Brex CEO’su Henrique Dubugras, Teknolojik Haberler Disrupt – Teknolojik Haberler’ta şirketinin kuruluş hikayesini paylaşacak


Başarılı kurucu hikayeleri bir bilgi ve ilham hazinesidir. Aynı zamanda, karmaşık başlangıç ​​ortamında gezinmenin zorlukları hakkında fikir veren bir tür haritadır. Zaferleri ve zorlukları – ve kaçınılmaz yanlış adımları – duymak, yeni ve gelecek vadeden erken aşamadaki kurucuların rotada kalmasına ve hatta yaygın tuzaklardan kaçınmasına yardımcı olabilir.

Başlangıç ​​kurucu hikayeleri söz konusu olduğunda, bir finansal hizmetler şirketi olan Brex’in kurucusu ve eş-CEO’su Henrique Dubugras kadar ilgi çekici bir hikaye bulmakta zorlanacaksınız. 12 yaşında kodlamayı öğrendi ve 16 yaşında ilk fintech’ine başladı. Üç yıl sonra o şirketi sattı, Stanford’a gitti, Brex’i kurdu ve Y Combinator Winter 2017 kohortuna katıldı.

Bu onun hikayesinin sadece küçük bir kısmı ve bu yüzden Dubugras’ın, Y Combinator’ın genel müdürü ve ortağı Anu Hariharan ile birlikte 18-20 Ekim’de Teknolojik Haberler Disrupt’ta ocak başı sohbeti için bize katılacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. San Francisco’da.

Dubugras, yeni şirketlere kurumsal kredi kartları sağlamak için 2017 yılında Brex’i kurdu. Brex, kredi kartlarını, ticari nakit hesaplarını, yeni harcama yönetimini ve fatura ödeme yazılımını birleştirerek, her büyüklükteki şirket için bir finansal işletim sistemi haline gelecek şekilde beş yıl içinde gelişti.

Başarıları etkileyici: Geçen Ocak ayında şirket, değerlemesini 12,3 milyar dolara çıkarmak için D-2 Serisi turda 300 milyon dolar topladı ve yeni baş ürün sorumlusu olarak eski bir Meta yöneticisini atadı. Nisan ayında Brex, YC tarafından desteklenen bir finansal planlama yazılımı girişimi olan Pry Financials’i 90 milyon dolara satın aldı.

Bu fintech’i – ve tüm teknolojisini – sıfırdan inşa etmek için ne gerektiğini anlamak için başarının arkasındaki hikayeyi araştırmak için sabırsızlanıyoruz. Hem kurucu hem de yatırımcı bakış açılarını alacağız – Hariharan, Brex’teki yatırıma öncülük etti ve YC’de geliştiği için ön sırada yer aldı.

Brezilyalı bir girişimci olan Dubugras, 16 yaşındayken ödeme şirketi Pagar.me’yi kurdu. Üç yıl içinde, Pagar.me işlenen işlem hacminde 1,5 milyar dolara ulaştı. 2016 yılında Dubugras, Pagar.me’yi sattı ve Stanford Üniversitesi’ne kaydoldu. Sekiz ay sonra okulu bıraktı ve ilk 22 ayında üç turda 215 milyon dolar fon toplayan Brex’i kurdu.

Hariharan, Boom, Brex, Convoy, Faire, Groww, Gusto, Instacart, Monzo, Rappi, RevenueCat, Snapdocs, Vouch ve Whatnot’a yatırım yaptı. Hariharan daha önce Andreessen Horowitz’in (a16z) ortağıydı ve burada tüketici interneti büyüme yatırımlarına odaklandı ve Airbnb, Instacart, Medium, OfferUp ve Udacity gibi portföy şirketlerinin yönetim ekipleriyle çalıştı. a16z’den önce Hariharan, The Boston Consulting Group’un New York City’deki Private Equity uygulamasında müdürdü ve burada tüketici ve fintech sektörlerinde birden fazla büyüme özsermayesi durum tespitine liderlik etti.

Teknolojik Haberler Disrupt, 18-20 Ekim’de San Francisco’da şahsen geri döndü. Erken harekete geçmek daha büyük tasarruf demektir: Geçişinizi şimdi alın ve 1.300$’a kadar tasarruf edin. Öğrenci, hükümet ve kar amacı gütmeyen geçişler yalnızca 195 ABD Doları karşılığında mevcuttur, ancak 29 Temmuz’da fiyatlar arttıkça hemen harekete geçin.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/21/brex-ceo-henrique-dubugras-will-share-his-companys-founding-story-at-techcrunch-disrupt/

Yorum yapın