Bir Petrol Sızıntısı, Great Lakes Nakliye Rotasını Kapattı


nehirde yük gemisi

Perşembe öğleden sonra, Ontario, Kanada-Michigan sınırındaki St. Mary’s Nehri’ne petrol sızıntısı durdu tekne trafiği Superior Gölü ile Huron Gölü arasında yaklaşık üç saat.

Algoma Steel Inc. menşeli 5.300 galon petrol, sabah 10:30 sularında nehre düştü. Bir basın açıklaması ABD Sahil Güvenlik’ten.

Buna karşılık, yerel bir Kanada kuruluşu olan Algoma Halk Sağlığı, suyunu doğrudan St. Mary’s Nehri’nden alan sakinleri uyardı. içmemek. Belediye su sistemi etkilenmedi, ancak doğrudan tavsiye bu haberin yayınlanmasından itibaren geçerliliğini koruyor. Kurum ayrıca insanları uzak durmaları konusunda uyarıyor. yüzmekiçindegbanyoingveya yeniden yaratma nehirde ve evcil hayvanları sudan uzak tutmak için.

Sızıntı, teknelerin göller arasında taşınmasına yardımcı olan Soo Locks yakınlarında meydana geldi. Kilitler dün öğleden 3’e kadar kapatıldı. Hiçbir tekne geçemedi ve birkaç ticari kargo gemisi gecikti.

Olay birkaç ulusal manşet oldu, ancak büyük bir haber değildi. Kısa bir Associated Press vardı hakkında hikaye o ki Washington Post yeniden basıldı. Yine de çoğunlukla hikaye yerel kaldı.

Neden? Niye? Bunun gibi dökülmeler her zaman olur. Petrol sızıntılarının ezici çoğunluğu manşetlerde hiç görünmüyor. Var binlerce petrol sızıntısı, sızması, dökülmesi ve evet – her yıl ABD sularına dökülmesi örnekleri.

En büyük sızıntılardan biri olmadığı sürece, yani aşırı olarak kategorize edilmiş 420.000 galon NOAA tarafından veya 219.000 galonun üzerinde büyük bir sızıntı göre Uluslararası Tanker Sahipleri Kirlilik Federasyonu, çoğu insan asla öğrenemez.

Tabii, St. Mary’s Nehri sızıntısı hayır derin su ufku. Ama belki de tüm bu küçük(er) sızıntılar büyük(er) haberler olmalıdır. Daha küçük dökülmeler hakkında güvenilir ve kapsamlı veriler bulmak zordur. Gizmodo’nun söyleyebileceği kadarıyla, hacimleri gösteren merkezi bir izleyici yok. tüm Amerika Birleşik Devletleri’nde meydana gelen petrol sızıntısı olayları. Ancak NOAA, birçok sızıntıyı takip ediyor. olay izleyici“ABD kıyı sularındaki seçilmiş petrol sızıntılarını ve diğer olayları” kapsar.

Şimdiye kadar, sadece 2022’de NOAA, 50’den fazla kayıtlı petrol olayı kaydetti. Bu 50 kişiden hem ITOPF hem de NOAA eşiklerinin altındaki 45+, su yollarımıza toplam olarak 234.220 galon potansiyel petrol döktü.

Küçük dökülmelerin bile hala büyük sonuçları olabilir. St. Mary’nin dökülmesi durumunda olduğu gibi, su kaynakları etkilenebilir ve nakliye kesintiye uğrayabilir. Ve o almaz 200.000 galon yağ neden olacak çevreye zarar. Farklı petrol türlerinin ve farklı sızıntıların farklı etkileri olsa da, yağ zehirlidir çoğu canlıya. Ayrıca, küçük çaplı sızıntılar genellikle rapor edilenden çok daha büyüktür. 2014 çalışması.

İkisi de sahil Güvenlik ve Ontario Çevre Bakanlığı (diğer çevre gruplarıyla birlikte) Büyük Göller’de dün meydana gelen sızıntıya müdahale ediyor. Yerel sektör Sahil Güvenlik Komutanı Anthony Jones, CG açıklamasında, “Nehrimizin kutsallığını sağlamak için Kanadalı, Amerikalı ve kabile ortaklarımızla birlikte adım adım çalışıyoruz” dedi.

Bir telefon görüşmesinde, bir Sahil Güvenlik temsilcisi Gizmodo’ya, askeri şubenin St. Mary’nin sızıntısını hala izlediğini, ancak henüz herhangi bir temizleme ekipmanı yerleştirmediğini söyledi. Bir Sahil Güvenlik helikopteri, beklenen petrol parlaklığını aramak ve değerlendirmek için Cuma günü bölgenin üzerinde uçacak. Temsilci, sızıntının çevresel etkilerinin henüz bilinmediğini söyledi.

Algoma Steel, birden fazla haber kuruluşuna şu açıklamayı yaptı:

Bu sabah erken saatlerde bir miktar petrol sahamızdan ayrıldı ve bitişikteki su yoluna girdi. Dökülmenin kaynağı güvenli bir şekilde kontrol altına alındı.

Çevre, Koruma ve Parklar Bakanlığı, Dökülme Eylem Merkezi, Kanada Sahil Güvenlik ve Sault Ste. Marie’ye bilgi verildi ve şu anda yetkililerle koordinasyon halindeyiz, çevreye olası herhangi bir etkiyi azaltmak için ekipman, kaynak ve personel görevlendiriyoruz.

St. Mary’s Nehri 75 mil uzunluğundadır ve aralarındaki tek bağlantıdır. Göller huron ve Üst. Sanayi sitesi oldu on yıllardır çelik ve kağıt üretimi gibi, ancak Büyük Göller’in en biyolojik çeşitlilik gösteren alanlarından biri olmaya devam ediyor, göre Michigan Doğal Özellikler Envanteri. Bataklıkları ve diğer kritik sulak alanları kapsar. Nehir gibi nadir balık türlerine ev sahipliği yapıyor. göl mersin balığı ve eyalette tehdit altındaki türler gibi sarı rayküçük bir kuş.

“Güvenli bir şekilde kontrol altına alınmış” olsalar bile, bu yaratıklara petrol sızıntısı o kadar küçük görünmeyebilir.

Kaynak : https://gizmodo.com/oil-spill-lake-superior-lake-huron-water-advisory-1849045010

Yorum yapın