ilerletmek için konuştum Derek TingCEO’su TextNow, yıllık geliri 100 milyon doları aşan – yalnızca çalışma oranı şeklinde değil – ve çok ilginç bir risk sermayesi geçmişine sahip. Ayrıca, piyasa her gün tam yüzde puanı düşmeyi bıraktığında halka arz penceresinin nasıl açılacağını da ele alacağız.

Saati geri çevirdiğinizde, bu sütunun bir zamanlar normal yazı dizisi 100 milyon dolarlık ARR eşiğine ulaşan özel şirketlere bakarak. Birkaç döngüden sonra bu konudan sıkıldık, çünkü dokuz rakamlı gelire ulaşan eski girişimlerin çoğunun birbirine daha çok benzediği ve ses çıkardığı ortaya çıktı.

O zaman bunu %99 iltifat ve %1 diss olarak kastetmiştik. Bugün, daha çok mutlak bir övgü gibi geliyor. Bunun hakkında konuşalım.

TextNow nedir ve nasıl gidiyor?

TextNow, reklam ve reklam içermeyen çeşitli katmanlarla sıfır maliyetli bir hizmet sunan bir tüketici telefonu ve metin hizmetidir. Teknolojik Haberler, şirketi ilk olarak 2011’de yaklaşık 1 milyon dolar topladığı zaman kapsadı. Şirket şu anda toplamda yaklaşık 1,5 milyon dolar topladı – bu bir yazım hatası değil; yazmak istemedik milyar.

Borsa, TextNow’dan en son geçen yıl 100 milyon dolarlık bir yıllık çalıştırma oranına ulaştığında bahsetti. Şirket başına, 2020’yi 62 milyon dolar toplam gelir ve 2021’de 103 milyon dolar ile kapattı. Bu, TextNow’u bugün 100 milyon dolarlık çalışma oranı işaretinin çok üzerine koyuyor ve bir CFO’yu işe aldığı için en kısa sürede halka arz adayı çünkü piyasa bu tür işlemleri tekrar memnuniyetle karşılıyor.

TextNow’un birkaç yüz milyon dolar toplamasına nasıl gerek kalmadı?

TextNow’un çoğu girişim destekli şirket için neredeyse imkansız görünen şeyi nasıl yaptığını öğrenmek istedik – tektonik meblağlarda para toplamaya ve harcamaya gerek kalmadan kamu pazarı ölçeğinde büyüyün. Ting’e göre, cevap biraz yaya. TextNow’un ölçeklendirmeden önce birim ekonomisine odaklandığını ve şirket büyüdükçe dış sermayeye daha az ihtiyaç duyduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/could-this-quiet-company-kick-open-the-ipo-window/

Yorum yapın