Brex, KOBİ’leri kapatma kararını açıklayarak ‘kötü bir iş’ yaptığını kabul ediyor – Teknolojik Haberler


Brex’in geçen hafta küçük ve orta ölçekli işletmelere hizmet vermeyi durduracağını açıklaması, aniliği ve sunumuyla birçok kişiyi şok etti ve üzdü.

Yeni kurulan şirketlere ve KOBİ’lere kart sağlayıcısı olarak hayatına başlayan fintech decacorn, geçen hafta müşterilere Brex’in hizmetlerinden 15 Ağustos’tan itibaren kesileceklerini bildirmeye başladı. Bu yılın başlarında, Brex kurumsal müşterilere hizmet etme yönünde bir hamle ilan etmişti. ve yazılıma “büyük bir baskı” yani bu açıdan bakıldığında, haberler tamamen şok edici değildi.

Yine de, birçok insan kimin etkileneceği konusunda kafası karışmıştı ve CEO ve kurucu ortak Henrique Dubugras 17 Haziran’da Teknolojik Haberler’a, örneğin risk sermayesi gibi “profesyonel finansman” almayan KOBİ’leri ve şirketleri etkileyeceğini söyledi. Girişim destekli bazı müşteriler, etkilenecekleri konusunda bilgilendirildi, ancak daha sonra eski durumuna getirildi.

Haber, başlangıç ​​​​topluluğunda bir miktar kargaşaya neden oldu ve bugün, Pedro Franceschi kurucusu ve eş CEO’su bir tökezlemeyi ele aldı Blog yazısı başlığı sadece “Geçen haftanın duyurusu hakkında”.

Gönderide Franceschi, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Brex’in yıllar içinde inşa ettiği “değerli güvenin bir kısmını erozyona uğratan bu kararı açıklayan kötü bir iş”.

Brex’in hangi şirketlere hizmet edeceği konusunda kafa karışıklığına neden olan, ilerlemeye devam eden bir Brex müşterisi olarak nitelendirilen kişileri net bir şekilde iletmedik.

Ve sonra dedi ki:

Geçen haftaki duyuru Brex için inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaratan bir andı. Müşterilerimizin hak ettiği şeffaflıktan yoksun olan e-postayı imzaladım. Babası küçük bir işletme sahibi olan biri olarak, bu kararı iletme şeklimiz bana çok ağır geldi.

Franceschi, bir şirketin Brex müşterisi olarak devam etmesi için karşılaması gereken aşağıdaki kriterlere dikkat çekerek, tam olarak kimin etkileneceğini açıklığa kavuşturdu:

  • Herhangi bir miktarda öz sermaye yatırımı aldı (hızlandırıcı, melek, VC veya web3 jetonu);
  • Yılda 1 milyon dolardan fazla gelir;
  • 50’den fazla çalışan;
  • 500 bin dolardan fazla nakit;
  • Yukarıdaki kriterleri karşılama yolunda olan ve mevcut bir müşteri veya ortak tarafından yönlendirilen teknoloji girişimleri

Mesaj, Brex’in itibarını en azından kısmen dengelemek için çok mu geç? Bakalım göreceğiz.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/brex-admits-it-did-a-poor-job-explaining-its-decision-to-cut-off-smbs/

Yorum yapın