Boring Company, Tesla Gigafactory Texas’ın altında bir tünel kazmak istiyor – Teknolojik Haberler


Elon Musk’ın The Boring Company, Austin şehri ile bir başvuruda bulundu Austin’deki Tesla’nın Gigafactory Texas’ının altında bir tünel inşa etmek. Uygulama, hangi Electrek ilk kez bildirdiTesla’nın tünelle ne yapmak istediğini belirtmiyor.

Başvuru 21 Haziran 2022’de yapıldı ve özellikle Giga Texas’tan bahsetmese de dosyadaki adres kompleksin kuzey ucunda yer alan 12733 Tesla Yolu olarak listeleniyor.

“Colorado Nehri Bağlantı Tüneli” olarak adlandırılan proje, “ilgili iyileştirmelerle birlikte özel erişim tüneli” içeriyor, bu yüzden belki de Musk dev fabrikasına girmek için gizli bir yol istiyor. Ya da şirketler arasında gizlice seyahat etmenin bir yolunu arıyor olabilir.

Sonrasında 675 milyon dolarlık bir finansman turu toplamak, The Boring Company (TBC) kısa süre önce merkezini Austin’in hemen kuzeydoğusundaki Pflugerville’e taşıdı ve şirketin Teksas’taki bazı projeler hakkında görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor. Ancak bu, TBC’nin ilk kez yapı ruhsatı başvurusu yapmasıdır.

Dosyalama çok az bilgi içeriyor, ancak tünel uzunluğunun yaklaşık iki mil olacağını ve Austin şehir sınırlarının dışında, ancak şehrin hala faaliyetleri düzenleyebileceği bir bölgede yer alacağını gösteriyor.

Mayıs ayında TBC, Kyle şehrinden onayAustin’in güneyinde, perakende geliştirme ile konut geliştirme arasında bağlantı kuracak bir yeraltı yaya tüneli üzerinde fizibilite çalışmalarına başlamak için.

Bu ayın başlarında, TBC onay aldı Las Vegas’ın altındaki tünellerini 34 millik bir ağa genişletmek için. Bu, Tesla’ların yüzey trafiğinden kaçınmak için insanları istasyonlar arasında hareket ettirdiği bir tünel sistemi olan Vegas’taki şirketin “döngüsünü” oluşturuyor – bir metro gibi ama boujee-er.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/the-boring-company-wants-to-dig-a-tunnel-under-tesla-gigafactory-texas/

Yorum yapın