Brezilya, iPhone’da USB-C standardı yapma mücadelesine katıldıAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Brezilya, değişikliğin elektronik atıkların azaltılmasına yardımcı olabileceğini öne sürerek Apple’ın Lightning konektörünü USB-C standardıyla değiştirmesini isteyen üçüncü ülke oldu.

Haziran ayının başlarında Avrupa Birliği, tüm akıllı telefonların şarj için USB-C standardını kullanmasını gerektiren yeni kurallar koydu.

Şimdi, Brezilya da evrensel şarj desteği için çağrıda bulundu. Ancak AB gibi, Apple’ın tescilli Lightning konektörünü daha yaygın olarak benimsenen USB-C ile değiştirmesi gerektiğine inanıyorlar.

Göre teknoblog, olarak tarafından tespit edildi 9to5MacBrezilyalı düzenleyiciler, akıllı telefon üreticilerine şarj bağlantı noktalarını standartlaştırmaları için baskı yapıyor.

Brezilya düzenleyici kurumu Anatel, standardizasyonun daha fazla tüketici rahatlığına izin vereceğini belirtiyor.

Ek olarak, bu hareketin müşterilerin zaten sahip oldukları şarj cihazlarını yeniden kullanmalarına izin vererek elektronik israfı azaltabileceğine inanıyor.

Anatel’in önerisi, şirketlerin 1 Temmuz 2024’e kadar USB-C’ye geçmelerini gerektiriyor.

Ancak teklif, şirketlerin şarj kablolarından tamamen uzaklaşmasına izin veriyor. Yalnızca kablosuz olarak şarj edilebilen herhangi bir cihazın bir USB-C şarj bağlantı noktası uygulamasına gerek yoktur.

Ajans, Brezilyalıların ve teknoloji şirketlerinin 26 Ağustos 2022’ye kadar proje hakkındaki görüşlerini paylaşmalarına izin veriyor.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/29/brazil-joins-fight-to-make-usb-c-standard-on-iphone?utm_medium=rss

Yorum yapın