Blockchain’in en genç milyarderi dünyanın en büyük kripto para birimini kızartıyor – Teknolojik Haberler


Otuz yaşındaki kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, ödeme ağı olarak geleceği olmadığını söyleyerek dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i hedef aldı. bir röportajda Financial Times ile bugün. Bankman-Fried, işlem hacmine göre en popüler ikinci dijital varlık borsası olan FTX’in CEO’su ve kurucu ortağıdır. CoinMarketCap’e göre.

Bankman-Fried, Bitcoin ağının işlemleri doğrulamak için kullandığı altta yatan iş kanıtı sisteminin, Bitcoin ağının hızına ayak uyduracak kadar verimli bir şekilde ölçeklendirilemediğini savunarak, “Bitcoin ağı bir ödeme ağı değil ve bir ölçeklendirme ağı değil” dedi. talep etmek.

Bitcoin, iş kanıtı işlem doğrulama mekanizması nedeniyle çalışmasını sağlamak için gereken büyük miktarda enerji nedeniyle politika yapıcılar ve iklim savunucuları da dahil olmak üzere eleştirmenlerden eleştiri aldı. Ayrıca zaman zaman yavaş ve hantal – Bitcoin’de son 30 gün içinde saniyede ortalama işlem sayısı (TPS) kabaca 2,58’dir, Blockchain.com’dan gelen veriler gösterdi.

Bankman-Fried daha sonra tweetlendi Bitcoin hakkındaki yorumlarına atıfta bulunarak, kripto para biriminin bir değer deposu olma potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Bitcoin ağının saniyede milyonlarca veya binlerce işlemi sürdüremeyeceğini ekledi ve Bitcoin’in ikinci katman ağlarında aktarılabileceğini belirtti. Katman ikiler genellikle Ethereum için Polygon gibi bir blok zincirinin verimliliğini ve hızını artırmak için kullanılır.

Lightning Labs CEO’su ve kurucu ortağı Elizabeth Stark, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, Bitcoin’in en belirgin ikinci katmanı olan Lightning ağının, zincir dışı işlemleri ayrı bir deftere yerleştirerek saniyede yüz binlerce işlemi gerçekleştirebileceğini söyledi. Stark, bu şekilde halledilen işlemlerin hala Bitcoin’in temel protokolüne bağlı olduğunu ekledi.

Bununla birlikte, Bitcoin’in iş kanıtı sisteminden uzaklaşması pek olası değildir, bu nedenle enerji kullanımıyla ilgili endişeler geçerlidir. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, yıllardır kendi çalışma kanıtı mekanizmasından daha az enerji yoğun bir hisse kanıtı sistemine geçme sözü veriyor. Proof-of-Work genellikle madencilerin işlemleri doğrulamak için sürekli çalışan bilgi işlem gücünü kullanmasına dayanırken, Proof of Stake, madeni para sahiplerinin fonlarının bir kısmını sisteme yatırmasını ve doğrulama çalışmaları için ödüller kazanmasını içerir.

Ethereum Vakfı, bu Nisan ayında geçiş tarihini erteledi ve başlangıçta beklendiği gibi 2. çeyrek yerine bu yıl 3. çeyrekte gerçekleşeceğini söyledi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/16/blockchain-billionaire-sam-bankman-fried-roasts-bitcoin-popular-cryptocurrency/

Yorum yapın