Black VC’ler ve kurucular 2022’nin ikinci yarısında ne bekleyebilir? – Teknolojik Haberler


Siyah kurucular, geçen yılki 330 milyar dolarlık ABD girişim yatırımının %1.3’ünü topladı ve toplamda 4.3 milyar doların biraz üzerinde. Bu yıl şimdiye kadar, Siyah kurucular yatırılan 125 milyar doların %1,2’lik daha küçük bir kısmını yükselttiler.

son birkaç Aylarca özel piyasa yatırımcılarının olası bir durgunluk yaklaşırken yatırım hızlarını azalttığı görüldü, ancak bu %1’lik rakam zar zor değişti, yani ekonomik yağmur veya parlama, bir Siyah kurucu olmak her zaman zor bir zamandır.

Bu hayal kırıklığı, iki yıl önce “güçler” olduğu için daha da arttı. söz George Floyd’un öldürülmesinden sonra değişti. “Irksal hesaplaşma” – bazılarının dediği gibi — pek çok sesin, bu sefer azınlıkları da içeren, sosyal ve ekonomik olarak daha adil bir başlangıç ​​pazarı oluşturmaya yardımcı olacağına dair söz verdiğini gördü. Daha adil bir girişim piyasası yaratmada küçük ve hatta geriye doğru ilerleme, değişimin önemini göz ardı ediyor, özellikle de Siyah topluluğun servet açığını kapatmasına yardımcı olmak için önemli ekonomik ilerlemeye ihtiyaç duyulduğu için.

Söylenenleri sürekli tekrarlamak gerekirse: Kişi, doğası gereği ayrımcı olan bir sistemden daha iyi performans gösteremez, onları gölgede bırakamaz veya taktiksel olarak manevra yapamaz. Adil bağış toplama sonuçlarının eksikliğini, azınlık kurucuları için dolambaçlı finansman yolculuklarını ve daha çeşitli LP’lere duyulan ihtiyacı, daha fazla empatiyi, daha fazla fırsatı tartışan bir milyon makale yazılabilir (ve yazılmıştır) daha fazla, daha fazla, daha fazla – ve yine de bu %1 rakamı temelde aynı kalıyor. Girişim piyasasının değişimin eşiğinde olduğu sürekli güvence ile maskelenen daha önemli bir toplumsal sorun. Ve yine de Siyah kurucular, bu yıl geçen yıla göre daha da küçük bir girişim dolarları topluyorlar.

Değişecek zihniyetler ve sallanacak kalpler olduğunda değişim zaman alır, ancak girişim finansmanı açığı sorununu düzeltmek, bazılarının düşündüğü kadar zor olmasa da – yatırım yapmak için milyarlarca dolar var, bu yüzden gereken tek şey koymak. bu sermayenin daha fazlasını azınlık kurucularının işlerinde çalışmak için.

Yılda iki çeyrek kala, Siyah kurucu topluluğun ne beklemesi gerektiğine dair bazı tahminler ve bundan sonra yapmayı hedefliyoruz.

Yavaşlamanın devam etmesini bekliyoruzKaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/what-can-black-vcs-and-founders-expect-in-h2-2022/

Yorum yapın