Bir Twitter yöneticisi, Elon Musk’ın kendisini kovmasını engellemek için mahkeme emri aldı.


Twitter’ın İrlanda merkezli kamu politikasından sorumlu küresel başkan yardımcısı Sinead McSweeney, kovulmasını önlemek için Dublin Yüksek Mahkemesi’nden geçici bir tedbir kararı aldı. gelen bir rapora göre İrlandalı Zamanlar. McSweeney, Elon Musk’ın çalışanlara gönderdiği e-postaya yanıt vermediği için iş hesaplarına ve Twitter’ın Dublin ofisine erişiminin engellendiğini iddia ediyor.

Musk e-postayı 16 Kasım’da Twitter’ı devralmasından kısa bir süre sonra gönderdi ve çalışanlara şirkette kalmak isteyip istemediklerini onaylamaları için bir günden biraz fazla süre verdi. Bir çalışan, e-postada yer alan formda “evet”i tıklamazsa, Twitter “bunu bir istifa olarak değerlendireceğini” ve ardından bir aylık kıdem tazminatıyla birlikte iki aylık maaş bordrosu sağlayacağını söyledi.

Ancak McSweeney “evet”e basmadığını söylüyor. Göre Kere, McSweeney e-postayı asla yanıtlamadı çünkü Musk’ın kalmaya karar veren çalışanlarından beklentilerini özetlemiyordu ve işten çıkarma paketi onun “sözleşmeden doğan haklarını” karşılamadı. McSweeney daha sonra 18 Kasım’da “gönüllü istifasını” onaylayan bir e-posta aldı.

Twitter’ın avukatlarının, McSweeney’nin şirkette kalmak istediğini kabul ettiği ve hesaplarına yeniden erişim sağlayacaklarını söylediği bildirilirken, Kere McSweeney’nin hala dışarıda olduğunu ve çalışamayacağını bildiriyor. Yargıç Brian O’Moore, Cuma günü McSweeney’e tedbir kararı verdi, bu da Twitter’ın onu kovmasını engelliyor, ancak işine iade etmiyor. Mahkeme, sanığın davasını önümüzdeki hafta yeniden görüşecek.

McSweeney, istihdamı konusunda belirsizlik yaşayan tek Twitter yöneticisi değil. Twitter’ın eski reklam satış başkanı Robin Wheeler’ın bu ayın başlarında istifa etmesinden sonra, Musk onu kalmaya ikna etti, ancak yine de onu kovdu. McSweeney benzer şekilde Musk’tan “karışık mesajlar” aldığını ve “görünürde hiçbir mantık olmaksızın” çalışanları kovduğunu ve yeniden işe aldığını söylüyor.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/11/26/23479275/twitter-executive-court-injunction-elon-musk-fired-sinead-mcsweeney

Yorum yapın