Bir Ahududu Pi Pico Bir Nintendo 64’ü Yanıp Söndüğünde Ne Olur?


Şaka, Nintendo 64’ün yaklaşık çeyrek yüzyıl önce sokaklara ilk çıktığı zamandı, adındaki 64’ün gemideki teknolojiye değil, kartuşların aşırı maliyetine atıfta bulunmasıydı. Bundaki gerçek ne olursa olsun, artık tamamen dinlenmeye bırakılmış bir şey. [Konrad Beckmann] onun ile Ahududu Pico tarafından desteklenen Nintendo 64 flaş arabası (Nitter Bağlantısı).

Şematik şaşırtıcı derecede basittir, çünkü Pico, yazılımı tutmak için hem N64’e hem de bir SD karta arayüz sağlamak için gereken her şeyi yapar. Akıllı çalışma, “geliştirme” dalında donanım ayrıntılarıyla birlikte bulunabilen RP2040 bellenimi tarafından yapılır. projenin GitHub deposu. Ve en eski sürüm, bir dizi jumper kablosuna sahip bir Raspberry Pi Pico iken, daha parlak sürüm, özel bir PCB ve çıplak RP2040 yongasına odaklanıyor.

Belki de N64, orijinal PlayStation gibi rakiplerinin gölgesinde kaldığı için yıllar içinde alması gereken ilgiyi görmedi, ancak bunun gibi projeler bize Nintendo’nun 90’ların amiral gemisinde hala hayat olduğunu hatırlatıyor. Bundan bahsetmişken, o zamanlar Sony Ekibindeydiniz ama yine de Pi Pico’nuzu kullanmak istiyorsanız, yakın zamanda ele aldığımız bu DIY PlayStation Hafıza Kartına göz atın.


Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/24/what-do-you-get-when-a-raspberry-pi-pico-flashes-a-nintendo-64/

Yorum yapın