Blockstream, Bitcoin madenciliği barındırma operasyonlarını genişletmek için 125 milyon ABD doları topladığını söyledi


Blockchain altyapı şirketi Blockstream Corporation Inc. Salı günü, Bitcoin madenciliği operasyonlarını genişletmek ve “kurumsal barındırma hizmetleri” olarak adlandırdığı güçlü talebi karşılamak için dönüştürülebilir nottan ve güvenli kredi finansmanından 125 milyon ABD doları topladığını söyledi. Kingsway Capital, Fulgar Ventures da dahil olmak üzere diğer yatırımcıların da katıldığı, öz sermayeye dönüştürülebilen kısa vadeli bir borç türü olan dönüştürülebilir tahvile öncülük etti.

İlgili makaleye bakın: Binance’in BUSD-sabit stabilcoin’i her zaman tam olarak teminat altına alınmadı: rapor

Hızlı gerçekler

  • Blockstream başkanı ve finans müdürü Erik, Blockstream’in Ağustos 2021’de birkaç madencilik tesisi inşa etmek için kullanılan 210 milyon ABD Doları değerinde bir B Serisi bağış toplama etkinliğini tamamladığını ve en son bağış toplamanın şirketin “gelecekteki Bitcoin ekonomisi için altyapı oluşturmaya devam etmesine yardımcı olacağını” söyledi. svenson, Bir açıklamada.
  • Şirket, madencilere barındırma hizmetleri sağlamanın, bitcoin fiyat oynaklığına doğrudan daha az maruz kalan ve daha dar kar marjları olan esnek bir pazar segmenti olmaya devam ettiğini söyledi. Blockstream ayrıca yenilenebilir enerji madenciliği ürünlerini genişleteceğini ve kendi bitcoin madencisini geliştirmeye devam edeceğini söyledi.
  • Bitcoin madenciliği, madencilerin karmaşık kriptografik denklemleri çözerek blok zincirindeki işlemleri doğrulamak ve Bitcoin ile telafi edilmek için rekabet ettikleri bir süreçtir.
  • Madencilerin kar marjları, Bitcoin fiyatlarının Kasım 2021’deki 68.789 ABD doları rekor seviyesinden %65 düşmesiyle azaldı.
  • Bu baskılar geçen hafta, blok zincirindeki blokları doğrulamak için ne kadar bilgi işlem gücünün gerekli olduğunu belirleyen Bitcoin madenciliği zorluk oranının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37,59 trilyona ulaşmasıyla daha da arttı. Bu artışın nedeni, şiddetli bir kış fırtınasının güç kaynağını kesintiye uğratması ve birçoğunu faaliyetlerini askıya almaya zorlamasının ardından ABD merkezli birçok madencinin tekrar çevrimiçi hale gelmesiydi.
  • ABD’deki en büyük halka açık kripto madenciliği şirketlerinden biri olan Core Scientific, ekipman kiralama için borç finansmanını geri ödeyemediği için Aralık ayı sonlarında Teksas eyaletinde Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulundu.
  • Bitcoin fiyatları yılın başından bu yana %35’ten fazla arttı ve Çarşamba günü Hong Kong’da 13:30’da 22.648 ABD dolarından işlem gördü.

İlgili makaleye bakın: Binance stablecoin dönüşümü tartışmalı, ancak kullanıcılar için ne anlama geliyor?Kaynak : https://forkast.news/headlines/blockstream-125-million-bitcoin-mining/

Yorum yapın