Bitcoin fiyatı 20.000 ABD Dolarının altında; Eter yaklaşık %10 düşüyor


Bitcoin, Asya’da Cuma öğleden sonra ticaretinde 20.000 ABD Doları destek çizgisinin altında işlem görmeye devam etti. Ethereum ağı Perşembe günü ağ Birleştirmeyi tamamladıktan sonra Ether “haberi sat” havasına düştü. Piyasa değerine göre ilk 10’daki diğer paraların çoğu düştü.

İlgili makaleye bakın: Piyasalar: Bitcoin 20.000 ABD Dolarının altına düştü; Eter, ETC, Birleştirme sonrası düşüş

Hızlı gerçekler

  • Bitcoin, Hong Kong’da saat 16:00 itibariyle 19.757 ABD dolarından el değiştirmek için son 24 saatte %2.23 düştü. Ether (ETH) %9.86 düşüşle 1.472 ABD Dolarına geriledi ve yedi günlük %13.63 kayıp gördü. CoinMarketCap’ten gelen veriler.
  • ETH, ilk 10 kripto para arasında en büyük kaybeden oldu ve onu %5,07 düşüşle Solana izledi. XRP %4.32 düştü. ETH’nin çatallandığı orijinal zincirdeki token olan Ethereum Classic (ETC) %11,63 kaybetti.
  • Ethereum’un uzun zamandır beklenen “Birleştirme” Perşembe günü sona erdi ve ETH fiyatını bir aşamada 1,648 ABD Dolarına kadar yükseltti.
  • ile paylaşılan bir açıklamada çatal Perşembe günü geç saatlerde, kripto para hedge fonu ARK36’nın CEO’su Anto Paroian, birçok yatırımcının Birleştirmenin tamamlanmasını “haber satmak” türünde bir olay olarak göreceğini söyledi. Paroian, ilk dalgalanmadan sonra, “önümüzdeki birkaç gün veya hafta içinde Ethereum fiyatının düştüğünü görebiliriz” dedi ve tıpkı diğer kripto pazarları gibi ETH’nin de hala olumsuz makroekonomik görünümden etkilendiğini ekledi.
  • Asya hisse senedi piyasaları, Wall Street’in bir gecede düşmesinin ardından düştü. Şanghay Bileşik endeksi %2.3 kaybetti ve Hong Kong Hang Seng endeksi %0.89 düştü. Nikkei 225 Endeksi yüzde 1.1 düştü. Çin yuanı ABD doları karşısında 7’yi geçtipsikolojik olarak önemli seviye, iki yıldır ilk kez.
  • Çin, Cuma günü beklenenden daha iyi Ağustos sanayi üretimi ve perakende satış verilerini açıkladı. Endüstriyel çıktısı Ağustos’ta yüzde 4,2 arttı bir yıl öncesine göre, bir Reuters anketinde %3.8’i geride bıraktı ve Ağustos perakende satışları, %3.5’lik tahminin üzerinde %5.4 arttı.
  • ABD Perşembe günü Temmuz ayına göre %0.3 artışla beklenenden daha yüksek Ağustos perakende satış rakamlarını açıkladı. Bu arada, daha az İşsizlik Başvuruları 10 Eylül’de sona eren haftada, Federal Rezerv’in enflasyonu dizginlemek için agresif faiz oranı artışları politikasını destekleyebilecek sağlam bir ekonomiye işaret ediyor. ABD merkez bankası faiz oranlarıyla ilgili son kararını 20-21 Eylül’de yapacağı bir sonraki toplantısında verecek.

İlgili makaleye bakın: “The Merge” başarılı oldukça, rakip ETHPoW çatalı bocalıyor

Kaynak : https://forkast.news/headlines/markets-bitcoin-price-holds-under-us20000-ether-falls-nearly-10/

Yorum yapın