Bu oyun geliştiricileri, covid kapalı kaçış odalarından sonra Escape Academy’yi kurduYorum

Coin Crew Games’in kurucu ortakları Wyatt Bushnell ve Mike Mohammed Salyh, okula gitmekten hiçbir zaman özellikle hoşlanmadılar. Doğal olarak, yeni oyunları “Escape Academy”yi gizli bir yatılı okulda kurmaya karar verdiler.

Bushnell, kendisini oyun tasarlamaya neyin ittiği sorulduğunda, “Liseyi bıraktım” dedi. “akademiden her zaman nefret etmişimdir.”

Salyh, “Escape Academy’yi bu yüzden yaptık,” diye alay etti.

“Escape Academy”, yeni nesil kaçış odası ustalarını yetiştirmek için tasarlanmış çevresel bulmacalarla dolu geniş bir kampüse sahip olan, aynı adı taşıyan akademideki bir öğrenci hakkında bir macera oyunudur. Ayrıca doğrudan Coin Crew’in kişisel kaçış odaları geliştirme deneyiminden yararlanır.

Bushnell ve Salyh ilk olarak 2017’de İki Bit Sirk, atari makineleri, karnaval oyunları ve gerçek hayattan kaçış odaları ile Los Angeles’ta bir eğlence merkezi. Çift, açılmadan önce Two Bit Circus için kaçış odalarını tasarlamak için işe alındı. O zamandan beri, Coin Crew olarak arkadaşlarla veya aile toplantılarıyla gece dışarı çıkmayı amaçlayan oyunlar yapmak için birlikte çalıştılar. Ve koronavirüs pandemisi vurduğunda, Coin Crew “Escape Academy”yi geliştirmeye başladı.

İnceleme: ‘Escape Academy’ nefis bir şekilde sinir bozucu bir işbirliği mücadelesidir

Pivot mantıklıydı. Two Bit Circus’tan önce Salyh, Disney, Zynga ve Age of Learning’de mobil oyunlar konusunda uzmanlaşmış bir oyun tasarımcısı olarak çalıştı.

Salyh gülerek, “Animasyon için okula gittim ve oyunlar için animasyon yapmak istediğimi düşündüm ama çok kötü bir animatör olduğumu çabucak öğrendim,” dedi. “Tasarım yönünden çok daha fazla keyif aldım. Newgrounds gibi web sitelerinde Flash oyunlar yapmaya başladım… İlk kez ‘oh, kariyer olarak oyun tasarımı yapabilirim’ diye düşündüm. ”

Bushnell’e gelince, bu onun kanındaydı. Atari’nin kurucularından Nolan Bushnell’in en küçük oğlu. Video oyunları – eğlencesi, tasarımı ve işi – Bushnell yemek masasında düzenli tartışma konularıydı.

“Ben bir Bushnell’im. Bu, oyunlardaki cep asları gibidir” dedi. “Sektörde çok fazla bağlantım var. Ayrıca ezme işinin yanı sıra oyun yapmak da yapabileceğiniz en tatmin edici şey. Bu harika.”

“Escape Academy” hala arkadaşlarla oynanacak şekilde tasarlandı (solo modu var, ancak oyun kooperatif deneyimi olarak daha iyi) ancak Coin Crew ilk kez kendi evinizde oynanacak şekilde tasarlanmış bir video oyunu yaptı, bu da bazı benzersiz zorluklar ortaya çıkardı.

Salyh, “Gerçek dünyadan bir kaçış odasıyla, insanlar için 45 dakika ile bir saat arası içerik tasarlıyoruz” dedi. “’Escape Academy’de, altı ila sekiz saatlik içerik tasarlıyoruz. … Yaptığımız şeyin ölçeği, tek bir ürün olarak şimdiye kadar yaptığımız her şeyden çok daha büyük.”

Giyinip gidecek hiçbir yeri olmayanlar: Pandemide Cosplay yapmak

Ekip, Salyh’in zaman baskısı ve aciliyetin bir kombinasyonu olarak tanımladığı gerçek dünyadaki kaçış odaları hissini özgün bir şekilde uyandırmak istedi. Bir kaçış odası katılımcısı özgürlüğe götüren büyük öğeyi bulduğunda bu denklem mevcutsa, sonuç tatmin edici bir eureka anıdır.

Bu tür bir video oyunu yapmak için Coin Crew genişledi. Sanat yönetmeni Michelle Huttunen, projenin başlangıcında katıldı.

