Bu garajda, Larry Page ve Sergey Brin Google’ın yolculuğuna başladı – Technology News, Firstpost


Dünyanın bilgisini organize etme amacıyla, kurucu ortaklar Larry Page ve Sergey Brin’in yaklaşık 25 yıl önce bugün google.com alan adlarını kaydetmeleriydi. Ve sonra geri kalanı tarih.

Google, alan adı kaydının gümüş yıldönümünü kutlarken, çok uluslu Amerikan teknoloji şirketinin ilk ofisini gösteren bir video internette dolaşıyor. Bugün, teknoloji devi yaklaşık 135.000 tam zamanlı çalışanın bir işvereni olabilir, ancak 1998’de Google, bir garajda çalışan iki kurucu, Page ve Brin’den oluşan acemi bir internet şirketiydi. Evet, doğru okudunuz. Bir Twitter kullanıcısı tarafından yayınlanan video, o zamanki Ph.D. Stanford Üniversitesi, Page ve Brin’deki öğrenciler, şirketlerinde çalışmak için bir evin garajını kiralamışlardı.

Bir zaman kapsülü videosu gibi görünen video, “25 yıl önce bugün, Larry Page ve Sergey Brin google.com alan adını kaydettirdi (15 Eylül 1997). İşte şirketin merkezi ve 1998’deki kurucu ortakları.” Kamera, büyük ihtimalle 25 yaşındaki genç Page’e bir bakış bile veren Brin’e ait ve ona “Google’ın CEO’su” diyor. Sayfanın kameraya “Merhaba” dediği görülüyor. Video, kameralı kişinin bir yerleşim bölgesindeki iki ev arasında, kurucuların Google’ın ilk merkezi olarak bir evin yarısını, temelde garajı kiraladığını ortaya koymasıyla açılıyor. Garaja giren kamera, birkaç kağıt yığını arasında tutulan birkaç bilgisayarı gösteriyor.

Ardından Brin, izleyicileri, hâlâ bir yığın kağıtla dolu ama videoda gösterilen diğer odalardan daha az dağınık olan ayrı bir odaya götürüyor. Brin’in ofisinin masasında iki bilgisayar vardı. Söylemeye gerek yok, video internette dolaşıyor ve milyonlarca kişi bunu kabul ediyor. Bir kullanıcı yorum bölümüne gidip, “Vay canına, o zamanki Google Genel Merkezinin değerli görüntüleri. Siz olmadan internette arama yapmak bu kadar kolay olmazdı çocuklar.”

Bir diğeri, “Garaj Çetesinden Biri!” yorumunu yaptı.

Bu video hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/watch-in-this-garage-larry-page-and-sergey-brin-started-googles-journey-11261061.html

Yorum yapın