Bird, personelin %23’ünü işten çıkarmayı planlıyor – Teknolojik Haberler


Ortak mikromobilite şirketi Bird, çalışanlarının %23’ünü işten çıkarmayı planlıyor. teknoloji işten çıkarma izleyicisine göre Layoffs.fyi.

Teknoloji takipçisi, işten çıkarma haberlerini dahili bir nota bağlıyor, ancak kesin Eski Bird çalışanlarından LinkedIn gönderileri haberi doğrulayın.

Bunu söylemekten nefret ediyoruz, ancak bunun geldiğini gördük ve sadece teknoloji alanında geçen ay 16.000 teknoloji çalışanının işini kaybettiğini gören kapsamlı işten çıkarmalar yüzünden değil. Bird, 2022 yılının ilk çeyreğine ilişkin kazançlarını Mayıs ayında açıkladığında, şirket, kârlı marjlara yaklaşmak için “kaynaklarını ana faaliyet konusuna göre düzene sokmayı ve konsolide etmeyi” planladığını söyledi.

Bu planın bir kısmı, Bird’ün perakende operasyonlarına ara vermesiyle kendini gösterdi – Bird daha önce kendi e-bisikletlerinin ve e-scooterlarının satışını zorluyordu. Ancak geçen ay bildirdiğimiz gibi, işten çıkarmalar da bekleniyordu.

Geçen ay Bird, şirketin geleceğinde işten çıkarmaların olup olmadığını doğrulamadı ve Teknolojik Haberler’tan gelen daha fazla bilgi taleplerine zamanında yanıt vermedi.

Bu yazının yazıldığı sırada Bird’ün LinkedIn’de 1.041 çalışanı var, ancak bu sayı dahili notun yayınlanmasından bu yana muhtemelen azaldı. Bununla birlikte, 1.041’in %23’ü, yaklaşık 240 Bird işçisinin iş araacağı anlamına geliyor. Layoffs.fyi, işten çıkarmaların çoğunun Los Angeles’ta olacağını gösteriyor, ancak Teknolojik Haberler hala doğrulamak için çalışıyor.

Bu, geçen Kasım ayında SPAC aracılığıyla halka açılan Bird’ün ilk kez toplu işten çıkarmalara başvurması değil. İki yıldan biraz daha uzun bir süre önce, COVID-19 pandemisinin başlangıcında Bird ayrıca çalışanlarının %30’unu veya yaklaşık 406 kişiyi işten çıkardı.

Bu hikaye hala gelişiyor. Güncellemeler için tekrar kontrol edin.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/07/bird-plans-to-layoff-23-of-staff/

Yorum yapın