Bir tur, satın alma ve gelir sonra, Bravado’nun satış ağı #büyüdüğünü bilmenizi istiyor – Teknolojik Haberler


Sahil Mansuri, bir satış elemanı, sektörünün satış elemanları tarafından tanımlanmasını istemiyor. kurucu başladı bravado Satış profesyonellerini ticaret notları, korku hikayeleri ve sırlar için çevrimiçi bir toplulukta bir araya getirdiğinizde neler olduğunu görmek için 2017’de. Girişimin 10.000 kullanıcıya ulaşması dört yıl sürdü ve ardından kilometre taşından sadece 12 ay sonra hızla 200.000 üyeye ulaştı.

Onun gözünde platformun gücü, satış zorluklarını yazılımla çözmeye çalışmamasıdır. Başka bir satış etkinleştirme aracı oluşturmak yerine, insanların bilgi alışverişinde bulunabileceği ve gerçekten eğitim alabileceği bir topluluk oluşturuyor. Bir günde kaç anlaşma yapılabileceği konusunda daha az optimizasyon ve sektördeki ödeme oranlarındaki şeffaflık hakkında daha fazla düşünün.

Mansuri, “Gidiyorsunuz, bir kota alıyorsunuz, bir bekleme listesi alıyorsunuz ve omzunuza hafifçe vuruyor ve bunu çözmeniz söyleniyor” dedi. “Tam anlamıyla bu şekilde eğitim alırsınız.”

“Satışçıları işlerinde daha iyi hale getirmek istemedim, tüm mesleği yükseltmek ve algılanma şeklini ve yapılma şeklini değiştirmek istedim” dedi. Bugün şirketin üç ana ürünü var: tavsiyeler hakkında özel bir topluluk, en iyi anlaşmalar gibi işleri sergilemek için bir satıcı portföyü ve en son olarak, sonraki işleri bulmak ve ücretleri karşılaştırmak için bir pazar yeri.

Bravado, kaynaklarını hem dahili hem de harici olarak büyütmek için Teknolojik Haberler’a Tiger Global liderliğindeki ve Zynga kurucusu Mark Pincus, Lenny Rachitsky, Packy McCormick ve Sahil Bloom dahil 250 meleğin katılımıyla 26 milyon dolarlık B Serisi topladığını söyledi. Mevcut yatırımcılar Redpoint Ventures, XYZ Ventures, Freestyle Capital ve Precursor da katıldı.

Tur iki nedenden dolayı dikkate değer: Bravado’nun kapak tablosu ve lider yatırımcı. İlkiyle başlayalım: Girişimin amacı satışları çeşitlendirmek ve meslekte gelişen daha geniş bir insan yelpazesi elde etmek olduğundan, girişimin kadın veya beyaz olmayan 100’den fazla ilk kez melek yatırımcıdan para alması akıllıca.

Şimdi odadaki Tiger’ı ele alalım. Yeni giriş, yeni başlayanların pazardaki gerileme ortasında kendilerini yeniden yönlendirdiği bir zamanda geliyor. Bir sonraki raundu yükseltmek belli bir şey değil ve bir dönem çizelgesine sahip olduğu için şanslı olanlar için, muhtemelen sadece birkaç ay önce elde edebilecekleri şartlarda olmayacaklar. Bazı kurucular, değerlemeleri %50’ye varan indirimlerle kabul ettiklerini söylüyor.

Mansuri, bu tur için Bravado’nun özel değerlendirmesini vermeyi reddederken, “üst düzey VC’ler” tarafından sunulan diğer dönem sayfalarına kıyasla %20 daha düşük bir değerleme teklifi olmasına rağmen Tiger Global ile gittiğini söyledi. (Aynı şeyi başka biri yaptıysa, bilmek istiyorum, öyle söyle).

Bravado’nun yeni finansmanı ve satın alması, yıllık şirketin ilk dolar gelirini elde etmesinden sadece aylar sonra geldi. 2021’in sonunda Bravado, kurumsal şirketlerin yeni yetenekler bulmasına yardımcı olmak için iş piyasasını başlattı. Başlangıç, satış uzmanlarına maaş verileri sağlayan bir platform olan CompGauge’yi satın almak için bir anlaşmada ilk satın alımını yaptığını söyledi. Bu içgörüyü pazar ürününe ekleyecek, böylece insanlar sadece yeni konserler keşfetmekle kalmayacak, aynı zamanda bu başlangıç ​​teklifinin iyi olup olmadığına da karar verecek.

Bravado’nun pazarı, işe alım başına temel maaşın %20’sini kazanmasına yardımcı oluyor, bir iş bulmaya yardımcı oluyor ve 30.000 işverenden teknolojiye erişmeleri için bir platform ücreti alıyor. Bu model akılda tutularak, başlangıç, ilk yedi ayda yıllık yinelenen gelirde 0’dan 4 milyon dolara ölçeklendi, Mansuri’nin söylediği gibi, Bravado’nun yıllarca ücretsiz bir kullanıcı tabanı oluşturmak için harcadığı bir yörünge.

Başlangıç ​​henüz karlı değil.

Bravado, para kazanma için pazarına önemli ölçüde bağımlıdır ve bu, piyasadaki gerileme sırasında onu bir miktar riske maruz bırakabilir. COVID-19 teknoloji işten çıkarmalarının ilk dalgasında, indirimlerden en çok satış ve müşteri başarısı rolleri etkilendi. Talep eksikliği, satış görevlilerinin bu talebe cevap verme ihtiyacının olmaması anlamına gelir.

Mansuri, gelir daha öncelikli hale geldikçe satış rollerinin önemini koruyacağını düşünüyor. “Herhangi bir şirkette temel olarak iki gerçekten önemli iş vardır, o da ürünü siz yapmak ya da ürünü satmaktır” diye ekledi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/a-round-acquisition-and-revenue-later-bravados-sales-network-wants-you-to-know-its-growing/

Yorum yapın