Brex KOBİ alanından çıkarken, CEO’su bunun yeni başlayanları içermediğini söylüyor… en azından finanse edilenleri – Teknolojik Haberler


Brex’in KOBİ müşterilerine hizmet vermeyi bırakma kararı, startup ve fintech topluluğundaki birçok kişiyi şaşırttı.

Teknolojik Haberler CEO ve kurucu ortak ile konuştu Henrique Dubugras’ı bu karara neyin yol açtığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve tam olarak kimin etkilendiği konusunda netlik elde etmek için.

İlk olarak, Dubugras, şirketin “yeni başlayanlara bağlı kalmaya devam ettiğini” vurguladı. Hareketinden hangi işletmelerin etkileneceğini belirlediği kriterler sorulduğunda, Brex’in artık bir tür “profesyonel” finansmana sahip olmayan herhangi bir işletmeyle çalışmayı seçtiğini söyledi – risk sermayesi, melek parası veya finansman bir hızlandırıcıdan. Sonuç olarak, “on binlerce” işletmeye hesaplarının 15 Ağustos itibariyle kapatılacağı söylendi. Dubugas, kriterlerin “mükemmel” olmayabileceğini, ancak “bir tane olması” gerektiğini kabul etti.

Etkilenen işletmelerin çoğunlukla fırınlar, restoranlar ve küçük tasarım ajansları gibi tuğla ve harçlı işletmeler olduğunu söyledi – birçoğunun en çok artan enflasyondan ve zorlu bir makro ortamdan etkilendiğini iddia ediyor.

Ve Brex hala yeni başlayanlara hizmet ediyor olsa da, Dubugras’ın sözleri tam anlamıyla alınacaksa, artık herhangi bir hızlandırılmış girişime hizmet etmemeyi tercih ediyor. Dubugras, fon alan bir girişim yanlışlıkla Brex’ten iletişim alırsa, eski durumuna getirileceklerini söyledi.

Çıktığımız şey, girişim topluluğunun parçası olmayan geleneksel işletmeler. Bu müşteriler, artık hizmet vermemeye karar verdiğimiz kişilerdir, ancak Brex’in asıl müşterisi başlangıçtır. Bizi buraya getiren şey bu. Onlara hizmet etmeye kendimizi derinden adadık ve bunu yapmamızın nedeni de bu çünkü onlar süper yüksek bir dokunuş, beyaz eldiven deneyimi istiyorlar ve buna ihtiyaç duyuyorlar ve gerçekten küçük olduklarında oradan kendilerine kadar ölçeklendirebilecek bir ortağa ihtiyaçları var. gerçekten büyük. Ve hala yapmaya kararlıyız.

“Sırf hacim nedeniyle ikisini birden yapmak gerçekten çok zor,” diye ekledi.

Dubugras, müşterilerden “daha hızlı küreselleşmek” için baskı gördüğünü ve bunun da kararına yol açtığını söyledi. Ölçeklendirme müşterilerine yardımcı olmak için KOBİ’lere giden kaynakları yönlendirmek istediğini söyledi.

Dubugras’a göre Brex, 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında KOBİ’lere hizmet vermeye başladı. O zamandan beri, şirketin hizmet verdiği daha küçük girişimlerin büyüdüğünü ve farklı ihtiyaçları olduğunu söyledi. Şirket, daha büyük işletmelere ve kurumsal müşterilere hizmet verebilmek için teklifini geliştirmeye karar verdi.

“Tamamen farklı ihtiyaçları” olan tuğla ve harç şirketlerine hizmet vermenin zorlaştığını ve bu nedenle şirketin bu işletmelerle çalışmayı bırakma kararı aldığını söyledi.

“Karar çok düşünmeden ve çok acı çekmeden gelmedi. Dubugras, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, etkilenen müşteriler için acı verici olacağını biliyoruz ve orada yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. “Ama umarım, çekirdek müşterilerimiz için daha da iyi bir teklif sunacağız ve misyonumuzu daha da ilerletebileceğiz.”

Brex bu yılın başlarında kurumsal ve yazılıma yönelik büyük bir adım attığını duyurdu ve bunun şirketin ileriye dönük temel stratejisi olmaya devam ettiğini söyledi.

Haftalık fintech bültenim The Interchange 1 Mayıs’ta yayınlandı! Üye olmak burada gelen kutunuza almak için.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/as-brex-exits-the-smb-space-its-ceo-says-that-doesnt-include-startups-at-least-the-funded-ones/

Yorum yapın