Botunuzdaki bir kayak antrenörü mü yoksa beni gördüğüne sevindin mi? – Teknolojik Haberler


Bir Fitbit gibidir, ancak nerede iyi yaptığınızı ve nerede iyileştirebileceğinizi anlamak için veriye dayalı eğitim almak için kayak botlarınıza eklemeniz dışında. oyma 58 ülkede 20.000’den fazla üye ve 150 milyondan fazla dönüşle bu kış “dünyanın en büyük kayak okulu” olduğunu iddia ediyor. Bu rakamlar, Carv’ın Şubat 2021’de topladığı 2,5 milyon dolarlık A serisine 5,1 milyon dolarlık bir uzatmayı kapatması için yeterliydi.

Şirketin oldukça basit bir felsefesi var: Kayak yapıyorsanız kayakta daha iyi olabilirsiniz ve daha iyi olursanız daha çok eğlenirsiniz. Ürün, herhangi bir kayak botuna sonradan takılabilen bir ektir ve donanım cihazı tekniği ölçer ve analiz eder. Veriler, sanal bir koçun, kendilerini ciddiye alan kayakçıların söyleyeceği gibi, biçme makinesinde biraz gücü nasıl parçalayacağına dair özelleştirilmiş ipuçlarıyla gerçek zamanlı geri bildirimde bulunabileceği bir uygulamaya aktarılıyor.

Şirket 2016 yılında bir Kickstarter kampanyasıyla başladıve şirket o zamandan beri kayak teknolojisinin geleceğini inşa ederek kar kayağı yapıyor.

Kurucu ortak ve CEO Jamie Grant, Teknolojik Haberler’a e-postayla gönderilen bir açıklamada, “Carv’daki görevimiz, oyunlaştırma yoluyla kayak koçluğunu hem daha eğlenceli hem de erişilebilir kılmaktır” diyor. “[Lead investor] Hiro’nun zengin oyun deneyimi ve spordaki olumlu uygulaması, onları bu vizyonu gerçekleştirmemize yardımcı olan mükemmel bir ortak yapıyor.”

Şirketin ürünü ve nasıl çalıştığını gösteren şık bir videosu var:

Sermaye, şirketin coğrafi genişlemesini ve teknolojisinin ek gelişimini finanse etmek ve veri bilimi, yazılım ve donanım pozisyonlarını doldurmak için kullanılacak.

Finansman turu, Artesian VC ve SOSV’nin devam eden yatırımlarıyla oyun endüstrisi odaklı risk sermayesi şirketi Hiro Capital tarafından yönetiliyor. Bugüne kadar toplanan toplam fonu 10.9 milyon dolara getiriyor.

“Carv, ilk ve lider akıllı kayak ürününü geliştirdi – kayak yapmayı oyunlaştırıyor, tekniğinizi geliştirmeniz ve daha iyi bir kayakçı olmanız için size gizli bir silah veriyor. Jamie ve ekibi etkileyici girişimciler, ”dedi Hiro Capital’in kurucusu ve genel ortağı Luke Alvarez Teknolojik Haberler’a yaptığı açıklamada. “Yaptıkları teknoloji, günlük kayakçılar ve seçkin uzmanlar tarafından tekniklerini dönüştürmek için kullanılıyor.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/carv-raises-series-a-extension/

Yorum yapın