Bitcoin veya UST’den daha kararlı olan nedir? AriZona Buzlu Çay – Teknolojik Haberler


ICYMI, stablecoin’ler şu anda derin bir boka batmış durumda ve bu hafta ortaya çıkan kaos, yalnızca bir madeni paradan 400 milyar doların üzerinde kayıpla tüm kripto ekosistemini kargaşaya sürükledi. Bu belirsizlik zamanlarında, tek güvenebileceğimiz bir kutu AriZona Buzlu Çayı 99 sente satın alabilmemizdir. aynı fiyat serinletici içeceğin 1996’da satıldığı. Yosunluüç teknik sanatçıdan oluşan bir kolektif, (gayri resmi olarak) AriZona destekli stablecoin kripto ekonomisini kurtarabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi bir stablecoin’in istikrarlı olması gerekiyordu, çünkü bir zamanlar altın külçelerinin altın standart zamanlarda ABD dolarını desteklemesine benzer şekilde başka bir varlığın değerini takip ediyor.

Eskiden bu hafta ödemesiz kalan en büyük sabit paralardan biri olan TerraUSD (UST) durumunda, her UST parasının tutarlı bir şekilde bir ABD dolarına eşdeğer kalması gerekiyordu. Ancak fiziksel rezerv yoktu – bunun yerine, UST’nin arkasındaki grup, fiyatını yönetmek için algoritmaları ve diğer kripto para birimlerinin rezervlerini kullandı. Bu sistem, bazı UST sahiplerinin paralarını geri çekmesine yol açarak çığırından çıktı ve yatırımcılar kendilerine neyin çarptığını anlamadan, panik ve korku arttı ve UST en düşük seviyede işlem gördü. dolar başına dokuz sent. UST’nin ani çöküşü, geçtiğimiz hafta ya da öylesine yatırımcılar için 400 milyar doların üzerinde zarara yol açtı ve insanları sorgulamaya bıraktı, peki, istikrar bir bütün olarak stablecoin’ler.

Mossy’nin belalı sektör için çözümü, USDTea adında bir stabilcoin, Amerika’nın en istikrarlı varlığı olduğunu iddia ettikleri şeyle destekleniyor: AriZona Iced Tea kutuları. 30 yılı aşkın bir süredir AriZona’nın kurucusu Don Vultaggio Enflasyona karşı yılmadan çalışıyor her bir kutunun maliyetini tam olarak 99 sentte tutmak, girdi maliyetlerini düşük tutmak için tedarikçilerle sert oynamak ve tutarlılık uğruna kendi kârını feda etmek.

Mossy’ye gelince, çalışmalarını daha önce görmüş olabilirsiniz. Grup, “Karşılıksız Zeytin Bahçelerionları içeri alan proje telif hakkı yasaları üzerinde biraz sıcak su aynı zamanda “blok zincirYalnızca ünlü (ve hırçın) risk sermayedarı Marc Andreessen tarafından engellenen Twitter kullanıcılarının basabileceği NFT’ler.

Mossy sessizce duyurdu USDTea stabilcoin projesi Twitter’da, başlangıçta sağladıkları 1.000 jetonun tamamını satmadan bir buçuk saat önce. ile oturduk Brian Mooresanatçı kolektifinin üç üyesinden biri – diğer bir üye, yakın zamanda yapay zekası için viral olan Mike Lacher. sert bir şekilde yargılar üçüncü üye anonim kalmayı tercih ederken, müzik zevkiniz. Moore, Mossy’nin istikrarsız bir dünyaya istikrar getirme hırslarına ilişkin (çoğunlukla) düz yüzlü, son derece ciddi açıklamasıyla bizi eğlendirdi – her seferinde bir kutu buzlu çay.

TC: Peki sen kimsin? AriZona Iced Tea aracılığıyla kriptoyu kurtarmaya çalışan bu kolektif nedir?

BM: Mossy adında küçük bir grubuz ve yaptığımız son üç şey web3 projeleriydi. Biz yarattık karşılıksız Zeytin Bahçelerive sonra yaptık blok zincir, yalnızca Twitter’da Marc Andreesen gibi belirli kişiler tarafından engellenirseniz basabileceğiniz bir NFT dizisiydi. Ve şimdi en sonuncusu, Dünya gezegeninde bildiğimiz en istikrarlı varlık olan AriZona Iced Tea ile bağlantılı bir stabilcoin olan USDTea.

Cüzdanınızı tam anlamıyla buna bağlayıp bir jeton alabilir misiniz?

Her şeyden önce, başladığımız 1000 kişiden tamamen çıktığımızı duydum. [after about an hour and a half post-launch]. İşte bu dünyanın tuhaflığı. Aynı şey, mantarı olmayan Olive Gardens için de geçerliydi; sessizce serbest bıraktık ve sonra sanırım 10 saat içinde gitti.

AriZona Iced Tea 0,99 dolar olabilir, peki ya benzin ücretleri?

Akışın çalışma şekli, ücretlerin çok yüksek olmamasıdır. Bu bir ERC 20 jetonu. Biraz aldım ve sanırım, bilirsin, önemsizdi, 4 dolar ya da benzin ücreti gibi bir şey. Ve sonra, para birimine sabitlenmiş diğer tüm sabit paralar gibi, her zaman geri dönebilirsiniz. Bu durumda, USDTea’nızı yakabilirsiniz ve biz size AriZona Iced Tea kutularını göndereceğiz, çünkü bunu gerçekten yapmasaydık onun tarafından desteklenmeyecekti. Bu nedenle, insanlar herhangi bir zamanda onu geri dönüştürmek isterse kullanmak için stratejik AriZona Iced Tea rezervlerimiz var.

