Bir okyanusun yakınında mı yaşıyorsun? Kin Insurance’ın verileri, ev riskini daha doğru bir şekilde tahmin etmeyi amaçlıyor – Teknolojik Haberler


Kaliforniya’daki bir evin, Nebraska’daki bir evden farklı sigorta ihtiyaçları vardır ve akraba sigortası veri ve teknolojinin, sigorta almanın daha zor olduğu evleri sigortalamanın en iyi yolunu belirleyebileceğine inanıyor.

Chicago merkezli doğrudan tüketiciye ev sigortası şirketini 4 milyon dolar topladıktan sonra yakalayalı birkaç yıl oldu, ancak CEO Sean Harper Teknolojik Haberler’a 110 milyar dolarlık ev sigortası pazarında evlerin yarısının bölgelerde olduğunu söyledi. aşırı hava koşullarına ve yangınlara maruz kalır.

“Sigortaya çok fazla talep var çünkü insanlar giderek bu yerlere taşınıyor” diye ekledi. “ABD’de yaşamamanız gereken bazı yerler var, örneğin bariyer adası veya tarihi sel uçakları gibi. Ancak, orada yaşamayı seçerseniz, sigorta pahalıdır. Teknolojinin özel bir sosunu kullanarak, bir ilçenin büyük olduğunu ve her evi aynı fırçayla boyamamanız gerektiğini anlamakta iyiyiz.”

Şirketi Lucas Ward, Jason Heidkamp ve Sebastian Villarreal ile birlikte kuran Harper, eski sigorta şirketlerinin hangi evlerin riskli olduğunu ve hangilerinin olmadığını belirlemek için gereken verilere sahip olmadığını, bu nedenle genellikle bir sıçrama yaptıklarını açıkladı. fiyatlandırmada, daha yüksek yüklenim ile sonuçlanır.

Bunun yerine, riski doğru bir şekilde fiyatlandırmak için verileri kullanarak, Kin Insurance her zaman en düşük fiyat olmayabilir, ancak ortalama olarak daha ucuz olur çünkü şirket riski bölümlere ayırmada ve maliyetlerin bir kısmını çıkarmak için teknolojiyi kullanmada daha iyidir. , ajanlar gibi. Acenteler aracılığıyla sigorta satışının sürekli olarak toplam primin %20’sine mal olduğunu tahmin ediyor.

Harper ayrıca 50 yıl önce yerel acentelere sahip olmanın mantıklı olduğunu söylüyor, ancak teknoloji, sigorta şirketlerinin doğrudan tüketiciye gidememesi ve yine de e-posta, metin, sohbet veya telefon yoluyla benzer müşteri hizmetleri sunamaması için.

Geçen Nisan ayında C Serisi fonda 80 milyon dolar topladıktan sonra Kin Insurance, halka arz için özel amaçlı bir satın alma şirketi olan Omnichannel Acquisition Corp. ile birleşmeye hazırlanıyordu. Ancak Ocak ayında şirket anlaşma ile ilerlememeye karar verdidedi Harper.

“Bunun bir kısmı, kamu piyasa koşullarının iyi olmamasıydı” diye ekledi. “SEC sürecinden sonuna kadar gittik, ancak teknoloji şirketleri için bir yıl önce orada olan türden bir pazar görmüyorduk. Gelecekte pazarın teknoloji şirketleri için tekrar iyi olduğu bir zaman olacak ve Kin halka açılacak.”

Şirket özel kalmaya devam edip etmemeye karar verirken, risk sermayesi şirketleri, kalmaması durumunda sıraya giriyordu.

Bugün şirket, Harper’ın resmi olarak 100 milyon dolardan kapanmasını beklediği bir D Serisi turunun 82 milyon dolar topladığını duyurdu. QED Yatırımcıları turu yönetti ve mevcut yatırımcılar Commerce Ventures, Flourish Ventures, Hudson Structured Capital Management Ltd. (HSCM Bermuda), Alpha Edison, Allegis NL Capital, Avanta Ventures ve August Capital ve yeni yatırımcılar Geodesic Capital ve PROOF.VC katıldı. . Harper, şirketin toplamda 133 milyon dolarlık öz sermaye fonu ve 50 milyon dolarlık borç topladığını doğruladı.

Kin Insurance, hızlı büyüme yaşayan insurtech emsalleri arasında yer alıyor ve kendi durumunda, 2020’de 25 milyon dolardan 150 milyon dolarlık primle 2021’i kapattı ve onunla birlikte yeni sermaye çekti. Harper, şirketin 2022’de 250 milyon dolardan fazla primi kapatma yolunda büyüme yörüngesinin bu yıl devam etmesini bekliyor.

Geçen yıl primlerini artırmanın yanı sıra şirket, 2021’in başında 250 olan çalışan sayısını 450’ye çıkardı.

Şirket halihazırda Florida, Louisiana ve California’da faaliyet gösteriyor ve Harper’ın dediğine göre sadece bu üç eyaletle neredeyse 25 milyar dolarlık bir sigorta piyasası ve yeni finansman şirketin bu yıl yarım düzine eyalete daha taşınmasını sağlayacak. Kin Insurance ayrıca pazarlama, veri bilimi ve teknoloji yatırımlarına da odaklanacak.

Harper, “Taleplerle ilgili daha fazla veri, yüklenim fiyatlandırmasını daha doğru hale getiriyor,” diye ekledi. “Eski şirketlere karşı sigortalamamızı nasıl yaptığımız arasındaki büyük fark bu ve biz bu boşluğu daha da genişletmek istiyoruz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/01/live-near-an-ocean-kin-insurances-data-aims-to-more-accurately-predict-home-risk/

Yorum yapın