Branch, 1,05 milyar dolarlık bir değerlemeyle 147 milyon dolar yakaladı ve bu dikenli insurtech pazarının büyümeye karşı dayanıklı olmadığını gösteriyor – Teknolojik Haberler


DalPaketlenmiş ev ve otomobil sigortası sunan bir girişim olan , 1,05 milyar dolarlık bir postmoney değerleme ile C Serisi finansmanda 147 milyon dolar topladı.

Bir aileye ait özel yatırım şirketi olan Weatherford Capital, Acrew, American Family Ventures, Anthemis, Gaingels, Greycroft, HSCM Ventures, Narya, SignalFire ve Tower IV gibi mevcut ve yeni destekçilerin katılımını da içeren turu yönetti. Bu son finansmanla, Columbus, Ohio merkezli Branch, 2017 başlangıcından bu yana toplam 229,5 milyon $ fon topladı.

Branch, kurucu ortak ve CEO Steve Lekas’a göre, bir API aracılığıyla sigortayı bağlayabilen ve otomobil ve ev sigortasını tek bir işlemde birleştirebilen tek sigorta şirketi.

Branch’ın benzersiz olmasının bir başka yolu da, satın alma deneyimine yerleştirilebilmesidir. Başka bir deyişle, şirket, satış noktasındaki sigortayı ürünlerine entegre etmek için ipotek veya güvenlik sistemi sağlayıcılarıyla ortaklık kurdu. Örneğin bir kişi bir eve kapanıyorsa, aynı anda Şube sigortası satın alma seçeneğine de sahiptir. Ortaklar arasında Homepoint, OpenRoad Lending ve SimpliSafe bulunur.

Bu dağıtım modeli, Branch’in müşteri kazanmak için daha az para harcadığı ve dolayısıyla rakiplerinden daha düşük fiyata prim sunabildiği anlamına gelir. Ancak başlangıç, sigortasını doğrudan tüketiciye ve acenteler aracılığıyla da sunuyor.

Şirket etkileyici bir büyüme kaydetti. Lekas ​​sert gelir rakamlarını açıklamayı reddederken, Branch’in son 12 ayda yıllıklandırılmış yazılı primini %1300 artırdığını söyledi. Girişim, neredeyse 1 yıl önce 50 milyon dolarlık artışını açıkladığından beri, çalışan sayısını da bugün yaklaşık 75 çalışandan 400’ün biraz üzerine çıkardı.

Şirket, yeni sermayesini kısmen ABD genelinde dağıtımını hızlandırmak için kullanmayı planlıyor. Şu anda 28 eyalette bulunuyor ve bu yıl dokuz yeni eyalete genişledi.

Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte Lekas, ” Branch’in farklı yaptığı şey, her bir politikayı yürütmenin maliyetlerini karşılamak için uygun bir miktar talep etmektir” dedi. “Bu aşamada kimsenin taklit edemeyeceği bir fiyatımız ve modelimiz var. Ve böylece bunu ikiye katlamaya ve 51 eyalette hızlı bir şekilde ölçeklendirmeye çalışıyoruz… Komik olan şu ki, bizden önceki insurtech’lerden dört yaş daha genç olsak da, bence ilk biz olacağız. bir esneme ile pozitif nakit akışı elde etmek için.”

Lekas, kariyerine sigortacılık, teknoloji ve ürün yönetiminde görev aldığı Allstate’de başladı. Daha sonra Esurance’ın ilk çevrimiçi ev sigortası işini kurmaya devam etti.

Ancak aklının bir köşesinde Lekas, sigortayı daha fazla insan için daha erişilebilir hale getirmenin bir yolunu bulmaya can atıyordu. Böylece Joe Emison ile takım kurdu ve Branch doğdu. Branch, 2019’da piyasaya çıktığından beri “üyelerini” yılda ortalama 548 dolar kurtardığını iddia ediyor.