Gerçekten 1000 kutu çayın var mı?

Başladığımız yer 1.000 kutu. Bu gelecekte genişleyebilir. Bunu yaparsak duruma göre muhtemelen dış denetime açık olacağımızı düşünüyorum ama şu anda temelde 1.000 kutumuz var ve gerektiğinde dağıtacağız. Şu anda ABD’nin farklı yerlerine dağılmış rezervlerimiz var.

Bu hicivli web3 projelerini tam zamanlı işiniz olarak yapıyor musunuz?

Bunu ne kadar çok yaparsak, o kadar tam zamanlı bir şey haline gelir, ama ben çoğunlukla sanatçı olduğumuzu söyleyebilirim.

sen kaç kişisin

Biz üç kişiyiz. Yani güzeliz… Sanırım kelime çevik olurdu. İşleri çok hızlı yapmamızı sağlar. Para birimine sabitlenmiş kripto para birimlerinin istikrarsızlaştırılması durumunda, tüm bu karışıklık ne zaman düştü? Kripto ekonomisini olabildiğince çabuk güçlendirmeye çalışıyoruz ve bunu ancak küçük bir ekiple yapabiliriz.

Bu fikri geçen hafta Terra çökerken mi düşündün?

Aynen öyle. Stabilcoinlerin istikrarı hakkında söylenecek bir şey var, değil mi? Bu kelimenin yarısı, ahır. Ve sonra, hayal edebileceğiniz en istikrarlı şeyin ne olduğunu düşünüyorsunuz? AriZona Iced Tea, gerçekten yenemezsin.

Bundan nasıl para kazanıyorsunuz, yoksa amaç para kazanmak değil mi?

Bu mutlaka amaç değil, gerçekten, ama sanırım bir noktada kendimizi desteklemek istiyoruz. İnternette ilginç işler yapmakla ilgileniyoruz ve nihai hedef bu. Bize para kazandırıyorsa, harika ve yapmazsa, bu da sorun değil. Nihayetinde, sadece ilginç şeyler yapıyoruz – insanları düşündürüyor, insanları güldürüyor ya da, bilirsiniz, varlıklarını konserve buzlu çaylarda stabilize ediyoruz.

Nasıl istemek para kazanıyor musun?

Bunlar değiştirilebilir varlıklardır, bu nedenle, örneğin bireysel bir sanat eserinden daha çok bir para birimi ikamesi olması amaçlanmıştır. Bir USDTea, bir USDTea’ya eşittir. Bunlardan biri diğerinden daha iyi ya da diğerinden daha nadir değildir. Hepsi bir kutu AriZona’nın Buzlu Çayına eşittir.

Ancak çay kutunuzu kullanmak için 20 $ sabit işlem ücreti ödemeniz gerekir. Bu ücret nedir?

Bu tam anlamıyla nakliye lojistiği. Bu, işlemden kâr elde etmek için bir para kazanma planı değildir; kendi konumunuzda saklayabileceğiniz kişiselleştirilmiş çay varlıklarınızı elde etmek içindir.

Web sitenizde “ETH çöktüğünde ne olur?” sorusu var ve zaman zaman ETH/USDTea’yı ETH/USD ile eşleşecek şekilde güncellediğinizi söylüyorsunuz. Bu ne anlama geliyor?

Bu sadece, Ethereum fiyatta değişebileceğinden, oranın 99 sent civarında olması için bunu eşleştirmek istediğimiz anlamına gelir.

Bunu ne sıklıkla yapacaksın? Bir algoritmanız olmadığını hayal ediyorum.

Hayır, henüz bir algoritma yok. Bu gelecekte olabilir – her şey bunu ne kadar genişleteceğimize bağlı. Her seferinde bir adım atıyoruz. Bu, yaklaşık 90 dakikalık bir fırlatma süresi oldu, bu yüzden kendi durumumuzu stabilize ettiğimizde, ne yapmamız gerektiğini anlayacağız.

Açıkçası, Terra bu projenin ilham kaynağıydı. Olanlar ve Terra’nın bununla nasıl başa çıktığı hakkında herhangi bir fikriniz veya yaklaşımınız var mı?

Bence şirketimizin kendisi işin içinden konuşuyor. İstikrarsız bir dünyayı istikrara kavuşturmaya çalışmak için buradayız, bu yüzden varlıklarımızı yeni, yenilikçi ve en önemlisi istikrarlı bir varlıkta desteklemenin… Bence bu, bu durum hakkında söylememiz gereken her şeyi söylüyor.

Bir karıncayiyen resimde

Bir karıncayiyen. Resim Kredisi: Getty Images ile MICHAL CIZEK/AFP

Kripto konusunda yükseliş mi yoksa düşüş eğiliminde olduğunuzu söyleyebilir misiniz?

boğa mıyız? ayı mıyız? Bilmiyorum. Sanırım onu ​​keşfediyoruz. Onu ilginç sanat eserleri yapmak için bir araç olarak seviyoruz. Mutlaka bir cevabımız olduğunu veya ona atayacak bir hayvanımız olduğunu düşünmüyorum. Sadece karıncayiyen veya onun gibi bir şey diyebilirsin.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/usdtea-more-stable-than-bitcoin-crypto-stablecoin-arizona-iced-tea/

Yorum yapın