Bir hizmet olarak bankacılık başlangıç ​​Birimi, 1,2 milyar dolarlık bir değerlemeyle 100 milyon doları kapatıyor – Teknolojik Haberler


birim, Bir hizmet olarak bankacılık girişimi, Insight Partners liderliğindeki 100 milyon dolarlık C Serisi finansman turunu kapattı.

Mevcut destekçiler Accel, Better Tomorrow Ventures, Aleph ve Flourish Ventures da şirkete 1,2 milyar dolar değerinde olan finansmana katıldı. zam takip ediyor 51 milyon dolarlık B Serisi finansman Bu, geçen Haziran ayında açıklandı ve kuruluşundan bu yana artırılan toplam öz sermayesini yaklaşık 170 milyon dolara çıkardı.

Kurucular Itai Damti ve Doron Somech başladı 2019’un sonlarında Tel Aviv ve New York’ta iki ana merkezi bulunan Unit. İkili, şirketlere finansal hizmetleri ürünlerine dahil etme ve pazara sürüm sürelerini hızlandırma yolu verme misyonuyla ilk yılını gizlice teknolojiyi inşa etmekle geçirdi. .

İDiğer bir deyişle, Unit, teknolojisini çeşitli endüstrilerde kullanan şirketlerin (örneğin serbest veya yaratıcı ekonomi ve kişisel finansal yönetim gibi) finansal ürünleri doğrudan yazılımlarına ekleyebileceğini söylüyor. Bu onlara yeni nesil banka hesapları, kartlar, ödeme ve borç verme ürünleri oluşturma ve başlatma yeteneği verir.

Birim, işlem hacminin son altı ayda 7 kat arttığını gördü. Girişim, 330.000’den fazla müşteriye 430.000’den fazla kart dağıtarak yıllık 2,6 milyar dolarlık işlem hacmini aştı ve mevduat hacminde 10 kat artış gördü.

Damti ve Somech, büyüyen şirketlere yabancı değiller. İkili daha önce Tel Aviv merkezli bir B2B ticaret teknolojisi sağlayıcısı olan Leverate’i başlattı ve başlattı.

Artış, diğer şirketlerin finansal ürünler sunmasını sağlayan girişimlerin bu günlerde fintech dünyasında en iyi finanse edilenler arasında olduğunun bir başka kanıtı. Geçen hafta, Teknolojik Haberler, 1.5 milyar doların üzerinde bir değerleme ile 110 milyon dolar toplayan Brezilyalı bir fintech altyapı sağlayıcısı olan Dock hakkında rapor verdi. Başlangıç, Latin Amerika genelinde tam yığın ödemeler ve dijital bankacılık “platformu” işletiyor.

Haftalık fintech bültenim The Interchange 1 Mayıs’ta yayınlandı! Üye olmak burada gelen kutunuza almak için.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/banking-as-a-service-startup-unit-closes-on-100m-at-a-1-2b-valuation/

Yorum yapın