Bir iPhone’da Uçak Modu nasıl açılır ve kapatılır


Apple iPhone 13 Pro Max kamera muhafazası

Robert Triggs / Android Otoritesi

Bir telefonda daha az kullanılan ve genellikle gözden kaçan özelliklerden biri de Uçak Modu’dur. Başlangıçta telefon kullanıcısının bir uçağa binmesi ve telefonu kapatması gerektiğinde yapılmış, artık telefon hizmetinizi ve internet bağlantınızı geçici olarak devre dışı bırakmanız gerektiğinde kullanılabilir. Sadece huzurunuzu isteyebileceğiniz veya gelen bir aramanın garip ve uygunsuz olabileceği birçok durum vardır. Bir iPhone’da Uçak Modu’nu nasıl açıp kapatacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Devamını oku: Apple iPhone 13 satın alma rehberi – bilmeniz gereken her şey

HIZLI CEVAP

Bir iPhone’da Uçak Modu’nu açmak için iPhone ekranının sağ üst köşesinde aşağı kaydırın. Bu, Kontrol Merkezi’ni açar. Kontrol Merkezi’nin sol üst köşesine bakın ve bir uçak simgesi göreceksiniz. Buna dokunun ve telefonunuz ve internet hizmetiniz devre dışı bırakılacaktır. Uçak Modunu kapatmak için aynı işlemi tekrarlayın ve simgeye tekrar dokunun.


ANAHTAR BÖLÜMLERE ATLA

Uçak Modu nasıl açılır

Uçak Modu’nu etkinleştirmek çok kolaydır. Tek yapmanız gereken, pil simgesinin bulunduğu ekranın sağ üst köşesinde parmağınızı kullanarak aşağı kaydırmak. Bu, Kontrol Merkezi’ni açar. Sol üstte bir uçak simgesi göreceksiniz. Bu Uçak Modu.

ios kontrol merkezi

Uçak simgesine dokunun ve bu, Uçak Modu’nu başlatır. Hemen internet bağlantınızın ve telefon sinyalinin kaybolduğunu göreceksiniz. Şu andan itibaren, Uçak Modu’nu tekrar kapatana kadar telefon, metin veya internet üzerinden tamamen erişilemez durumdasınız.

ios uçak modunu açar

Uçak Modu nasıl kapatılır

Uçak Modunu devre dışı bırakmak, açmakla aynı prosedürdür. Bunun dışında, uçak simgesine dokunmak özelliği açar, kapatmaz.

iPhone’um Uçak Modunda mı?

Cihazınızın şu anda Uçak Modunda olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. İnternet bağlantınızın ve telefon sinyalinizin normalde olacağı telefon ekranının sağ üst köşesine bakın. Yerine küçük bir uçak simgesi olacak.

uçak modu durumu

SSS

Uçak Modunun birçok faydası vardır. Sinema veya sosyal toplantı gibi gelen bir telefon aramasının veya sesli bir metin mesajının hoş karşılanmayacağı bir yere gidiyorsanız, Uçak Modu telefonu kapatmadan bu işlevleri devre dışı bırakabilir. Ayrıca adından da anlaşılacağı gibi, fonksiyon uçağa binerken de oradadır. Telefonu açık tutabilirsiniz ancak işlevleri geçici olarak devre dışı bırakılır.

Kişi “arayan kişiye şu anda ulaşılamıyor” mesajını alacaktır. Telefonunuzu kapatmış gibisiniz (teknik olarak sahip olduğunuz).

Hayır, Uçak Modu sırasında metin mesajları gelmeyecektir.

Yalnızca söz konusu uygulama veya oyunun çalışması için internet bağlantısına ihtiyacı yoksa. İnternete ihtiyacı yoksa, evet onları kullanabilirsiniz. İnternete ihtiyacı varsa, uygulama veya oyun çalışmayacaktır.Kaynak : https://www.androidauthority.com/airplane-mode-iphone-3176191/

Yorum yapın