Branch Metrics, Peet’s Coffee’nin mobil bağlantı ve ölçüm platformlarına geçişine yardımcı oluyorPandemi günlük hayatımızın çoğunu yeniden şekillendirirken, çoğu perakendeci için oyunu da değiştirdi.

Bu durumuda Peet’s Coffee Inc.56 yaşındaki kurum, satışların büyük ölçüde dijital platformuna bağlı olacağı yeni bir gerçeklikle yüzleşmek zorunda kaldı. Bu, Peet’s’in kahve siparişlerini yerine getirmesini ve aynı zamanda müşteri tabanının çoğunu çevrimiçi dünyaya taşımasını sağlayan güçlü bağlantılar gerektiriyordu.

Peet, müşterileri sorunsuz bir şekilde sadakat programlarına ve menü tekliflerine yönlendirecek mobil bağlantı ve ölçüm teknolojisi için Branch Metrics Inc.’e döndü.

“Müşterilerine günlük fincan kahveleri gerçekten güvenli ve etkili bir şekilde sunabilmeleri için yenilik yapmaları gerektiğini biliyorlardı” dedi. Michelle Lerner (resimde), Şube’de işletme yönetimi kıdemli direktörü. “Müşterileri Peet’s Coffee uygulamasını kullanarak önceden sipariş vermeye teşvik ediyorlardı. Bu onlar için sadece bir başlangıçtı ve e-postalardan Instagram’daki reklamlara kadar her şeyde Şube bağlantıları oluşturdular.”

Lerner,CUBE endüstri analisti ile konuştu lisa martin sırasında AWS Startup Vitrini “MarTech Gelişen Bulut Ölçekli Müşteri Deneyimleri” etkinliği, SiliconANGLE Media’nın canlı yayın stüdyosu theCUBE’de özel bir yayın. Branch’ın teknolojisinin Peet’in satın almalarını artırmasını ve müşteri sadakati oluşturmasını nasıl sağladığını tartıştılar. (* Aşağıdaki açıklama.)

anlayışlı ölçüm

Şube, iş modelini Derin bağlantı ve müşterilere, bir şirketin kampanyasıyla doğrudan ilişkilendirilebilen ziyaretler ve harcamalar konusunda daha fazla görünürlük sağlayan ilişkilendirme araçları.

Lerner, “Mobilde her bir pazarlama kanalı ve platformunda kusursuz bir derin bağlantı deneyimi ve anlayışlı kampanya ölçümü sunuyoruz” dedi. “Müşterilerimizin müşterileriyle herhangi bir cihazda en uygun şekilde etkileşim kurmasına yardımcı olmak için duvarlı bahçeleri yıkabiliriz. Markaların neyin işe yaradığını görebilmeleri için ücretli, sahip olunan ve kazanılan tüm kanallarda tam kapsamlı bütünsel aşağı akış ölçümü sağlıyoruz.”

Peet’in durumunda işe yarayan şey, sadakat üyeliklerindeki artış ve teklif kullanımlarında ve müşteri kişiselleştirmesinde eş zamanlı büyümeydi. Peet gördü bir 4,5 kat artış pandeminin zirvesinde atfedilen satın almalarda ve 3 kat artış dan beri.

Lerner, “Bağlantıları doğru şekilde yapmak ve tutarlı olmak, tüm bu kampanyalar için zaman içinde performansı artıracaktır” dedi. “Mevsimlik içeceklerin denemeleri, ücretsiz bir teslimat teklifiyle eşleştirilebilir: ‘Uygulamamızı indirin ve bir sonraki mobil siparişinizde 5$ indirim kazanın.’ Bunun gibi şeylerle oynayabilir ve sadakati artırmaya gerçekten yardımcı olduğunu görebilirsiniz.”

Branch’ın müşterilere sunduğu araçlardan biri de şudur: yolculuklar, mobil web ile bir iş uygulaması arasında platformlar arası bir köprü sağlar. Peet üretmeyi başardı yeni üyelerinin %10’u Journeys’in geçiş reklamlarını veya etkileşimli tam sayfa reklamlarını kullanma.

Lerner, “Yolculuklar, mobil web’de doldurulan bir başlık sayfası veya tam sayfa geçiş reklamıdır” dedi. “İşletmelerin mobil web kullanıcılarını uygulama kullanıcılarına dönüştürebilmelerinin bir yolu.”

QR kodu geri döndü

Branch tarafından kullanılan bir diğer araç ise, çok kötü huylu QR veya “hızlı yanıt” kodu. Öncelikle yaratıldı 1990’ların ortalarında Japon endüstrisi tarafından QR kodu iş dünyasında hızlı bir şekilde benimsendi, ancak akıllı telefon üreticileri mücadele etti tarama arayüzü ile tahminler onun ölümünün.

Zaman değişti. Akıllı telefon QR kod okuyucuları standart hale geldi ve Şube kodları artık firmanın derin bağlantı teknolojisi tarafından destekleniyor ve günümüz markalarının deneyimi kişiselleştirmesine ve kullanıcı yolculuklarını ölçmesine olanak tanıyor.

Lerner, “Bu, Peet’in baristalar tarafından verilen hazır bardaklarında ve kahve kartlarındaydı,” dedi. “QR kodunun yeniden doğuşunu görüyoruz. Geri döndüler ve kalmak için buradalar.”

Branch’in Peet’s Coffee adına yaptığı çalışma, gelişen bir tüketici evreninde müşteri katılımını teşvik etmeye çalışan büyük bir markanın bir örneğini sunar, ancak başkaları da var. Branch’in müşterileri arasında Sephora, Shopify, Chipotle ve Yelp dahil olmak üzere diğer önemli isimler yer almaktadır.

Bunları ve diğer büyük markaları motive eden şey, dijital pazarlamanın müşteri tercihleri ​​tarafından yoğun bir şekilde yönlendirilen rekabetçi bir farklılaştırıcıya dönüştüğü gerçeğidir. Birden fazla kanalda içgörü ve değerlendirme, yeni müşterilere ve pazar büyümesine yol açabilir.

Lerner, “İster kullanıcıları mobil mülklerden uygulamaya yönlendiriyor, isterse QR kodları aracılığıyla harika bir mağaza içi deneyim sağlıyor olsun, müşteriler pandemi öncesinde olduğundan çok daha fazlasını bekliyor” dedi. “Tüketiciler, markaların yaşam döngümüzün neresinde olursak olalım bizi takip etmesini bekliyor. Bunu yapmazsanız, toz içinde kalırsınız.”

SiliconANGLE’ın ve theCUBE’nin bu konuyla ilgili kapsamının bir parçası olan eksiksiz video röportajı için bizi izlemeye devam edin. AWS Startup Vitrini “MarTech Gelişen Bulut Ölçekli Müşteri Deneyimleri” etkinliği.

(* Açıklama: Branch Metrics Inc., CUBE’nin bu bölümüne sponsor olmuştur. Ne Branch ne de diğer sponsorlar, CUBE veya SiliconANGLE üzerindeki içerik üzerinde editoryal kontrole sahip değildir.)

Fotoğraf: Silikon AÇI

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/17/branch-metrics-helps-peets-coffee-migrate-to-mobile-linking-and-measurement-platforms-awsshowcases2e3/

Yorum yapın