Resim Kredisi: Dal

Branch, Weatherford’un desteklediği ilk insurtech değil. Ayrıca, geçen yıl tek boynuzlu at statüsüne ulaşan bir sigorta karşılaştırma sitesi işleten Austin merkezli bir şirket olan Zebra’yı da destekledi.

Branch için zorlu bir makroekonomik ortamda ve küresel bir girişim yavaşlamasının ortasında dokuz basamaklı bir tur atması kolay bir başarı değil. Buna, geçen yıl halka açılan Root, Lemonade, Hippo ve Metromile gibi bir dizi insurtech’in tüm zamanların en düşük seviyelerinde hisse senetleriyle mücadele ettiğini ve Policygenius gibi diğerlerinin işten çıkarıldığını ve Branch’in başarılarının daha da fazla hissedildiğini ekleyin. etkileyici.

Lekas, erken dönemde yatırımcıların dikkatini çekmenin zor olduğunu kabul ediyor.

“İlk sigorta teknolojisi olmadığımız bir yerden geldik, bu yüzden girişim, girişimlerle rekabet etmeyi sevmediğinden erken savaştık, bu yüzden bir kez girişim, bir sorunla mücadele eden iyi finanse edilen, zeki, güvenilir bir grup insan olduğunu düşünürse, o zaman bir rakibe daha fazla para yatırmayı iki kez düşünürler, ”dedi Teknolojik Haberler’a. “Ama şimdi, bizden öncekilerin çoğundan daha fazla ürün sattığımız bir ölçekteyiz. Bence yaptığımız şey, herkesin başlangıçta yatırım yaptığını düşündüğü şey.”

Early ve tekrarlayan Branch yatırımcısı Greycroft’un kurucu ortağı ve yönetici ortağı Ian Sigalow, firmasının “başlangıçtan beri” yükselttiği her turda insurtech’i desteklediğini söyledi.

Sigalow Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, “Başlangıçta bizi çeken şey değişmedi – Branch, yerleşik ev ve otomobil sigortası sunan ilk şirketlerden biri ve üyeleri için büyük tasarruf sağlıyor” dedi. “Steve Lekas ​​ayrıca önceki deneyimi nedeniyle diğer birçok sigorta kurucusundan farklıydı – ev sahibinin işini Esurance’ta zaten ölçeklendirmiş ve en büyük veri sağlayıcılarından biri olan Verisk’te ürün, veri bilimi, strateji ve pazarlama yürütmüştü. sigorta sektörü. Tecrübesinin bir sonucu olarak, piyasa fırsatını çok hızlı bir şekilde hayata geçirmeyi başardı.”

Branch’in en büyük farklılaştırıcısının, teknoloji yığınının, politikaları yalnızca bir ad ve adresle anında garanti altına almasına ve bağlamasına izin vermesi ve sonuçta daha düşük maliyetli politikalarla sonuçlanması olduğuna inanıyor.

Sigalow, “Bir işletme olarak, özellikle insurtech’lerin kamu pazarında mücadele ettiği bir zamanda, Branch’in teknolojisinin diğerlerinden ayrıldığına ve sürdürülebilir uzun vadeli zarar oranları üretirken aynı zamanda hızlı bir şekilde büyümelerine olanak sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

Branch, kârlı olmak için çalışmanın yanı sıra daha fedakar hedeflere sahiptir. Başlangıç, kamu yararına çalışan bir şirkettir ve poliçe sahiplerinin poliçe primlerinin asıl sahipleri olduğu bir organizasyon olan karşılıklı bir değişimi yönetir. Yapı, teşvikleri uyumlu hale getirmek ve üyelere mümkün olduğunca fazla tasarruf sağlamak için inşa edilmiştir. Ayrıca kar amacı gütmeyen bir kuruluş oluşturdu, GüvenlikYuvasısigortasız veya sigortasız olanlara yardım etmek için.

Haftalık fintech bültenim The Interchange 1 Mayıs’ta yayınlandı! Üye olmak burada gelen kutunuza almak için.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/insurtech-branch-becomes-a-unicorn2331736/

Yorum yapın