BT’nin acil çağrı işleyicileri BT ödeme grevlerine katılacak • The Register


Acil durum çağrılarıyla ilgilenenler de dahil olmak üzere on binlerce BT Group mühendisi ve çağrı merkezi çalışanı, uzun süredir devam eden bir ücret anlaşmazlığı nedeniyle önümüzdeki ay toplam dört gün boyunca greve gidecek.

İletişim İşçileri Sendikası (CWU), İngiltere’nin en büyük telekom işletmesi ve eski bir devlet tekeli olan BT’deki üst yönetim üzerindeki baskıyı artırıyor. Sendikalı çalışanlar araçları Temmuz’da iki gün ve Ağustos’ta iki gün daha düşürdüler, ancak Ekim’de tarihleri ​​ikiye katlayacaklar.

Diğer CWU faaliyetleri dahil ettik Daha yüksek maaş ödülleri için baskı yapmak için BT’nin en büyük hissedarlarıyla iletişime geçmek personel için ve BT’yi pazarlık masasına geri dönmesi için utandırmak için ulusal gazete ilanları yayınlamayı planlıyor. sol grup Yeter Yeter kampanyasına destek verdi.

26.000 kadar BT çalışanı – Openreach mühendisleri – ve çağrı merkezi personeli greve gitti.

CWU genel sekreteri Dave Ward, “Bu anlaşmazlık kısaca modern Britanya’dır: bir şirketin üst düzey yöneticileri işçileri dinlemediği için hayatlar risk altındadır” dedi.

Daha fazla grev tarihi ekleme kararının “hafife alınmadığını, ancak sendikamızın inisiyatif tartışmaları için tekrarlanan girişimlerinin, kendileri için büyük karlar elde eden insanlar için adil bir anlaşma müzakere etmekten çok daha üstün olduklarına açıkça inanan bir yönetim tarafından reddedildiğini” söyledi.

Üyelere yaptığı açıklamada, CWU şunları söyledi:

“999 operatör ve Relay UK de dahil olmak üzere 999’u destekleyen işçiler de dahil olmak üzere tüm acil durum sigortasının geri çekilmesi kararı alındı. Bu endüstriyel eylem turu sırasında herhangi bir üyenin çalışması için muafiyet yapmıyoruz, buna çağrılar da dahil olacak.

“Bu son derece zor bir karar olsa da, bunlar şirketteki en düşük ücretli işçilerden bazıları ve BT’nin görevlerine devam etmeyi reddetmesi nedeniyle onlar da küçümseniyor.”

Anlaşmazlık, bir BT tarafından Nisan ayında 58.000 ön saf işçisine 1.500 £ ödeme ödülü, CWU’ya danışmadan. CWU, enflasyondaki artışı, BT’nin elde ettiği karı ve CEO Philip Jansen’in 2022’de yüzde 30 artı maaş zammı alarak 3,2 milyon sterline (3,87 milyon dolar) ulaşmasını yansıtmak için daha yüksek bir ödül istiyor.

BT kendi adına, sunulan ödeme ödülünün on yılların en yüksek seviyesi olduğunu söyledi ve yeni nesil ağları inşa etmenin büyük maliyetlerine ve kısmen de olsa karşılaması gerekeceğine dikkat çekti.

Haziran ayında, evsizlerin sattığı The Big Issue dergisi, BT personelinin İngiltere’nin kuzeydoğusunda bir gıda bankası kurduğunu yazdı. BT bunun süpermarkete gidemeyen zaman baskısı altındaki çalışanlar için daha fazla kolaylık olduğunu söyledi.

CWU’daki Ward bunun üzerine atladı ve ekledi: “999 operatör gıda bankalarını kullanıyor, faturalar için endişeleniyorlar ve sınıra kadar zorlanıyorlar.

“İşçilerin iyi niyetinin kurumuş olması ve hizmetlerin şimdi engellenecek olması şaşırtıcı değil.”

Tahmin edilebileceği gibi BT, Temmuz ve Ağustos aylarında önceki grevlerin etkisini küçümsedi ve CWU bunları dile getirdi.

BT sözcüsü anlattı Kayıt: “Meslektaşlarımızın yüksek enflasyonun etkileriyle uğraştığını biliyoruz ve meslektaşlarımızın endüstriyel eylemde bulunma hakkına saygı duysak da, CWU’nun 999 hizmeti dahil ederek bu pervasız eylemi gerçekleştirmeye hazır olduğu için derinden hayal kırıklığına uğradık. grevler.

“999 hizmeti korumak için ne gerekiyorsa yapacağız – çalışanlarımızı en önemli önceliğe yeniden yerleştirmek BT ​​Group operasyonlarının normal bir parçasıdır.

“Nisan ayında elimizden gelen en iyi ödemeyi yaptık ve buradan bir çıkış yolu bulmak için CWU ile görüşmelerde bulunduk. Bu arada, herhangi bir kesintiyi en aza indirmek ve müşterilerimizi ve ülkeyi bağlı tutmak için çalışmaya devam edeceğiz.” ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/09/23/bt_emergency_call_handlers_strike/

Yorum yapın