Bir doktor bir mühendisten daha hızlı yeşil kart alacak mı? – Teknolojik Haberler


İşte başka bir baskı Teknoloji şirketlerinde çalışmakla ilgili göçmenlikle ilgili soruları yanıtlayan tavsiye sütunu “Sevgili Sophie”.

“Sorularınız, dünyanın her yerindeki insanların sınırları aşmasına ve hayallerinin peşinden koşmasına olanak tanıyan bilginin yayılması için hayati önem taşıyor” diyor. sophie alcorn, Silikon Vadisi göçmenlik avukatı. “İster insan operasyonlarında, ister bir kurucuda ya da Silikon Vadisi’nde bir iş arıyor olun, çok isterim. sorularını cevapla sonraki sütunumda.”

Teknolojik Haberler+ üyeleri haftalık “Dear Sophie” sütunlarına erişim kazanır; %50 indirimli bir veya iki yıllık abonelik satın almak için ALCORN promosyon kodunu kullanın.


Sevgili Sophie,

Karım ve ben Hindistanlıyız. Ben bir yazılım mühendisiyim ve H-1B vizem var. Eşimin bağımlı H-4 vizesi var. H-1B için bana sponsor olan şirket, yaklaşık üç yıl önce onaylanan bir EB-3 yeşil kart için de bana sponsor oldu, ancak hala yeşil kart numarası bekliyorum. Eşim çalışma iznini aldı ve o zamandan beri doktor olarak çalışıyor.

Yeşil kart için başvurabilir mi? Mesleği verildiğinde daha erken yeşil kart alacak mı? Yeşil kart için başvurursa, yeşil kartıma ne olur?

– Mütevazı Koca

Sevgili Humble,

Pandemi sırasında sağlık hizmetleri sağlayan eşinize en derin teşekkürlerimi sunuyorum. Size, eşinize ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni bir hayata başlama cesareti ve kararlılığına sahip olan ve bu süreçte ülkemizi güçlü ve canlı kılan tüm bireyleri takdir ediyorum.

Şimdi sorularınıza geçelim.

Eşim yeşil kart başvurusunda bulunabilir mi?

Evet kesinlikle! Sizin yeşil kart çalışmanıza paralel olarak eşiniz de yeşil kart başvurusunda bulunabilir. Şanslarını artırmak ve potansiyel olarak daha hızlı yeşil kart almak için bu stratejiyi kullanan birçok evli müşterimiz var. Ayrıca paralel olarak iki farklı yeşil kart başvurusunda bulunan birkaç bireysel müşterimiz var.

Tipik olarak, bir EB-1A olağanüstü yetenek yeşil kartı ve bir EB-2 NIW (Ulusal Faiz Feragatı) için başvururlar. EB-1A, kalifiye olmak için yüksek bir bara sahiptir, ancak istihdama dayalı yeşil kartlar arasında en kısa bekleme süresine sahiptir. EB-2 NIW’ye hak kazanmak EB-1A’dan daha kolaydır, ancak genellikle daha uzun bir bekleme süresi vardır.

Karınızın durumunda, anahtar, hangi yeşil kart için güçlü bir aday olacağını ve işleme ve bekleme süresinin yeşil kart numaranız için kalan bekleme süresinden daha kısa olup olmayacağını bulmak olacaktır. Bir göçmenlik avukatı, koşullarınıza ve niteliklerine göre siz ve eşiniz için en iyi yolu belirlemenize yardımcı olabilir.

Teknolojik Haberler logolu bir arka planın önünde göçmenlik hukuku avukatı Sophie Alcorn'un bileşik bir görüntüsü.

Resim Kredisi: Joanna Buniak / sophie alcorn (yeni bir pencerede açılır)

Amerika Birleşik Devletleri’nde sağlık hizmetlerinin önemi ile karınız EB-2 NIW için güçlü bir aday olabilir. Bu, işveren sponsoru gerektirmeyen iki yeşil karttan biridir; bu, işvereni istemiyorsa karınızın kendi kendine dilekçe verebileceği anlamına gelir.

Uzmanlık alanları ve çalışmaları ABD için önemli kabul edilen bireylere yönelik bu yeşil kart, uzun süreler gerektirmiyor. PERM işlem. EB-2 standardına sahip adaylar için PERM süreci gereklidir. ileri derecede veya olağanüstü yetenekve şirketinizin size sponsor olduğu yeşil kart, EB-3vasıflı işçiler ve profesyoneller için.

Program Elektronik İnceleme Yönetimi anlamına gelen PERM, ABD Çalışma Bakanlığı’ndan işgücü sertifikası başvurusunda bulunmak için kullanılan sistemdir. Çalışma sertifikası, hiçbir ABD çalışanının yeşil kart adaylarına sunulan işleri kabul etmek için kalifiye ve müsait olmamasını ve yeşil kart adaylarının istihdam edilmesinin Amerikalı işçilerin ücretlerini ve çalışma koşullarını olumsuz etkilememesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Karım daha erken yeşil kart alacak mı?

EB-3’ünüze üç yıl önde başlasanız bile, bu sorunun cevabı büyük olasılıkla evet. Bildiğiniz gibi, EB-3 yeşil kart için bekleme süresi, yıllık limitler ve yeşil kartlardaki ülke bazında üst sınır nedeniyle Hindistan’da doğan bireyler için özellikle uzundur. Bu yüzden uzun süredir yeşil kartlardaki ülke başına sınırların kaldırılmasını savunuyorum ve Başkan Biden bunu yasama önceliklerinden biri olarak listelediğinde çok heyecanlandım.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/29/dear-sophie-will-a-doctor-get-a-green-card-faster-than-an-engineer/

Yorum yapın