Bu 167 sayfalık fotoğraf kitabı, LAN partilerine bir aşk mektubu


Ne zaman hatırla: Bir LAN partisinden bitkin, biraz midesi bulanmış veya tamamen hasta hissederek ayrılmak alışılmadık bir durum değildi. Kağıt üzerinde rahatsız edici ve sefil görünüyor, ancak altın çağda gerçek bir LAN partisini deneyimleyenler, gerçekte ne kadar büyülü olduklarını hatırlıyorlar.

İnternetin yerel çok oyunculuyu modası geçmiş hale getirmesinden önceki hayatı hatırlayacak kadar yaşlı olan PC oyuncuları, muhtemelen LAN partileriyle ilgili hoş anılara sahiptir.

Geniş banttan önce, arkadaşlarınızla rekabet etmek, bilgisayarınızı ve monitörünüzü merkezi bir konuma taşımak ve yerel alan ağı (LAN) üzerinden her şeyi fiziksel olarak birbirine bağlamak anlamına geliyordu. Tüm ağ sorunlarını hallettikten ve yazılımsal olarak herkesi aynı sayfada topladıktan sonra (bu süreç tam bir gün veya daha fazla sürebilir), genellikle abur cubur ve kafein yakıtlı bir oyun maratonu oldu ve saçma sapan konuşmalar üstün geldi. ekrana bakma hoş karşılanmadı ve uyku kavramı alay konusu oldu.

(Gerekli abur cubur ve soda)

Yazar Merritt K başlıklı yeni bir kitapta bu sihrin bir kısmını şişelemeyi umuyor. LAN Partisi. Görünüşte, geçmiş yıllardan kalma oyun oturumlarının fotoğrafik bir kutlamasıdır. Gerçekten, sadece 90’ların sonu ve 2000’lerin başındaki teknolojiyi değil, kültürü, modayı ve hatta ev dekorunu da kapsayan bir nostalji tayfunu.

İnternetteki en rezil LAN partisi fotoğraflarından birinin hikayesi

LAN partileri, bir ağ üzerinde bile var olmaya devam etmektedir. büyük ölçekli, ancak geçmişi yeniden yaratmaya çalışmak genellikle kaybedilmiş bir nedendir. Başlarda, sanal gerçekliğin LAN partilerinin ruhunu canlandırabileceğine dair umut vardı ama bu hiçbir zaman tam olarak gerçekleşmedi.

LAN Partisi arıyor finansman Hacim üzerinde ve 30.000 $’ın kuzeyindeki taahhüt ve bitmesine 35 gün ile şimdiden eve giden yolun yarısından fazlasına ulaştı. 167 sayfalık ciltli kitabı desteklemekle ilgilenenlerin, bir kopyasını güvence altına almak için en az 40 ABD doları ayırması gerekecek. Her şey planlandığı gibi giderse, LAN Party 2022 sonbaharında piyasaya sürülecek. Kampanya 15 Aralık’a kadar tamamen finanse edilmezse, tüm taahhütler tam olarak iade edilecek.

Kaynak : https://www.techspot.com/news/96622-167-page-photo-book-love-letter-lan-parties.html

Yorum yapın