Bu Ateş Sönen Milyarderle Mülkünüzü Koruyun


Kabul edelim: eğer güvenemezsen ateş püskürten bir milyarder sanayici eşyalarını korumak için kime güvenebilirsin? (Video, aşağıda gömülü.)

Bu, Really Bad Ideas™ dosyalarından doğrudan alıntıdır ve bize şu adresten gelir: [Marc Radinovic]. Bu konudaki hikayesi, yeni evindeki eşyaları korumak istemesi ve alev püskürtücülü bir yüz tanıma sisteminin bunu ele almanın en iyi yolu olacağını düşünmesidir. Ve bir şekilde daha da iyi hale getirmek için, söz konusu sistem, herkesin en sevdiği plütokratın gülünç bir portresine inşa edilecek. Sistemin içindekiler beklediğiniz gibidir – bir kamera ve OpenCV çalıştıran bir Raspberry Pi ve bir yüz tanıma kitaplığı, bir bütan rezervuarı ve bir solenoid valf, ateşleme kaynağı olarak bir ark çakmağı ve bir Arduino ve bazıları tamamen tüm parçaları kontrol etmek için tüm kablolamada kabataslak değil. Ve LCD ekranlar için [Elon]tabii ki gözleri.

Sistem tanımak için eğitilmiştir [Marc]yüzüne bakar ve görüş alanına girdiğinde onu neşeyle selamlar. [Non-Marc] Bununla birlikte, insanlara, yüzleri eriten bir ateş topu da dahil olmak üzere, biraz daha az uzlaşmacı davranılır. Diğer milyarderlerin heykelleri tedavi gördü; garip bir şekilde [Marc]’nin yüz tanıma algoritması bir başkasını tanımadı bile. [Mark] bir insan yüzü olarak, ki bunu düşündüğünüzde oldukça komik.

Yani, kesinlikle pratik bir güvenlik sistemi değil ve kesinlikle inşa etmeniz gereken bir şey değil, ama yine de oldukça eğlenceli. Bize yıllar önce gördüğümüz ateş püskürten ördeği hatırlatıyor.

Sayesinde [JK] bahşiş için.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/11/12/protect-your-property-with-this-fire-breathing-billionaire/

Yorum yapın