Salyh, “Konum tabanlı oyunlardan konsol ve PC oyunlarına geçmek, çok daha yüksek bir sanat ve sanatsal yönlendirme gerektiriyor” dedi. “Liderlik ekibimize bu yeteneklere sahip birini katabilmek çok önemliydi çünkü bu konuya girmek, kendimizi çabucak derinliğimizin dışında bulduğumuz bir alandı.”

Ekip ayrıca oyunun karakterlerle bir hikayesi olmasının önemli olduğunu hissetti. Ama ne tür bir anlatı çerçevesi, bir kahramanın neden sürekli olarak bir dizi benzersiz, ayrıntılı hapishaneler içinde sıkışıp kaldığını açıklayabilir? Zaman yolculuğu ve paralel evrenler gibi beyin fırtınaları sırasında ortaya çıkan kavramlardan sadece biri tasarıya uyuyor gibiydi.

“Neden bir odadan kaçıyorsun?” dedi Bushnell. “Ah, bu bir sınıf! Tamamlandı. Eleştirel düşünmeyi öğretiyoruz. Bitti, son nokta.”

Okul da yaygın olarak ilişkilendirilebilir. Salyh ve Bushnell için okul sıradandı ve o kadar da ilginç değildi. Ancak ikili, fantazi dizisi “Harry Potter” ve hit anime “My Hero Academia”ya atıfta bulunarak, sıradanlığın ortak deneyiminin oyuncuların okulun nasıl olabileceği hakkında hayal kurmasına olanak tanıdığını söyledi.

Dışişleri Bakanlığı sınıfta video oyunları aracılığıyla diplomasi yürütüyor

Tematik olarak, okul aynı zamanda çeşitli yetenek ve bağlılık düzeylerine sahip bir yerdir. Bazı öğrenciler yüksek hedefler, bazıları ilgi göstermez ve diğerleri arada bir yerdedir. “Kaçış Akademisi” tüm kalabalıklar için gidiyor. Bu, hardcore oyuncular ve sıradan oyuncular için bir oyundur. Hatta hiç oynamak istemeyen ve bunun yerine aksiyonu izlemeyi tercih eden insanlar için bir oyundur.

Bushnell, “Coin Crew’in yol gösterici felsefesinin ne olduğu hakkında konuşacaksak, bu sosyal erişilebilirliktir” dedi. “Ve bu sıradan bir oyun anlamına gelmez. Bejeweled ya da onun gibi bir şey demek değildir. Bu daha çok, süper olmayan oyuncular ve oyuncular için eğlenceli bir deneyimi nasıl inşa ettiğimizle ilgili.”

Piyasada çok fazla sanal kaçış oyunu yok. Coin Crew, “Escape Academy”yi tartışmasız bir alanda bir sıçrama yapmak için bir fırsat olarak geliştirdi – aynı zamanda diğer şirketlere büyük ölçüde göz ardı edilen bir türde daha fazla oyun yapmaya bir davet olarak.

Aynı zamanda şiirsel. Modern kaçış odası, daha geniş bir türün parçası. konum tabanlı oyunlar, aslında 1993 macera oyunu “Myst” gibi video oyunlarından ilham aldı. “Myst” oyununda oyuncular, aynı adı taşıyan adayı keşfediyor ve manzaraya yayılmış bir dizi ayrıntılı mekanik bulmacayı çözerek gizemlerini ortaya çıkarıyor. Ancak günümüzün kaçış odalarından farklı olarak, “Myst” kesinlikle tek oyunculuydu ve bulmacaların hiçbirinde zaman sınırlaması yoktu, bu da bireylerin oyundan rahat bir tempoda keyif alabilecekleri anlamına geliyordu.

“Kaçış Akademisi” aslında bir pizza efekti oyun – kültürün yabancı bir uyarlamasının, daha sonra yerli kültürü etkilemek için menşe ülkesine geri döndüğü zaman için sosyolojik terim. Coin Crew, modern kaçış odalarında geliştirilen artan gerilim ve grup problem çözme mekaniklerini alarak ve onları orijinal video oyunu türüne geri döndürerek, gerçek bir dünya seansının büyüsünü yakalayan sanal bir deneyim yaratmayı umuyor.

Salyh, “Bu çok sosyal bir deneyim” dedi. “Kendini akıllı hissettiriyor. Seni konuşturur. Seni biraz zorlar. Bunu yapabilir miyim diye düşünebilirsiniz. Ve sonunda, evet gibisin. Bunu yapabilirim.”Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/07/14/escape-academy-virtual-escape-room/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın