Bu hafta kaçırmamanız gereken 5 Android uygulaması


AAW Dünya Savaşı Orduları 2. Dünya Savaşı ekran görüntüsü

Android Apps Weekly’nin 441. baskısına hoş geldiniz. İşte geçen haftanın önemli manşetleri:

  • James Webb teleskopunun ilk turu bu hafta dolaşmaya başladı. Oldukça güzeller ve ayrıca mükemmel duvar kağıtları yapıyorlar. İlgileniyorsanız, tam çözünürlüklü resimlere bağlantılar ile birlikte hızlı bir eğitim hazırladık.
  • WhatsApp bu hafta yeni bir özellik yayınladı. Artık WhatsApp mesajlarına herhangi bir emoji ile tepki verebilirsiniz. Başlangıçta, yaklaşık yarım düzine farklı emojiyle sınırlıydınız. Bu kısıtlama artık kalktı.
  • Google, geçen hafta Android 13 beta 4’ü yayınladı. Bahsetmeye değer pek bir şey yok. Temelde Pixel cihazları için bir sürüm adayıdır. Ancak beta 4, tam sürümden önceki son beta olmalıdır. Şapkalarınızı sıkı tutun, er ya da geç gelecek.
  • Microsoft zaten Windows 12 için planlar yapıyor. Bildirildiğine göre şirket, 2024 sürümünü veya Windows 11’den yaklaşık üç yıl sonrasını hedefliyor. Bu, onu üç yıllık bir sürüm döngüsü yapacak. Bu, Windows 7 ile 8 ve ardından 8 ile Windows 10 arasında benzer bir zaman dilimidir. Ne olacağını göreceğiz.
  • Google, bu hafta Chrome OS Flex’i başlattı. Chrome OS’yi bir Windows veya macOS makinesinde çalıştırmanıza olanak tanır. Google, şu anda piyasada bulunan 400’den fazla cihazda çalışması için onay verdi. Bu, özellikle bilgisayarınızda Android uygulamaları veya oyunları çalıştırmayı seviyorsanız, çok önemlidir. Daha fazlasını öğrenmek için bağlantıya tıklayın.

Yeraltı Dünyasında Charlie

Fiyat: Ücretsiz / 3,99 $

Charlie in Underworld, Buff Studios’un en yeni görsel roman oyunudur. Bu, geliştiriciden başka bir görsel roman olan Underworld Office’in bir dalıdır. Korkunç bir hikaye, hikayeyi etkileyen seçimler ve daha fazlasını içeriyor. Görsel roman yönü, çok fazla mekanik olmadığı anlamına gelir. Çoğunlukla hikayenin tadını çıkarmanız ve nasıl gideceğine göre kararlar vermeniz gerekiyor. Hikayesi de oldukça güzel. Buff Studios’un hikaye üzerinde daha önceki görsel romanlarından daha fazla çalıştığını takdir ediyoruz.


Kader Işıkları

Fiyat: Özgür

Destiny Lights bir tür sosyal ağdır. Anonim olarak fener göndermenizi veya almanızı sağlar. Temel olarak, bir fener durum güncellemesi gibidir. Kullanıcı arayüzünde yüzen fenerlere tıklar ve birinden rastgele bir güncelleme alırsınız. Uygulama ayrıca konumunuzu takip eder, böylece dünya çapında kaç kişinin güncellemenizi okuduğunu görebilirsiniz. Bu bir pozitiflik anlamına geliyor. Bazı insanlar pozitiflik arıyor ve bazıları bunu yaymaya çalışıyor. Facebook’un yerini aldığını görmüyoruz, ancak bu farklı bir fikir ve kötü bir fikir değil.


Aziz Seiya: Adalet Efsanesi

Fiyat: Oynaması ücretsiz

Saint Seiya Legend of Justice ekran görüntüsü

Saint Seiya: Legend of Justice, Saint Seiya evreninde geçen boş bir RPG’dir. Bazı gacha unsurları da vardır. Şövalyeleri çağırıyor, onları savaşta kullanıyor ve oyunda ilerliyorsunuz. Oyunun bazı bölümleri siz oynamadığınız zamanlarda ilerler, bu nedenle her zaman yeni bir şeye geri dönersiniz. İlk başta çok ilerleme kaydettiğiniz birçok boşta oyunla aynı sorunu yaşıyor ve daha sonra eziyet duvarına çarptığınızda biraz tekrarlıyor. Boş oyunlara gelince fena değil ama RPG hayranları bundan sıkılabilir.


bağlantı ağacı

Fiyat: Ücretsiz / ayda 5$+

Linktree ekran görüntüsü 2022

Linktree bir biyo web sitesidir. MMORPG oynuyorsanız veya bir sürü TikTok’a gidiyorsanız, bağlantıları muhtemelen görmüşsünüzdür. Şirket, profilinizi oluşturabileceğiniz ve yönetebileceğiniz resmi bir mobil uygulama başlattı. Hazır temalar, profilinizi özelleştirmek için ekleyebileceğiniz bir dizi öğe ve daha fazlası var. Bunun niş bir kullanım olduğunu söyleyebiliriz, ancak TikTok’taki diğer herkes ve bazı MMO’lar bunu kullanıyor, bu yüzden aslında bunun oldukça popüler olmasını bekliyoruz.


Dünya Savaşı Orduları: 2. Dünya Savaşı

Fiyat: Oynaması ücretsiz

World War Armies: WW2, çevrimiçi çok oyunculu bir strateji oyunudur. Özünde, bir ordu kuruyorsunuz ve savaşta başka bir oyuncuyu ele geçiriyorsunuz. Savaşlar yükseltmeler kazanmanıza yardımcı olur ve yükseltmeler daha fazla maç kazanmanıza yardımcı olur. Mekanikler oldukça sağlam ve oyunu oynaması zor değil. Yine de bazı birim dengeleme sorunları var. Genel olarak, rekabet etmeyi seven strateji hayranları için oldukça iyi.


Herhangi bir büyük Android uygulamasını veya oyun sürümünü kaçırdıysak, yorumlarda bize bildirin.
Okuduğunuz için teşekkürler. Bunları da deneyin:Kaynak : https://www.androidauthority.com/android-apps-weekly-441-3187171/

Yorum yapın