Bir Strava kurucu ortağı kazançlı bir pazara giriyor – hayat sigortası karşılığında kredi veriyor • Teknolojik Haberler


Mark Shaw etrafta koşmayı sever.

Seri girişimci, 2009 yılında CTO olarak mühendislik liderliği yapmak üzere aktivite ve fitness izleme platformu Strava’ya kurucu ortak olarak katıldı. Orada sekiz yıl geçirdi ve 2020’deki en son artışından itibaren, Strava dünya çapında 70 milyon üyeye ulaştı ve ilerlemelerini takip etmek isteyen profesyonel koşucular da dahil olmak üzere kullanıcılarından neredeyse kült benzeri bir takipçi topladı.

Bundan önce, Shaw sigorta yazılımı kıyafeti Guidewire’ın başlatılmasına yardımcı oldu. Yine, 2012’de halka açılmadan önce mühendislik, analitik ve pazarlama becerileriyle şirketin farklı bir seviyeye büyümesine yardımcı oldu.

Bu iki noktadan kısa bir aradan sonra Shaw, 2020’de Josh Wyss ve Graham Gerlach ile üçüncü şirketini kurmak için bir araya geldi: eğimli. Fintech girişimi, henüz on milyonlarca kullanıcıya ulaşmamış veya halka açılmamış olsa bile, kendi başına büyüyor. Ve büyümeye devam etmek ve teknolojisini geliştirmek için A Serisi fonda 15 milyon dolar topladı.

Eğimli, Shaw itiraf ediyor, Strava’dan çok farklı bir şirket türü. Başlangıç, “dijitalleştirme hedefiyle tüm hayat sigortası poliçelerine karşı borç veriyor”süreçte yer alan geleneksel zaman yoğun operasyonların çoğu” dedi.

Wyss, Teknolojik Haberler’a “Yalnızca ABD’de tüm yaşamda bir trilyon dolarlık nakit değer var” dedi. “Bu büyük fırsatı değerlendirmek istiyoruz.”

Bugün bu 1,1 trilyon dolara karşı mevcut kredi piyasası 150 milyar dolar ve bu, Inclined’in ilk odak noktası.

Shaw, “İyileştirilmiş oranlarımız ve verimliliğimizle bu kredi oranını artırabileceğimize inanıyoruz” dedi.

Hudson Structured Ventures, Inclined’in Anthemis Group ve diğer yeni ve mevcut destekçilerin katılımını içeren Seri A finansmanına öncülük etti. Başlangıç, 2020 başlangıcından bu yana toplam 19 milyon dolar topladı.

Girişimin A Serisi, Shaw’ın son yirmi yılda yaşadığı “en acımasız bağış toplama ortamı” olarak tanımladığı ortamda büyüdü.

Teknolojik Haberler’a “Bizimki döngüsel olmayan bir iş ve çok güvenli bir borç verme şekli” dedi. “Bu, insanların bu kredilere erişmeye ihtiyaç duyduğu bir zamandır. Büyümemiz için doğru zaman – bu talihsiz, daha zor zamanlarda büyük bir etki yaratabiliriz.”

Tüm hayat sigortası poliçeleri, vade hayatından farklıdır. Sadece kapsama için ödeme yapmak yerine kalıcı olarak kullanılabilen değeri biriktirin. Shaw bunu bir ev kiralamaya karşı satın almaya benzetiyor.

Ve tüm hayat poliçesi sahipleri nakit değerlerine erişmek istediklerinde, parayı doğrudan çekmek yerine, genellikle daha az verimli olan bir kredi yoluyla bunu yapmayı tercih ediyorlar, diye açıklıyor.

Eğilimli olarak, yalnızca daha fazla kişiye tüm hayat sigortası poliçelerine karşı borç alma seçeneğini açmakla kalmıyor – bu, tarihsel olarak zenginler için ayrılmış bir şey – aynı zamanda bankalara piyasaya geniş ölçekte daha iyi katılmaları için bir yol sunuyor. Shaw, bankaların genellikle “sigorta şirketlerinden çok daha düşük oranlara sahip olması” nedeniyle, borçluların daha düşük faiz oranlarından borç almaları anlamına geldiğini açıkladı. Ayrıca, paraları on yıllar boyunca birleştirilebilir.

Shaw, Teknolojik Haberler’a “Bu, yaşamları boyunca hayat sigortalarından 5-10 kat daha fazla değer elde edebilecekleri anlamına geliyor” dedi.

Resim Kredisi: eğimli

Eğimli, yönetimi altındaki yaklaşık 20 milyar dolarlık varlığa sahip Mechanics Bank ile canlı yayında. Ve şu anda platformunda birkaç milyon dolar var.

HSCM Ventures’ın kurucu ortağı Vikas Singhal, Inclined’in dijital olarak etkinleştirilmiş tek bir finansal işlemde dört “farklı ancak önemli bileşeni” birleştirdiğine inanıyor: sigorta şirketleri, acenteler/brokerler, borç verenler/bankalar ve poliçe sahipleri.

Singhal, e-posta yoluyla şöyle yazdı: “Finansal işlem nihai müşteriye anında değer sağlıyor – zaten borç almış bir poliçe sahibi, borçlanma maliyetlerini düşürür – ama aynı zamanda diğer tüm bileşenlere çok uyumlu ve eşit derecede önemli bir değer sağlar.” “Bu, finansal demokrasinin en iyi halidir. Mevcut poliçe kredilerinin yeniden finanse edilmesi oldukça uzun bir süredir devam ediyor olsa da, her zaman herkes tarafından erişilebilir olmamıştır ve dijital olarak etkinleştirilmiş anahtar teslimi bir çözüm, herkesin faydalanabilmesini sağlar.”

Firması ayrıca Inclined’in teklifini sadece başlangıç ​​noktası olarak görüyor.

Singhal, “Kalıcı hayat sigortası ürünlerinin içindeki nakit değeri, yeterince kullanılmayan bir varlıktır ve bu pazarın tamamının, bu temel üzerine inşa edilen bankacılık ürünlerinden yararlanabileceğine inanıyoruz.”

Haftalık fintech bültenim The Interchange 1 Mayıs’ta yayınlandı! Üye olmak burada gelen kutunuza almak için.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/23/strava-co-founder-gets-inclined-fintech/

Yorum yapın