Bitcoin, Eter düşüşü; memecoinler geri düşüyor, XRP kazançları elinde tutuyor


Bitcoin ve Ether, Perşembe sabahı Asya’da ticaret yaparken, XRP hariç, büyük harf kullanımına göre ilk 10 listesindeki diğer tüm kripto para birimleriyle birlikte düştü. ABD hisse senetleri, Çarşamba günü yayınlanan Federal Açık Piyasa Komitesi tutanaklarının ABD’deki faiz oranlarının enflasyon kontrol altına alınana kadar yükselmeye devam edeceğini belirtmesiyle bir gecede zayıfladı.

İlgili makaleye bakın: Piyasalar: Bitcoin, Eter biraz değişti; DOGE ve XRP, Asya öğleden sonra ticaretinde tırmanıyor

Hızlı gerçekler

  • Bitcoin, Hong Kong’da sabah 08:00 itibarıyla son 24 saat içinde %2.16 düşüşle 23.347 ABD$’dan işlem görürken, Ether %2.2 düşüşle 1.835 ABD$’dan işlem gördü. CoinMarketCap’ten gelen veriler.
  • XRP, CoinMarketCap’in ilk 10’unda trende ayak uyduran tek kripto para birimiydi ve token ihraççısı Ripple’ın ardından %0,7 artarak 0,38 ABD Doları’na yükseldi. arasında adlandırıldı Inc. En hızlı büyüyen 5.000 özel ABD şirketi.
  • Dogecoin, ilk 10 arasında en ağır kayıpları gördü ve %7,4 düşüşle 0,08 ABD Dolarına geriledi. Shiba Inu tokeni de %6.5 düşüşle 0.00001478 ABD Dolarına geriledi.
  • ABD Federal Açık Piyasa Komitesi Temmuz toplantısından dakikalar – Faiz oranlarının %0,75 artırıldığı – Federal Rezerv yetkililerinin enflasyon kontrol altına alınana kadar bir dizi faiz artışına son vermeyi düşünmediklerini gösterdi. ABD’deki faiz oranları şu anda %2,25 – %2,5 civarındadır ve toplantı katılımcılarının genel olarak kabul ettiği bu oran “nötr bir aralık” olarak kabul edilmiştir.
  • En son Tüketici Fiyat Endeksi verileri, ABD enflasyonunun Haziran ayında görülen %9,1’den Temmuz’a göre %8,5 artarak gevşediğini gösterdi.
  • ABD hisse senetleri de dün geri çekildi; Dow Jones Sanayi Ortalaması %0.5, S&P 500 Endeksi %0.7 ve Nasdaq Bileşik Endeksi %1.25 düşüşle kapattı. Yatırımcılar, Temmuz ayında sanayi üretiminin beklenenden daha yavaş gelmesi ve emlak fiyatlarındaki endişe verici düşüş nedeniyle Çin ekonomisi konusunda da endişeli.

İlgili makaleye bakın: Çin’in küresel ekonomiyi ve finansal piyasaları yeniden hizalayan sıfır Covid politikası

Kaynak : https://forkast.news/headlines/markets-bitcoin-ether-decline-memecoins-xrp/

Yorum yapın