Bir gerileme döneminde SaaS satışlarını optimize etmenin 3 yolu – Teknolojik Haberler


ilk ayım bir satış kotası ile Eylül 2008’di – 21 yaşındaki bir kişinin kariyerine yabancıları soğuk bir şekilde arayarak ve onları 10.000 dolarlık bir yazılım satın almaya ikna ederek başlaması için en iyi ay değildi. Ekonomi serbest düşüşteydi, şirketler ülke çapında işgücünü azaltıyordu ve tüm bütçeler donmuştu.

Her şeye rağmen sonunda iyi bir iş çıkardım. Dünya çapında en iyi satış elemanı olacak kadar (yaklaşık 1.000 kişi arasından) ve tek bir yılda en çok satış yapan 10 yıllık rekoru kıracak kadar iyi. Nasıl? 2006-2008 arasındaki ilk Obama başkanlık kampanyası üzerinde çalıştıktan sonra, nasıl satılacağına dair yeni bir bakış açısına sahip oldum. Ayı ya da boğa piyasasında olmamızdan bağımsız olarak çalışan bir tane.

Bir durgunlukta geliri artırmak için muazzam bir fırsat var. Ama önce, satışa yaklaşımınızı kökten değiştirmelisiniz.

Bir krizde, tasarruf edilen para, kazanılan paradan bile daha değerlidir.

Bu zor zamanlarda SAAS gelirlerinin artmasını sağlamaya yardımcı olacak kurucular ve satış görevlileri için bazı hızlı ipuçları.

Satış konuşmanızı mevcut pazara uyarlayın

Sermaye ucuz olduğunda, büyüme tüm yöneticilerin ve yatırımcıların hedeflediği birincil ölçüdür. Son on yılda, sermaye kelimenin tam anlamıyla hiç bu kadar ucuz olmamıştı.

Her şey değişti ama. Günümüzde şirketler, yaptıklarından daha fazlasını harcayamıyorlar. Bu, eski satış konuşmanızın “Her zamankinden daha hızlı büyümenize yardımcı olabiliriz!” anlamına geldiği anlamına gelir. de değişmeli. Rezonansa girecek yeni mesaj, “Mevcut kaynaklarınızdan daha fazla yararlanalım!”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/3-ways-to-optimize-saas-sales-in-a-downturn/

Yorum yapın