BT grevleri bu ay başlayacak, 40.000 işçi araçları devre dışı bırakacak • Kayıt


Yaklaşık 40.000 BT Grubu çalışanı, Enflasyondaki keskin artış göz önüne alındığında, İletişim İşçileri Sendikası’nın personel için gerçek vadeli bir maaş kesintisi olarak nitelendirdiği şeyi protesto etmek için iki günlük grev eylemi planlıyor.

Sendika, BT’ye bildirimde bulundu, bu hafta tehdit edildion binlerce çalışanın, 1987’den beri Birleşik Krallık telekom personeli tarafından ülke çapındaki ilk endüstriyel eylemin bir parçası olarak 29 Temmuz Cuma ve 1 Ağustos Pazartesi günleri araçları devre dışı bırakacağını duyurdu.

CWU Genel Sekreteri Dave Ward, tarafımızca görülen üyelere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bunlar, salgın sırasında ülkeyi birbirine bağlı tutan aynı işçiler. BT Group’taki CWU üyeleri olmasaydı, evden çalışma devrimi olmazdı ve ülkenizin en çok ihtiyaç duyduğu anda hayati teknik altyapı arızalanabilir veya bozulabilirdi ”dedi.

Anlaşmazlığın merkezinde 1.500 £ sabit ücret artışı BT, Nisan ayında işçilere ödeme yaptı, CWU’nun kabul etmediği bir hareket. BT başlangıçta 1.200 £ teklif etti. Sendika, İngiltere’deki RPI enflasyonunun yüzde 11,7’ye ulaşmasının ardından bunun reel olarak bir maaş kesintisi olduğuna defalarca işaret etti.

Bu, BT’nin Mart 2022’ye kadar olan yılda 1,3 milyar sterlinlik bir işletme karı bildirdiği ve hissedarlara 700 milyon sterlin temettü ödediği fona karşı. Bu arada, Jansen yüzde 32’lik bir maaş artışıyla 3,2 milyon sterline ve CFO Simon Loweth yüzde 25 artışla 2,2 milyon sterline ulaştı.

Ward, “Grevin nedeni basit” dedi ve “işçiler yaşam standartlarında büyük bir bozulmayı kabul etmeyecekler” dedi ve ekledi: “İşçiler gıda bankalarını kullanırken İsviçre bankalarını kullanan patronlarımız olmayacak.”

bu Büyük Sayı geçen ay yazdı Mobil bölüm EE için bir BT çağrı merkezindeki personel hakkında İngiltere’nin kuzey batısında Tynside CommunitEE kiler adı verilen bir gıda bankası kuruyor. “Ödeme gününden önceki son birkaç gün ve çay için bir şeye ihtiyacınız olduğu” zaman için kuruldu.

BT’nin, personelin “süpermarketi ziyaret etmek için zamanları yoksa” bunun kolaylık sağlamak için kurulduğunu ve “gıda bankasıyla karıştırılmaması gerektiğini” söylediği bildirildi.

Geçen ay yapılan oylamaya göre, 30.000 Openreach CWU üyesinin yüzde 74.78’i oy kullandı ve yüzde 95,6’sı grev eylemi lehinde oy kullandı. 9 bin çağrı merkezi personelinin yaklaşık yüzde 60’ı çıktı ve bunların da yüzde 91,5’i onay verdi. 2.000 EV personelinden çok az sayıda kişinin grev yapmak için hükümet eşiğini aştığı ortaya çıktı, ancak bu çok yakın bir şeydi.

Ağ dünyasındaki uzmanlar daha önce bize söyledi Katılan işçi sayısı göz önüne alındığında, BT’nin grevin etkisini azaltamayacağı, bu da grev hattının kurulduğu günlerde ağ onarımları ve bakım çalışmalarının odak noktası olacağı anlamına geliyor.

Bir BT sözcüsü bugünün haberlerine, bu yılın başında CWU ile birkaç ay boyunca bir ödeme anlaşması üzerinde “kapsamlı tartışmalara” dahil olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Sözcü, “Bir anlaşmaya varamayacağımız netleştiğinde, 1 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere ekip üyemize ve ön saflardaki meslektaşlarımıza 20 yıldan fazla bir süredir en yüksek maaş ödülünü vermeye karar verdik.” dedi.

“CWU’ya, elimizden gelen en iyi ödülü vermiş olduğumuz için 2022 ödeme incelemesini yeniden açmayacağımızı onayladık. Paydaşlarımızın karmaşık ve rekabet eden taleplerini dengeliyoruz ve buna bir kez ödeme yapmak da dahildir. Birleşik Krallık ekonomisi ve BT Group’un geleceği için hayati önem taşıyan ülkenin geniş bant ve mobil ağlarını yükseltmek için bir nesil yatırımlar – insanlarımız dahil.

“CWU üyesi olan meslektaşlarımızın grev kararına saygı duysak da, herhangi bir aksaklığı en aza indirmek ve müşterilerimizi ve ülkeyi bağlantılı tutmak için çalışacağız. Müşterilerimiz için herhangi bir kesintiyi en aza indirmek için büyük ölçekli meslektaş devamsızlıkları için süreçleri denedik ve test ettik ve bunlar pandemi sırasında kanıtlandı.” ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/07/15/bt_strikes_to_start_this/

Yorum yapın